Passa w polach kukurydzy

Jednym z naszych celów na sezon 2021/2022 jest możliwie jak najczęstsza obecność podczas wyjazdowych meczów Lecha Poznań lub reprezentujących nas korespondentów, którzy pomogliby dostarczać dodatkowe materiały. Odległą wieś Nieciecza zamieszkałą przez niespełna 750 osób odwiedziliśmy po raz pierwszy.Nieciecza znajdująca się pomiędzy Krakowem a Rzeszowem jest oddalona od Poznania o ponad 500 kilometrów. Wizyta każdego klubu w tej wsi to dodatkowa atrakcja, o klubie z Niecieczy, w który jego właściciel ładuje własne pieniądze wielokrotnie pisały również zagraniczne media zwracając uwagę na kilka rzeczy. Jedną z nich jest stadion powstały 14 lat temu, który w 2015 roku przeszedł gruntowną przebudowę. W tej chwili składa się z dwóch trybun (jedna jest zadaszona) mogących pomieścić 4666 widzów.

null
null

Otoczenie stadionu prezentuje się jeszcze lepiej niż sam obiekt. Przede wszystkim stan nawierzchni jest dużo lepszy niż u nas przy Bułgarskiej, z kostki brukowej nie wyrasta zielsko, nie ma syfu, teren jest czysty, zadbany, o niebo lepiej niż w Poznaniu wyglądają także parkingi. Charakterystyczną rzeczą jest strumyk płynący obok stadionu, duży słoń oraz pole kukurydzy znajdujące się za główną trybuną kameralnego stadionu. Pól kukurydzy w Niecieczy nie brakuje, otaczają one m.in. trzy boiska treningowe beniaminka, które również prezentuje się bardzo dobrze.

null
null

Wszystko to, co powstało w Niecieczy jest zasługą właściciela Termaliki i sponsora Bruk-Bet, który w 4 miesiące wybudował obiekt z całym niezbędnym zapleczem spełniający od 6 lat wszystkie wymogi Ekstraklasy. Obecny beniaminek ligi, Termalica Nieciecza od lat przyciąga na swoje mecze fanów futbolu z okolicznych miejscowości, na przykład wczorajszy mecz obejrzało na żywo 4232 ludzi w tym 330 kibiców Kolejorza, którzy na sektorze gości pojawili się pod koniec pierwszej połowy.

null
null

Słoneczna, ciepła i sierpniowa wizyta Lecha Poznań na wsi ponownie okazała się bardzo szczęśliwa. Kolejorz ma akurat patent na klub dodający kolorytu polskiej piłce, w piątek wygrał z nim 5 raz z rzędu strzelając w 5 kolejnym spotkaniu 3 gole. Nie da się ukryć, że wyprawy Kolejorza w pola kukurydzy są dla nas wszystkich bardzo radosne. Lech w Niecieczy jeszcze nigdy nie przegrał (jedyna porażka z Termaliką miała miejsce w Mielcu), na dodatek tylko raz nie umiał strzelić tam gola.

null
null

Wyprawę do Niecieczy dnia 13 sierpnia 2021 roku miło zapamięta też Maciej Skorża, który pierwszy raz w swojej karierze ograł Termalikę Nieciecza i przy okazji swojego kolegę po fachu, Mariusza Lewandowskiego. Na dodatek Lech Poznań po pokonaniu Bruk-Betu ma dużo materiału do analizy jeśli chodzi o grę, a po zwycięstwie pozostał jeszcze liderem PKO Ekstraklasy. Ponad 500-kilometrowa wyprawa w południowo-wschodni rejon Polski udała się w 100%.

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

 1. Tadeo pisze:

  Jest za to właściciel który szanuje kibiców, pomimo że pompuje w klub własne pieniądze
  Przeciwieństwo właścicieli Lecha , którzy na Lechu zarabiają dziesiątki mln. Euro
  a kibiców mają głęboko gdzieś. Pełen szacunek dla takich ludzi , jakim jest właściciel Termaliki.

  • inowroclawianin pisze:

   Niestety. Gdyby tak chociaż 1/4 wydawali na wzmocnienia to co roku by było mistrzostwo i europejskie puchary. Takim postępowaniem tylko udowadnia, że nie zależy mu ani na Lechu ani na kibicach. Liczy się tylko zysk bez ryzyka, czyli można powiedzieć, że taki przeciętny przedsiębiorca z tym że Lech to klub piłkarski, a nie sklep czy fabryka. J…c rutka złodzieja!