Dogrywka: Lech – Wisła 5:0

Mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków zakończony wygraną 5:0 był rekordowy nie tylko pod względem wyniku. Paru lechitów wykręciło rekordowe liczby w tym sezonie, statystyki osiągnięte przez całą drużynę również ciężko będzie poprawić w kolejnych spotkaniach. Na uwagę zasługuje brak choćby jednego celnego strzału oddanego przez Wisłę, która do piątku wraz z Kolejorzem zdobyła najwięcej goli w lidze.

Najgorszy okres w meczu: 1-15 min.
Uwagi: 20 strzałów i 11 celnych (Lechowy rekord sezonu), 21 kluczowych podań, 81% dokładnych zagrań Amarala, 5 strzałów, 3 celne i 2 gole Ishaka, rekordowy inStat index Ba Loua oraz Rebocho, wszyscy piłkarze grający od początku prócz stoperów i bramkarza mieli minimum 1 kluczowe podanie, tylko 31% posiadania piłki przez Lecha między 61 a 75 minutą

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com: Amaral
Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com:
Ocena pracy trenera (1-6): 6
Ocena pracy sędziego (1-6): 5
Poziom meczu (1-6): 5

1-4-2-3-1

Van der Hart (22.Bednarek) – Pereira, Salamon, Satka, Rebocho – Karlstrom (64.Murawski), Kvekveskiri (73.Ramirez) – Ba Loua, Amaral (73.Kozubal), Kamiński (64.Skóraś) – Ishak.

1-4-2-3-1

Kieszek – Gruszkowski, Szota, Frydrych, Hanousek – Plewka (58.Zhukov), El Mahdioui – Yeboah (58.Hugi), Skvarka (68.Savić), Kliment (58.Młyński) – Brown Forbes (85.Sobol).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

52 minuta – Jedna z najlepszych, najbardziej efektownych akcji Lecha w tym sezonie. Akcja bramkowa na 3:0 rozpoczęła się tak naprawdę w środku pola, gdzie lechici odebrali piłkę. W tamtej sytuacji akcja została zakończona strzałem Ishaka, piłka dzięki interwencji Frydrycha tuż przed linią bramkową trafiła w poprzeczkę. Wiślacy wtedy wybronili się, ale nie potrafili oddalić zagrożenia. Piłka znalazła się na prawej stronie, gdzie poklepali Kvekveskiri, Pereira, Ba Loua i Amaral. Portugalczyk przepuścił piłkę zagraną przez Pereirę do Ba Loua, Iworyjczyk z klepki odegrał do Amarala, ten urwał się obronie zagrywając piłkę wzdłuż linii. Przytomnie w tej sytuacji zachował się Rebocho, który szybko wbiegł w pole karne i zamknął całą szybką akcję. Cała ta sytuacja z 52 minuty jest do obejrzenia na skrócie z tego meczu. Warto przenalizować sobie samemu tamtą efektowną akcję, która trwała ponad 30 sekund.