Po 3 i przed 4 kolejką II-ligi

W dniach 13-15 sierpnia na łącznie 9 stadionach odbyła się 3. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022. Rozgrywki na 3 froncie w naszym kraju nie zwalniają, już w środę, 18 sierpnia zostaną rozegrane kolejne mecze.

W ten weekend w dwóch różnych dniach rywalizował Lech II Poznań. W piątek po 19:00 prowadził on 1:0 po pięknym golu z rzutu wolnego Sergeia Krivetsa. W przerwie doszło do awarii oświetlenia, drugą połowę rozegrano sobotę po godzinie 11:00, rezerwy utrzymały prowadzenie wygrywając 2 raz z rzędu. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Artura Węski są na wysokim 5. miejscu.

Pozycję lidera objęła Stal Rzeszów, która w meczu na szczycie pokonała Chojniczankę 2:0. Beniaminek II-ligi, Ruch Chorzów okazał się znacznie lepszy od spadkowicza z I-ligi, GKS-u Bełchatów gromiąc go aż 4:0. Nadal żadnej bramki nie strzelił będący w strefie spadkowej Sokół Ostróda.

W ten weekend w bezpośrednim starciu beniaminków charakter pokazała Radunia potrafiąc odrobić straty i wygrać 2:1. Powalczyła jeszcze Pogoń Siedlce, która przegrywając w Krakowie do 62 minuty 0:1 na końcu zwyciężyła 3:1. Następna 4. kolejka II-ligi 2021/2022 odbędzie się już w środę, 18 sierpnia.

Wtedy o 16:00 w jednym z hitów najbliższej serii spotkań Lech II Poznań podejmie Ruch Chorzów. Interesująco zapowiada się bój ekip z czołówki, w którym KKS Kalisz zmierzy się ze Stalą Rzeszów. Oprócz tego ciekawie może być w meczu Motoru z rozczarowującym na starcie Hutnikiem czy w konfrontacji beniaminków Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Wisła Puławy.