Tydzień z historią: Letnie mecze na starej Bułgarskiej

Tydzień z historią – nowy cykl KKSLECH.com powstały przed sezonem 2021/2022 z okazji 100-lecia klubu. Pod koniec każdego tygodnia w sposób tekstowo-zdjęciowo-filmowy wspominamy ważne Lechowe wydarzenia, historyczne mecze czy inne istotne/ciekawe spotkania oraz rzeczy, które w konkretnym czasie miały miejsce w Kolejorzu.

W dzisiejszym odcinku cyklu „Tydzień z historią” wracamy do letnich meczów rozgrywanych przez Kolejorza na starej Bułgarskiej w latach 2006-2008. Wracając do tamtych czasów i odkurzając zdjęciowe archiwum KKSLECH.com, wracamy także do początków tego serwisu. W piątek krótko przypominamy 5 letnich meczów Lecha Poznań, które gromadziły na Bułgarskiej po kilkanaście tysięcy widzów co na tamte czasy często było niemal kompletem. Przeglądając zdjęcia warto pamiętać, że te fotografie mają już kilkanaście lat i były wykonywane zupełnie innym sprzętem.

2006/2007: Lech Poznań – Wisła Płock 3:2

Słynny mecz sprzed 15 lat zakończył się wygraną Lecha Poznań 3:2. Była to 1. kolejka sezonu po fuzji, Kolejorz przegrywał 0:1, zmarnował jeszcze rzut karny, później przegrywał 0:2, na końcu po 3 golach zdobytych między 73 a 90 minutą gry wygrał 3:2. Świetną zmianę dał wtedy Jakub Wilk mający swój udział przy ostatnich 2 bramkach.

2006/2007: Lech Poznań – Cracovia Kraków 3:4

Pamiętny mecz po którym Franciszek Smuda chciał zawieść sędziego do Wrocławia. Rzeczywiście, nie było to czyste spotkanie, arbiter krótko później faktycznie został zatrzymany. Lech po 62 minutach przegrywał 0:3. Między 75 a 85 minutą zdobył aż 3 gole doprowadzając do wyrównania. Później strzelił nawet 4 bramkę, która nie zostały uznana, choć była jak najbardziej prawidłowa. Na końcu oszołomieni lechici stracili gola na 3:4 przegrywając ten szalony mecz.

2006/2007: Lech Poznań – Wisła Kraków 3:3

Kolejny emocjonujący mecz miał miejsce tydzień później. Tym razem Lech po 29 minutach prowadził 2:0. Po 56 minutach było 3:1, skończyło się 3:3 po jak Wisła zdobyła gola w 82 i 90 minucie gry. 15 lat temu kibice Lecha Poznań na brak emocji nie mogli narzekać, choć wyniki nie były zgodne z oczekiwaniami.

2007/2008: Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec 4:2

Na starcie rozgrywek 2007/2008 lechici podejmowali beniaminka, Zagłębie Sosnowiec. Na oczach 18 tysięcy widzów poznaniacy wygrali 4:2, wszystkie bramki w tamtym meczu padły w drugiej połowie. W 10 minut po przerwie Lech strzelił Zagłębiu aż 3 gole, autorem 2 z nich był Marcin Zając.

2007/2008: Lech Poznań – Górnik Zabrze 4:1

Kolejny domowy i letni mecz z Górnikiem obejrzało już ponad 20 tysięcy widzów. Wówczas znowu wszystkie gole padły po przerwie, znów wygrał Lech ogrywając zabrzan 4:1.

2008/2009: Lech Poznań – Górnik Zabrze 3:0

23 sierpnia 2008 roku Lech po wygranych nad Grasshoppers 6:0 i Jagiellonią 3:0 podejmował na starej Bułgarskiej ekipę Górnika. Skończyło się zwycięstwem 3:0, jedną z bramek dla Kolejorza strzelił wtedy Robert Lewandowski.