Wybrano nowego prezesa PZPN (akt.)

W środę, 18 sierpnia w Warszawie podczas walnego zgromadzenia sprawozdawczo-wyborczego Polskiego Związku Piłki Nożnej wybrano nowego prezesa PZPN na lata 2021-2025.Nowym prezesem PZPN na 4 lata został były piłkarz i prezes Jagiellonii Białystok, Cezary Kulesza, który pokonał Marka Koźmińskiego stosunkiem głosów 92 do 23. Tym samym Kulesza zastąpi na stanowisku Zbigniewa Bońka, który rządził polską piłką w latach 2012-2021.

Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej wybrało dziś 118 delegatów z czego 60 było przedstawicielami związków, a 50 przedstawicielami klubów z Ekstraklasy i I-ligi. Dodatkowo 3 osoby oddelegowało Stowarzyszenie Trenerów Piłki Nożnej, po 2 wywodziły się z futbolu kobiecego i futsalu, a 1 osoba reprezentowała sędziów.

Członkiem zarządu PZPN z ramienia klubów Ekstraklasy został Jakub Tabisz. W środę, 18 sierpnia zostały jeszcze ogłoszone nazwiska nowych wiceprezesów:

Henryk Kula (wiceprezes ds. organizacyjno-finansowych)
Maciej Mateńko (wiceprezes ds. szkoleniowych)
Mieczysław Golba (wiceprezes ds. zagranicznych)
Wojciech Cygan (wiceprezes ds. piłkarstwa profesjonalnego)
Adam Kaźmierczak (wiceprezes ds. piłkarstwa amatorskiego)

Członkowie zarządu PZPN (2021-2025):

Karol Klimczak
Tomasz Garbowski
Sławomir Kopczewski
Zbigniew Bartnik
Tomasz Lisiński
Radosław Michalski
Sławomir Pietrzyk
Robert Skowron
Paweł Wojtala
Eugeniusz Nowak

W obradach uczestniczył prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak, który znalazł się w nowym zarządzie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Warto przypomnieć, że za kadencji Zbigniewa Bońka nasz klub tylko raz był Mistrzem Polski, do tego wywalczył dwa Superpuchary Polski i aż trzy razy przegrał w finale Pucharu Polski. Planowo nowy prezes PZPN miał być wybrany już w 2020 roku, ale termin wyborów został przesunięty na ten rok przez epidemię koronawirusa.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

27 komentarzy

 1. robson pisze:

  No to Szopen z tylnego siedzenia będzie kierował związkiem.

 2. Mateusz92 pisze:

  Przed każdym meczem reprezentacji hymn odśpiewa Zenek Martyniuk.

 3. smigol pisze:

  Jeżeli do teraz w PZPNie trzymali stronę legi, to teraz legia jest właścicielem PZPNu.

 4. Ostu pisze:

  No to teraz Karola K to my już się nie pozbędziemy…

 5. Ostu pisze:

  Ale przynajmniej odwołają Przesmyckiego i tego dyrektorka szkoły trenerów…

 6. 07 pisze:

  Kulesza + Klimczak= dramat. Ostra jazda w dół. Czasy Grzesia wracają. Krok wstecz polskiej kopanej.

 7. Didavi pisze:

  Kulesza, który nie potrafił osiągać niczego z Jagiellonią, będzie rządził polską piłką. Było źle, będzie jeszcze gorzej.

 8. inowroclawianin pisze:

  Co do Kuleszy to się nie wypowiadam czy to dobry kandydat. Kibice Jagielloni byli z niego zadowoleni i nawet pożegnanie mu zorganizowali na Rynku. Prezes Boniek mnie zawiódł bo spodziewałem się więcej po nim. Przede wszystkim nie było żadnych reform, które by poprawiły status polskiej piłki na świecie. Tabisz to tragedia, bo nawet w Cracovii go nie cierpią. Łudzę się, że będzie lepiej, chciałbym.

 9. seba86 pisze:

  Taaa, taaa…już Kulesza zrobi z Legii hegomona bo siedzi u Mioduskiego w kieszeni.
  Dobre schizy macie!

 10. Bart pisze:

  Wielokrotnie narzekałem i kurwiłem na Bońka, ale jeszcze może być tak że za nim zatęsknimy. Zobaczymy co z tego będzie. Może pan disco polo ogarnie.

 11. bezjimienny pisze:

  To nie tak, że Kulesza jest jakoś szczególnie za Mioduskim, on po prostu oparł kampanię i podstawę swojego targetu o kluby ekstraklasy, szczególnie te mocniejsze, więc siłą rzeczy najlepiej dogadał się z Legią i Lechem. Jeżeli któryś klub miałby jednak być za jego sprawą forowany to raczej Jaga, bo to tam był prezesem, chyba też ma w niej jakieś udziały.
  W każdym razie lepszy on niż reprezentant totalnego betonu – Koźmiński. Na tyle na ile pobieżnie czytałem to ludzi sobie dobrał całkiem sensownych.

 12. Niebieski77 pisze:

  To jakim będzie prezesem ocenimy mniej więcej za rok , prawdą jest że gdyby wygrał Kozmiński była by kontynuacja polityki Ryżego i twardy beton pożyjemy zobaczymy

Dodaj komentarz