Warto wiedzieć: Lech – Pogoń (28.08.2021)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Lech Poznań – Pogoń Szczecin (28.08.2021):

O polepszenie bilansu – Lech zagra jutro z Pogonią 99 raz w historii i 79 w Ekstraklasie. Ogólny bilans jest po stronie Lecha, ale ten ligowy przemawia już za Pogonią. W 40 meczach w Poznaniu zespół Kolejorza wygrał 17 razy.

Ostatnio przeważnie wygrywa Lech – Wliczając wszystkie fronty Lech Poznań w 16 ostatnich meczach z Pogonią Szczecin zwyciężył 9 razy. 4 mecze zremisował i w 3 spotkaniach przegrał.

Pogoń rzadko u nas zwycięża – Pogoń od 2015 roku wygrała w Poznaniu tylko raz, szczecinianie triumfowali przy Bułgarskiej podczas ostatniej wizyty u nas (4:0 w grudniu 2020). W marcu w Szczecinie zwyciężył już Lech (1:0).

Wrócić na zwycięską ścieżkę – Lech w ostatnich 8 meczach z Pogonią u siebie na wszystkich frontach wygrał 6 razy. 1 mecz zremisował 0:0, 1 mecz przegrał 0:4, w ostatnich 2 spotkaniach przy Bułgarskiej nie strzelił bramki „Portowcom”.

Kto trafi? – W ostatnich 4 meczach obu ekip gole zdobywał tylko Lech albo tylko Pogoń. W 2020 roku Lech gościł Pogoń u siebie aż 3 razy notując następujące, szalone wyniki: 4:0, 0:0 i 0:4.

Bez porażki – W tym sezonie ligowym tylko Lech i Śląsk nie przegrały jeszcze meczu w lidze. Pora to kontynuować.

Skorża kontra Pogoń – Maciej Skorża nie wspomina miło pracy w Pogoni. Szkoląc ją jesienią 2017 w 16 meczach wygrał raptem 3 razy ogrywając m.in. Lecha w Pucharze Polski 3:0.

Ważny mecz dla Skorży – Maciej Skorża ostatni raz mierzył się z Pogonią latem 2015 roku, gdy prowadzony przez niego Lech uległ przy Bułgarskiej szczecinianom 1:2. Trenując Kolejorza zaliczył bilans 1-1-1.

Różne mecze Runjaicia – Trener Pogoni, Kosta Runjaic mierzył się z Lechem 9 razy notując niekorzystny bilans 2-3-4, bramki: 11:12. Szkoleniowiec “Portowców” w 5 meczach przy Bułgarskiej zwyciężył jedynie raz.

Powrót Drygasa – W sobotę na Bułgarską wróci były lechita, Kamil Drygas. Lewonożny pomocnik w tym sezonie zdobył już 3 bramki. Tyle samo goli ma Mikael Ishak.

Dużo kilometrów – W tym sezonie obie drużyny dużo biegają. Pogoń pokonuje średnio 116,94 km na mecz co jest 2 wynikiem w lidze. Lech w tym zestawieniu zajmuje 6. lokatę – 112,75 km.

Wygraną utrzymamy lidera – Stawka sobotniego meczu jest jasna. W razie wygranej Lech utrzyma fotel lidera i odjedzie drugiej w tej chwili Pogoni na aż 6 punktów.

Zwyciężyć i mieć spokój – Mecz z Pogonią będzie ostatnim spotkaniem przed pierwszą tej jesieni, wrześniową przerwą na kadrę. Jutro Kolejorz powalczy o pełen spokój na 15 dni, o dobre humory swoje i kibiców Kolejorza. Stawką są nie tylko 3 punkty.

Nie stracić gola – Lech ma szansę zaliczyć 4 mecz w tym sezonie na 0 z tyłu. W bieżących rozgrywkach nie stracił u siebie żadnej bramki, w Poznaniu rywale oddali tylko 1 celny strzał. Lech stracił dotąd zaledwie 2 gole na wyjazdach i to z rzutów karnych.

Powtórzyć wyniki z 1992 roku – Lech Poznań ostatni raz wygrał 5 meczów na start sezonu w rozgrywkach 1992/1993. Wtedy miał nawet serię 6 kolejnych zwycięstw w pierwszych 6 kolejkach co na końcu pozwoliło mu zdobyć mistrzostwo. Teraz Lech po 6 kolejkach może mieć tylko 2 punkty mniej niż wtedy. Wystarczy ograć Pogoń.

O piątą wygraną z rzędu – Lech ostatni raz wygrał 5 ligowych meczów z rzędu wiosną 2017 roku. Po ponad 4 latach znów ma szansę na tak fajną serię.

Kontynuować serię bez porażki – Wliczając jeszcze zeszły sezon Lech ma na swoim koncie serię 7 kolejnych spotkań bez porażki.

Powrót Pereiry – W sobotę do kadry meczowej powróci zawieszony w ostatnich 3 spotkaniach Joel Pereira. Nie będzie niespodzianką jeśli na mecz z Pogonią trener Skorża wystawi ten sam skład, co na spotkanie z Lechią.

Wyższa frekwencja – Trzy domowe mecze Lecha w tym sezonie oglądało odpowiednio 10177, 9111 i 14652 kibiców. W sobotę frekwencja już na pewno przekroczy 15 tysięcy, do Poznania wybiera się liczna grupa kibiców Pogoni.

Śledźcie nas – Wszystkich kibiców zachęcamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu na żywo prosto z Bułgarskiej. Raport tekstowo-fotograficzny rozpoczniemy na KKSLECH.com już o godzinie 16:05.

Mecz w otwartej tv – W sobotę hit 6. kolejki obejrzy wielu ludzi. Mecz będzie pokazany w otwartej telewizji TVP Sport, w tym sezonie lechici w sobotę jeszcze nie rywalizowali.

Musiał rozjemcą – Arbitrem sobotnich zawodów przy Bułgarskiej będzie Tomasz Musiał. Sędzia z Krakowa ostatni raz prowadził nasze spotkanie w lipcu 2020. Wtedy Lech odpadł po karnych z Lechią.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w sobotę po 17:30 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 1.90, na remis 3.65 a na triumf Pogoni 4.05.

Skrót z ostatniego meczu z Pogonią w Poznaniu

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. leftt pisze:

    Powtórzyć start z 1992 roku – Lech Poznań ostatni raz wygrał 5 pierwszych meczów na start sezonu w rozgrywkach 1992/1993. Wtedy zdobył Mistrzostwo Polski.

    Nie powtórzymy, bo nie wygramy pierwszych pięciu meczów na otwarcie sezonu. A tamto MP też takie….najmniej smakujące.