Plusy i minusy: Lech – Pogoń 1:1

W sobotę w grze drużyny czy w indywidualnej postawie wielu zawodników było więcej minusów niż plusów. Mimo straty 2 punktów u siebie końcowy wynik meczu i tak nie jest zły. Zwycięski remis pozwolił Kolejorzowi utrzymać fotel lidera.

Pierwszym minusem meczu z Pogonią jest niespodziewanie bardzo słaba pierwsza połowa. Pogoń optycznie przeważała, dłużej utrzymywała się przy piłce, ale poza jednym stałym fragmentem gry i akcją w 1 minucie nie umiała stworzyć pod naszą bramką większego zagrożenia. Lechici w ofensywie grali zbyt nerwowo, nie umieli utrzymać się przy piłce, co chwilę notowali straty poprzez złe podania. To nie był mecz Lecha ani wielu zawodników, którzy w pierwszej połowie rozczarowali i mogli być zadowoleni z bezbramkowego remisu do przerwy.

Następny minus to głupia druga żółta kartka a w konsekwencji czerwona dla Niki Kvekveskiriego. Gruzin w niegroźnej sytuacji sfaulował rywala w środku pola osłabiającą drużynę, która po wejściu na drugą odsłonę Pedro Tiby i po zmianie systemu na 4-3-3 w końcu zaczęła grać w tym stwarzać sytuacje. Zachowanie Gruzina było bezmyślne i karygodne, rozczarowania po meczu nie kryją kibice, nie krył jej także Maciej Skorża podczas pomeczowej konferencji prasowej. Bezmyślność Gruzina być może pozbawiła Lecha Poznań zwycięstwa w tym meczu i mogła pozbawić również pozycji lidera gdyby nie wspomniany wyżej Portugalczyk.

Następny minus to stałe fragmenty gry. W ofensywie Lech nie istniał, wykonał 11 stałych fragmentów gry w tym 5 rzutów rożnych, które nie przyniosły żadnego zagrożenia. Po 2 z nich w pierwszej połowie rywale byli bliscy wyprowadzenia groźnej kontry, lechici za dużo kombinowali, nie umieli w odpowiednim momencie dośrodkować piłki w pole karne, często próbowali ją rozegrać. W defensywie nie było lepiej. W pierwszej połowie po dośrodkowaniu z rożnego bliski gola był Benedikt Zech, który w polu karnym pozostał zupełnie bez krycia. Stałe fragmenty wyglądały wczoraj fatalnie, najgorzej w tym sezonie.

Następny minus to słaby optycznie mecz, zejście Niki Kvekveskiriego z boiska zmusiło Kolejorza do nieco innej gry przez co statystyki tego spotkania są bardzo słabe. Zaledwie 9 strzałów w tym 3 celne to najgorszy wynik Lecha w tym sezonie. Wczoraj poznaniacy w każdym kwadransie mieli mniejsze posiadanie piłki, na dodatek mimo mniejszego posiadania po ostatnim gwizdku sędziego pokonali 7 kilometrów mniej od piłkarzy Pogoni! Na złe przygotowanie fizyczne zwrócił już uwagę trener Maciej Skorża, który po meczu zastanawiał się, czy aby mikrocykl pomiędzy spotkaniem z Lechią a z Pogonią nie był przypadkiem zbyt intensywny?

W sobotę były oczywiście też plusy. Pedro Tiba dał bardzo dobrą zmianę, w pierwszym kwadransie po przerwie popisał się dwoma świetnymi podaniami do Mikaela Ishaka oraz Joao Amarala. Oddał też efektowny i celny strzał z woleja, a na końcu w doliczonym czasie gry zdobył gola na wagę remisu oraz pozycji lidera. Remis przy grze w dziesięciu, a także przy przegrywaniu 0:1 można uznać jako zwycięski. Poznaniacy nie poddali się po czerwonej kartce, nie poddali się również przy stanie 0:1, po 86 minucie rzucili się do ataku potrafiąc nie przegrać.

Ostatnim plusem jest utrzymanie fotelu lidera, który daje spokojną przerwę na kadrę. Lech Poznań jest niepokonany od 8 meczów, bilans 4-2-0 po 6 kolejkach sezonu 2021/2022 jest przyzwoity i daje nadzieję na jeszcze lepszą przyszłość. Gol Pedro Tiby w doliczonym czasie nie był zwykłym golem. On dał wszystkim bardzo dużo, dał przede wszystkim spokój całemu Lechowi Poznań, który za równe 2 tygodnie powróci do zmagań pewny swoich umiejętności.

Plusy meczu z Pogonią 1:1