Wypożyczeni strzelają i asystują

W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie sześciu piłkarzy Lecha Poznań z każdej formacji. Czterech zawodników występuje w pierwszoligowych klubach, dwóch graczy za granicą.Podczas rundy jesiennej sezonu 2021/2022 średnio co 2 tygodnie monitorujemy postępy i dokonania wypożyczonych lechitów. Następny raport pojawi się po 5 października.

Krzysztof Bąkowski (Stomil Olsztyn)

Stomil Olsztyn w I-lidze wciąż jest fatalny. Po 9 meczach ma raptem 4 punkty, stracił aż 16 bramek i zajmuje ostatnie miejsce. Krzysztof Bąkowski puścił 13 goli grając w 8 spotkaniach.

Minuty: 720
Mecze: 8
Puszczone gole: 13
Czyste konta: 0

Jakub Niewiadomski (GKS Jastrzębie Zdrój)

Jakub Niewiadomski tej jesieni zagrał raptem 4 razy. W ostatni weekend pojawił się na boisku pierwszy raz od miesiąca, wyszedł w pierwszym składzie, przez 58 minut zobaczył kartkę i zdobył gola dającego GKS-owi Jastrzębie remis 1:1. Dzięki temu wynikowi klub lewego obrońcy, który ostatnio zagrał na lewej pomocy jest nad strefą spadkową.

Minuty: 171
Mecze: 4
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 1

Filip Szymczak (GKS Katowice)

Filip Szymczak tej jesieni zdobył 2 gole w 9 meczach GKS-u Katowice, który aktualnie znajduje się w strefie spadkowej do II-ligi. 19-latek w ostatnich 4 spotkaniach nie strzelił bramki czekając na trafienie już miesiąc. Wczoraj pierwszy raz w tym sezonie nie wyszedł w pierwszym składzie.

Minuty: 566
Mecze: 9
Gole: 2
Asysty: 0
Kartki: 0

Juliusz Letniowski (Widzew Łódź)

Juliusz Letniowski 10 września w wygranym meczu z GKS-em Katowice 3:1 zdobył gola i zaliczył asystę. Dotąd w 8 spotkaniach 2 razy wpisał się na listę strzelców, w ostatnim spotkaniu nie zagrał. Jego Widzew Łódź zajmuje obecnie 2. miejsce w I-lidze.

Minuty: 430
Mecze: 8
Gole: 2
Asysty: 1
Kartki: 2

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

Jan Sykora (Viktoria Pilzno)

Jan Sykora notuje udany powrót do Czech. Dla Viktorii Pilzno zdobył gola w zwycięskim meczu ze Spartą Praga 3:2 a w ostatni weekend miał asystę w wygranym spotkaniu z Dynamem Czeskie Budziejowice 2:1. 28-latek w Viktorii grywa na pozycji ofensywnego pomocnika, jego drużyna lideruje w lidze czeskiej.

Minuty: 228
Mecze: 3
Gole: 1
Asysty: 1
Kartki: 0

Karlo Muhar (CSKA Sofia)

Karlo Muhar po przyjściu do CSKA Sofia jest podstawowym zawodnikiem tej drużyny. Wystąpił dotąd we wszystkich 3 meczach od pierwszej do ostatniej minuty. Chorwat zagrał m.in. w wyjazdowym spotkaniu Ligi Konferencji z AS Romą.

Minuty: 270 (90 w LKE)
Mecze: 3 (1 w LKE)
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. John pisze:

  Niech tam Sykora strzela,asystuje, podobnie Letniowski.
  Ich czas w Lechu minął,może choć trochę grosza uda się odzyskać.

  • inowroclawianin pisze:

   Na Letniowskim to raczej Klub zarobi jeszcze a jeśli chodzi o Sykore to może nawet nie straci jeśli ten będzie ciągle jakieś liczby robił.

 2. Bart pisze:

  Sykory bym na razie nie skreślał. Trener nie mówił że rezygnuje z tego piłkarza, wyraźnie mówił że będzie jeszcze na niego liczyć, że wypożyczenie to kompromis by zrobić miejsce do zgłoszenia trzeciego napastnika i wyraźnie było czuć że niechętnie oddaje go na wypożyczenie. Sykora może wrócić szybciej niż nam się wydaje. Rogne zaraz odejdzie, a jak sprawdzą się informacje Pytona że za Kulawego Tomaszka sprowadzą Ławniczaka, to będzie znów miejsce do zgłoszenia obcokrajowca. Nie zdziwię się jeśli wtedy skrócą wypożyczenie i Sykora wróci już w styczniu. To nie jest jeszcze zamknięty temat. Skorża go chce i wyraźnie mówił że to dobry piłkarz z którego chce wydobyć więcej.