Dogrywka: Lech – Pogoń 1:1

Statystycznie mecz z Pogonią Szczecin był najsłabszym spotkaniem Lecha Poznań w tym sezonie. Drużyna w pierwszej połowie nie grała swojej piłki, między 46 a 60 minutą za sprawą wejścia Pedro Tiby i zmiany systemu na 4-3-3 zdominowała już rywala. Obraz gry zmienił się po czerwonej kartce dla Niki Kvekveskiriego, wtedy remis wydawał się być dobrym wynikiem, przy stanie 0:1 byłby już bardzo dobrym. Gol na 1:1 zdobyty przez Portugalczyka w doliczonym czasie gry uratował dosłownie wszystko co z Lechem związane zacierając przy tym wiele niedoskonałości.

Najgorszy okres w meczu: 16-30 min.
Uwagi: Tylko 9 strzałów i 3 celne (najgorszy wynik Lechowy w sezonie), zalewie 8 fauli, tylko 76% udanych podań, 2 celne strzały Tiby i aż 4 kluczowe zagrania, aż 21 stoczonych pojedynków 1 na 1 przez Milicia (71% wygranych)

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com: Tiba
Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com: Kvekveskiri
Ocena pracy trenera (1-6): 3
Ocena pracy sędziego (1-6): 3
Poziom meczu (1-6): 3

1-4-2-3-1 przechodzące na 1-4-3-3 i 1-4-4-1 (po czerwone kartce)

Van der Hart – Satka, Salamon, Milić, Douglas – Karlstrom (89.Ramirez), Kvekveskiri – Skóraś (46.Tiba), Amaral (75.Pereira), Kamiński (75.Marchwiński) – Ishak (75.Sobiech).

1-4-2-3-1 przechodzące na 1-4-4-2

Stipicia – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata (70.Grosicki) – Drygas (70.Carlos Silva), Smoliński (90.Łęgowski) – Kucharczyk, Kurzawa, Kowalczyk (79.Zahović) – Parzyszek.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

59 minuta – Jedna z paru dobrych szans dla Lecha Poznań na początku drugiej połowy. Oczywiście w sytuację był zamieszany Pedro Tiba, którego wejście diametralnie odmieniło ofensywną grę zespołu. W 59 minucie cała bramkowa akcja zaczęła się od wysokiego wyjścia Salamona, który odbił piłkę zagraną po ziemi przez zawodnika Pogoni. Ta trafiła do Tiby, środkowy pomocnik Kolejorza łatwo wygrał 2 pojedynki 1 na 1 po czym rozprowadzi akcję podając do prawej strony. W systemie 4-3-3, który obowiązywał od początku drugiej odsłony Amaral był ustawiony bliżej prawej flanki. Drugi z Portugalczyków po przejęciu piłki w swoim stylu ruszył w kierunku bramki Stipicy oddając na końcu płaski, lecz niecelny strzał po długim rogu. Niestety Amaralowi zabrakło precyzji, tej klasy zawodnik powinien dużo lepiej przymierzyć. Kto wie, jak wyglądałby ten mecz gdyby Lech wyszedł wtedy na prowadzenie. Mimo braku gola na 1:0 warto docenić dużą pracą, jaką w 59 minucie wykonał przede wszystkim aktywny w środku pola Pedro Tiba.