Wokół meczu: Raków – Lech 2:2

Wokół meczów – Wszystko co dotyczy rozegranego spotkania przez Lecha Poznań z danym rywalem w Ekstraklasie, w Pucharze Polski lub w europejskich pucharach. Liczby, statystyki konkretnego meczu, ciekawostki, klasyfikacja Lechowych strzelców, asystentów czy zestawienie kartek.

Pogorszony bilans

Lech nie polepszył dziś bilansu z Rakowem. W 19 spotkaniu zremisował 8 raz w tym 5 w lidze – 5-5-3, gole: 22:15 (liga), 6-8-5, gole: 29:24 (ogółem).

Powrót po latach z niedosytem

Lech po latach wrócił do Częstochowy, by rozegrać tam mecz ligowy, w którym nie przegrał. Wcześniej ostatni ligowy mecz obu ekip w Częstochowie odbył się 11 kwietnia 1998 roku (2:0 dla Kolejorza). Poznaniacy ostatnie ekstraklasowe spotkanie w Częstochowie przegrali 23 października 1996 roku (0:2).

Trwa zła seria

Zła seria z Rakowem wciąż trwa. Po wynikach 3:3, 0:2 w PP i 1:3 dziś lechici zremisowali 2:2.

Drugi remis Papszuna

W niedzielę Marek Papszun stanął na drodze Lecha po raz 8. Po dzisiejszym meczu ma korzystny bilans – 3-2-2, gole: 12:11. Trener Maciej Skorża jeszcze nie ograł Rakowa oraz Papszuna.

Niezbyt udane jubileusze

W niedzielę 100 obcokrajowcem w historii Lecha, który rozegrał oficjalny mecz został Adriel Ba Loua. Z kolei Pedro Tiba rozegrał 100 mecz w Ekstraklasie.

Lech w końcu zwyciężył po kadrze

Lech Poznań znów nie wygrał po kadrze. Ostatnie zwycięstwo po przerwie na mecze reprezentacji odniósł w listopadzie 2019 roku (z Piastem 3:0) a na wyjeździe wiosną 2018 (z Wisłą Kraków 3:1).

Wciąż bez zwycięstwa we wrześniu

Lech ostatnie wyjazdowe zwycięstwo po wrześniowej przerwie na kadrę odniósł w 2012 roku. 9 lat temu podopieczni Mariusza Rumaka w meczu rozegranym w poniedziałek wygrali na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 1:0. Na przełamanie trzeba poczekać kolejny rok.

Pogorszony bilans po przerwach na kadrę

Od 2009 roku Lech Poznań triumfował po przerwie na reprezentację w sumie w 22 spotkaniach. 14 meczów zremisował i 14 razy schodził z boiska pokonany. Bilans Kolejorza od 2009 roku po wrześniowych przerwach na kadrę jest niekorzystny – 4-3-6.

Lech wciąż liderem

Wliczając ten i zeszły sezon Lech nie przegrał już 9 kolejnego meczu. Dzisiejszy 2 remis z rzędu pozwolił Lechowi utrzymać fotel lidera.

Teraz Wisła

W piątek o 20:30 lechitów czeka kolejny mecz i kolejny na szczycie. Wtedy do Poznania przyjedzie trzecia obecnie Wisła Kraków. Wtedy trzeba już wygrać!

Lechici poprawiają liczby

W niedzielę 4 gola w sezonie zdobył Mikael Ishak, 2 bramkę strzelił Joao Amaral, 2 asystę zaliczył Jakub Kamiński.

Kolejne kartki

Po kartce obejrzeli dziś Mikael Ishak, Pedro Tiba i Barry Douglas. Dla Szweda oraz Portugalczyka to 2 napomnienie w sezonie, natomiast Szkot jest teraz zagrożony pauzą.

Jest przyzwoicie

Lech po 7 kolejkach jest liderem. Ostatni raz na tym etapie sezonu przewodził w lidze 4 lata temu.

Jest nieźle

Lech Poznań pierwszy raz w tym sezonie stracił punkty na wyjeździe, z 5 straconych goli aż 3 bramki rywale strzelili nam po karnych.

DOM: 2-2-0, 5:1
WYJAZD: 2-1-0, 8:4
OGÓŁEM: 4-3-0, 13:5

Lech nie przegrał przy 0:2

Wliczające mecze Lecha Poznań na wszystkich frontach od sezonu 2015/2016 drużyna Kolejorza przegrywała dziś 110 mecz. Po raz 36 udało się nie przegrać, 28 spotkanie zakończyło się remisem.

Lech przy wyniku 1:0
122-14-12

Lech przy wyniku 0:1
8-28-74

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2021/2022)