Jak 3 lata temu

Za nami już 4. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy nowego sezonu 2021/2022 z której kibice ponownie mogą być bardzo zadowoleni. Lech Poznań pierwszy raz od przełomu lutego i marca wygrał 3 kolejne ligowe spotkania umacniając się na pozycji lidera.

Lech Poznań po ograniu 5 raz z rzędu Termaliki Nieciecza jest liderem już 2 tydzień z rzędu, a takiej sytuacji nie było 3 lat. Wtedy Kolejorz ostatni raz dotąd samodzielnie liderował w Ekstraklasie mając po 4. kolejce sezonu 2018/2019 dokładnie 3 oczka przewagi. Teraz po 3 latach Lech ponownie samodzielnie przewodzi w PKO Ekstraklasie a przed nim domowy mecz z nowym wiceliderem, Lechią Gdańsk.

Termalica Nieciecza – Lech Poznań 2 (trafiony)
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 1 (nietrafiony)
Lechia Gdańsk – Cracovia Kraków 1 (trafiony)
Piast Gliwice – Wisła Płock 1 (trafiony)
Stal Mielec – Wisła Kraków 2 (nietrafiony)
Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna 1 (nietrafiony)
Warta Poznań – Legia Warszawa x (nietrafiony)
Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 2 (nietrafiony)

Sytuacja przed tym spotkaniem przypomina trochę sytuację poznaniaków sprzed 2 lat. Wtedy po 3. kolejce Lech był liderem, ale tyle samo punktów miał Śląsk. Kibice Kolejorza wierzyli wówczas w odskoczenie wrocławianom na mecz ze Śląskiem przyszło aż 32307 osób, co skończyło się przykrą porażką 1:3. Miejmy nadzieję, że tym razem Lech dużo lepiej spożytkuje aż 9 dni przerwy między a 4 a 5 kolejką i ogra lechistów chociaż 1:0.

W razie niedzielnego zwycięstwa podopieczni Macieja Skorży utrzymają fotel lider PKO Ekstraklasy i to jest jedyny cel. Nie gramy już w piątek, tym razem przed nami 2 spotkania u siebie odpowiednio w niedzielę oraz w sobotę, po których okaże się, czy wrześniowa przerwa na kadrę w końcu będzie przebiegała spokojnie.

Niedzielny mecz z Lechią może wyglądać podobnie jak lipcowy sparing z tą drużyną. Wtedy poznaniacy mieli ogromną przewagę, ale byli nieskuteczni, gdańszczanie zdobyli za to efektowną bramkę odnosząc zwycięstwo 1:0. Taktyka lechistów na niedzielę może być bardzo podobna, zespół Macieja Skorży musi zrobić wszystko, by jak najszybciej wyjść na prowadzenie mogąc później kontrolować przebieg spotkania.

Warto przypomnieć, że w 5. kolejce ponownie odbędzie się 8 meczów, pojedynek Rakowa z Górnikiem już wcześniej został przełożony.