Z pokorą w przyszłość

Jutrzejszym meczem z Pogonią Szczecin zespół Lecha Poznań zakończy pierwszy, letni etap sezonu 2021/2022. Trener Kolejorza, Maciej Skorża oczywiście chce zakończyć go zwycięstwem, by móc później w pełni skupić się na kolejnych wyzwaniach. Podczas przerwy na kadrę szkoleniowiec Kolejorza zamierza jeszcze mocniej popracować z zespołem, lechici rozegrają także zamknięty sparing.O meczu z Pogonią

„Pogoń Szczecin to absolutna czołówka polskiej ligi, to zespół top 3 poprzedniego sezonu. To jeden z głównych rywali Lecha do Mistrzostwa Polski i do Pucharu Polski, tam myśli się o grze o najwyższe cele. Najbliższe dwa spotkania z Pogonią i z Rakowem pokażę nam, w jakim miejscu jesteśmy. Mecz z Pogonią kończy cykl, jutro poprzeczka będzie zawieszona wyżej niż z Lechią, ponieważ Pogoń łączy dobrą organizację gry z umiejętnościami całej jedenastki. Musimy być przygotowani od 1 minuty, raczej nie będzie to mecz, w którym przeciwnik nie odda żadnego celnego strzału na naszą bramkę.”

„Transfer Kamila Grosickiego to dowód, że Pogoń myśli o najwyższych celach. Sportowo to duża wartość dla drużyny a dla kibiców dodatkowa atrakcja. Jeśli Kamil Grosicki przyjedzie do Poznania, to zapewne wejdzie na boisko.”

O obecnej sytuacji Lecha i o przyszłości

„Za wcześnie, by widzieć w nas głównego faworyta do tytułu. Za nami dopiero 5 meczów, twardo stąpamy po ziemi, krótkoterminowe cele dobrze realizujemy, jutro z fajnym przeciwnikiem kończymy pierwszy etap. Później podczas przerwy na reprezentację będziemy pracować nad kolejnymi rzeczami i będziemy chcieli dołożyć kolejne, nowe elementy do naszej gry.”

„Cieszymy się, że nie musimy nikogo gonić, nie mamy żadnych strat punktowych i to my nadajemy ton rozgrywkom. Z pokorą patrzymy w przyszłość. Lech Poznań to wielki klub, rola trenera jest tutaj specyficzna, ale trudna. Nie pamiętam, który trener odchodził ostatnio w glorii chwały, trzeba by chyba cofnąć się do czasów Wojciecha Łazarka. Cieszę się na razie z tego, co jest, skupiam się na swojej pracy, mamy ciekawy sztab szkoleniowy, zamknęliśmy już kadrę. Trzeba pracować i spoglądać w przyszłość.”

„Podczas przerwy na kadrę będziemy chcieli wypracować nowe mechanizmy, chcemy pójść dalej dając zawodnikom trudniejsze zadania. Podczas przerwy na kadrę chcemy też popracować trochę nad ustawieniem, gramy później z Rakowem, który gra w systemie z trzema obrońcami. Cieszę się na kolejny etap pracy, będą już nowi zawodnicy, będzie też zamknięty sparing z Zagłębiem. Przed nami ciekawy okres.”

O transferach i kadrze

„Nie chciałem zgodzić się na wypożyczenie Janka Sykory, bo ten piłkarz jest dobrym zawodnikiem i ma coś do udowodnienia. Musieliśmy go wypożyczyć, ponieważ potrzebujemy wolnego miejsca, aby móc zgłosić nowego napastnika. Potrzebowaliśmy napastnika, ponieważ analizując przeszłość Mikael Ishak statystycznie przez 30% sezonu leczy kontuzje. To nie jest optymalne rozwiązanie, jednak zdecydowaliśmy się na ten krok. Nie jestem zwolennikiem wypożyczenia Jana Sykora, ale taka decyzja została już podjęta.”

„Janek Sykora nie był zły czy załamany. On może wykorzystać sytuację do odbudowania się oraz do regularnej gry. Liczymy, że Janek będzie grał regularnie, potem wróci do nas z dobrą energią, nastawieniem i będzie ważnym punktem zespołu.”

„Roko Baturina na pewno może podjąć rywalizację. To inny napastnik od tych, których mamy. To młody, waleczny zawodnik, na pewno będzie potrzebował trochę czasu na aklimatyzację, później będzie mógł powalczyć o miejsce w składzie.”

„Mickey Van der Hart puścił tylko 2 gole, zrobił postępy pod okiem Macieja Palczewskiego, wszyscy bramkarze robią postępy, widzę, jak ciężko pracują i jak wiele dają z siebie na treningach. Zostawmy temat bramkarzy, kadra jest skompletowana i zamknięta. Nie planujemy na pozycji bramkarza żadnych zmian.”

„Debiutu Pedro Rebocho można spodziewać się już jutro, natomiast Adriel Ba Loua dotrze do nas dopiero dziś i jutro w kadrze go nie będzie. Rebocho to dynamiczny piłkarz, który gra ofensywnie, ma wiele cech dobrego skrzydłowego i zamierzam sprawdzić go na tej pozycji. Pedro na razie sprawia bardzo dobre wrażenie, profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków.”

„W sprawie Ba Louy zrobiliśmy rozpoznanie jego charakteru i wiemy, czego się spodziewać. Adriel musi wiedzieć, że jest elementem pewnego kolektywu, który dotąd realizuje założenia. To on musi się dostosować do drużyny a nie drużyna do niego.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. Sapuaro pisze:

  „Rebocho ma wiele cech dobrego skrzydłowego” – no to dwa problemy rozwiązały się za jednym podejściem, czyli czwarty do rywalizacji skrzydłowych i problem wyboru między Rebocho a Douglasem na LO.

 2. mario pisze:

  pewnie nie jestem w pełni obiektywny, bo zawsze uważałem Skorżę za dobrego trenera, ale jakoś mu ufam i wierzę w to, co mówi. Gdyby tak potrafił do końca ogarnąć całą drużynę, to myślę, że mogłoby by być dobrze w tym sezonie…

 3. Arekwlkp1986 pisze:

  Piłkarze piłkarzami lecz dobry trener z umysłem taktycznym do tego psycholog, psychoterapeuta. Widać jak na dłoni ,że z tych samych zawodników którzy grali piach da się jeszcze wiele wykrzesać. Oczywiście nie każdego…
  Bardzo dobry ruch z Muharem i Sykorą. Mimo chyba wielu szans nie dojeżdżał niestety. Nie trzeba płacić za kogoś kto nie jest wartością dodaną. Zimą jeszcze podziękować Johansonowi i Rogne. Do końca rundy zobaczymy kto odstaje i gdzie są braki.
  Kozak bramkarz jeszcze by się nadał który jak to się mówi czasami- wybroni mecz