Dogrywka: Termalica – Lech 1:3

Mecz z Termaliką Nieciecza dał sztabowi szkoleniowemu Lecha Poznań wiele materiału do analizy. Szybkie 2 gole diametralnie zmieniły sposób gry Kolejorza, który również statystycznie wyglądał zupełnie inaczej niż w poprzednich spotkaniach. W oczy rzucają się kiepskie statystyki fitness, 0 spalonych, 20 fauli i mała liczba celnych podań.

Najgorszy okres w meczu: 31-45 min.
Uwagi: 3 zwycięstwo z rzędu, aż 20 popełnionych fauli, 0 spalonych (pierwszy raz w tym sezonie), zaledwie 79% celnych podań całego zespołu Lecha, tylko 27% wygranych pojedynków 1 na 1 przez Ishaka

1-3-5-2 przechodzące na 1-4-4-2

Loska – Tekijaski, Putivtsev, Biedrzycki (30.Żyra) – Grzybek, Wlazło, Radwański (69.Zeman), Stefanik (81.Hubinek), Wasielewski (46.Hlousek) – Terpiłowski, Mesanović (69.Gergel).

1-4-2-3-1

Van der Hart – Czerwiński (46.Milić), Salamon, Satka, Douglas – Karlstrom, Tiba (85.Ramirez) – Skóraś (71.Marchwiński), Amaral (53.Kvekveskiri), Kamiński – Ishak (85.Sobiech).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

4 minuta – Akcja pokazująca, jak dużo dać może skuteczny pressing na połowie rywala. Był to dopiero początek meczu, Lech prowadził 1:0, a jednak zdecydowanie nacisnął na defensywę Termaliki, która w 4 minucie zupełnie się pogubiła. Pressing bliżej prawej strony zmusił obrońcę przeciwnika do wycofania piłki do bramkarza, który po otrzymaniu podania próbował zapoczątkować akcję po ziemi zamiast wybiciem piłki do przodu. Bardzo dobrze ustawiony i pazerny na gola Amaral w 100% wykorzystał błąd Loski, w dodatku piłkarz kryjący Portugalczyka zgubił naszego zawodnika, który w swoim stylu, efektywnym zwodem wymanewrował obrońcę i zdobył gola słabszą lewą nogą. Lech w sposoby wzorowy założył pressing boleśnie wykorzystując błąd całej obrony przeciwnika, która na nasze szczęścia była źle ustawiona. W środku była za duża luka, winny utraty gola na 0:2 jest nie tylko bramkarz Termaliki.