II-liga: GKS Bełchatów – Lech II Poznań 0:1

W meczu 9. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022, Lech II Poznań wygrał na wyjeździe z będącym w strefie spadkowej GKS-em Bełchatów 1:0 (0:0) i sam oddalił się od strefy spadkowej do III-ligi.

Lech II Poznań po 2 kolejnych porażkach, w których nie strzelił żadnego gola i sam stracił 5 bramek, dziś sprawił niespodziankę. Rezerwy Kolejorza ograły na wyjeździe spadkowicza z I-ligi, GKS Bełchatów po golu w drugiej połowie Sergeia Krivetsa, który dobrze odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym. Trener pierwszego zespołu Maciej Skorża na sobotni pojedynek oddelegował do rezerw m.in. Roko Baturinę, Filipa Marchwińskiego czy Antoniego Kozubala, który wczoraj pojawił się na placu gry w drugiej połowie.

Lech II Poznań w 9 kolejkach zgromadził na swoim koncie 12 punktów notując bilans 4-0-5, gole: 8:10. Rezerwy Kolejorza zajmują w tej chwili 9. lokatę w II-lidze mając 4 oczka przewagi nad strefą spadkową (ta seria spotkań dopiero się rozpoczęła). Podopieczni Artura Węski kolejny mecz rozegrają w niedzielę, 26 września, o godzinie 18:15. Wtedy ich rywalem znów na wyjeździe będzie Olimpia Elbląg.

9. kolejki II-ligi 2021/2022, sobota, 18 września, godz. 12:30
GKS Bełchatów – KKS Lech II Poznań 0:1 (0:0)

Bramki: 52.Krivets

Asysty: 1:0 – bez asysty

Żółte kartki: Grzelak, Graczyk, Ryszka – Kozubal, Pingot, Krivets