Widoczne postępy

Lech Poznań na starcie sezonu 2021/2022 poczynił już dobrze widoczne postępy. Jest kilka wyników, które w ciągu zaledwie 6 kolejek były lepsze niż w całym zeszłym sezonie ligowym. Kwestią czasu też wyrównanie niektórych dokonań.Lech Poznań dnia 28 sierpnia zdobył swój 14 punkt w sezonie 2021/2022. Dla porównania w zeszłych rozgrywkach Kolejorz zanotował taki wynik dopiero w 12. kolejce dnia 30 listopada! Wtedy po wygranej z Lechią w Gdańsku 1:0 podopieczni ówczesnego trenera Dariusza Żurawia dobili do 16 oczek.

Właśnie wtedy 30 listopada 2020 roku poznański Lech odniósł swoje 4 zwycięstwo w lidze. Teraz 4 wygrane na swoim koncie ma już po 6 kolejkach, wiele wskazuje na to, że 30 listopada 2021 punktowy wynik Lecha Poznań będzie dużo, dużo lepszy od tego zeszłorocznego.

Kolejorz w całych zeszłych rozgrywkach 2020/2021 zanotował tylko 9 wygranych triumfując u siebie zaledwie 4 razy. Tylko tego lata Lech wygrał w Poznaniu już połowę spotkań, przy dobrych wiatrach niebiesko-biali mogą wyrównać wynik 4 domowych zwycięstw w sezonie już na początku października.

null

Widoczne postępy widać też w innych statystkach. Przez cały zeszły sezon ligowy Lech ani razu nie wygrał meczu różnicą 2 goli. Teraz na swoim koncie ma aż 4 takie zwycięstwa ogrywając w przekonujący sposób Górnika, Lechię, Cracovię i Termalikę.

Lechici przez cały zeszły sezon ligowy 2020/2021 składający się z 30 kolejek nie zdobyli żadnej bramki po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego. Tylko latem 2 gole z wolnych zdobyli już kolejno Barry Douglas w Niecieczy i Nika Kvekveskiri z Lechią.

null

O udanym starcie tych rozgrywek może mówić Jakub Kamiński nominowany po raz 2 z rzędu do nagrody młodzieżowca miesiąca. „Kamyk” przez cały zeszły sezon PKO Ekstraklasy wykręcił zaledwie 1 bramkę i 2 asysty. Obecnie ma już na swoim koncie 2 gole i 1 asystę. Rezultat z tamtych rozgrywek wyrównał także Lubomir Satka (1 asysta).

Mimo postępu na wielu polach jest jedna negatywna rzecz, której w zeszłym sezonie nie było. Wtedy w 3 meczach lechici oddali na bramkę rywali raptem 10 uderzeń. W ostatnią sobotę poznaniacy wykonali tylko 9 strzałów co było również spowodowane czerwoną kartką dla Niki Kvekveskiriego po której Kolejorz był zmuszony grać trochę inaczej.

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. inowroclawianin pisze:

    Jest też seria bez porażki. Taktycznie też jest dużo wyższy poziom. No i z ławki w końcu ma kto wejść.