Warto wiedzieć: Jagiellonia – Lech (24.09.2021)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (24.09.2021):

O polepszenie bilansu – Lech ma korzystny bilans gier z Jagiellonią. W piątek ma szansę na 22 zwycięstwo w historii, 20 ligowe i 6 na wyjeździe.

Zawsze były gole – Wliczając wszystkie fronty i licząc wszystkie mecze nigdy w spotkaniu Lecha z Jagiellonią nie padł bezbramkowy remis. Pojutrze przed nami 48 mecz i 44 ligowy.

Przeklęty rywal – W 21 ostatnich meczach Lecha z Jagiellonią poznaniacy wygrali tylko 5 razy. W 6 spotkaniach zremisowali i ponieśli aż 10 porażek. Fatalny bilans.

Ponad 8 lat bez wygranej – Lech Poznań ostatni raz wygrał w Białymstoku jeszcze na starym stadionie. 29 kwietnia 2013 roku Kolejorz ograł Jagiellonię na jej terenie 1:0 po golu Gergo Lovrencsicsa.

10 kolejnych spotkań bez zwycięstwa – Od ostatniej wygranej w Białymstoku lechici grali z Jagiellonią na jej terenie aż 10 razy (bilans 0-5-5). Przed zeszłoroczną porażką 1:2 poznaniacy w 5 kolejnych spotkaniach wyjazdowych z Jagiellonią bramkowo remisowali.

Duże prawdopodobieństwo gola – Ciężko przewidzieć, czy Lech w piątek przełamanie się w Białymstoku. Łatwiej jest przewidzieć, czy strzeli gola. Poznaniacy w każdym z 7 ostatnich meczów na obiekcie Jagiellonii zdobywali co najmniej 1 bramkę.

2 mecze, 0 punktów – Lech w zeszłym sezonie nie umiał grać z Jagą. W październiku 2020 przegrał na wyjeździe 1:2, w marcu 2021 u siebie poległ 2:3, choć prowadził. 2 mecze, 0 punktów, 5 straconych goli.

Rywal bez formy – Rywal jest w dołku. Wliczając ligę i Puchar Polski zespół Jagiellonii nie wygrał w żadnym z 6 ostatnich meczów. 2 razy zremisował, 4 spotkania przegrał. Białostoczanie polegli w ostatnich 2 meczach tracąc aż 6 bramek.

Lech wykorzysta fizyczną przewagę? – Lech w tym tygodniu nie rywalizował, Jaga we wtorek grała w Pucharze Polski i to w pierwszym składzie. Poznaniacy mają szansę to wykorzystać.

Gole tracone z karnych – Lech w każdym z 3 wyjazdowych spotkań w tym sezonie tracił gola z rzutu karnego i za każdym razem w pierwszych połowach.

Mamrot na drodze Lecha – W piątek na drodze Kolejorza po raz 9 stanie trener Ireneusz Mamrot. Dotąd zaliczył bilans 2-4-2, 12:15. W roli gospodarza przegrał z Lechem raz 10 lat temu w Pucharze Polski (Chrobry – Lech 0:3).

Skorża vs Jaga – Maciej Skorża ma duże doświadczenie w rywalizacji z Jagiellonią notując bilans 8-4-4, 22:11 w 16 meczach. Skorża przegrał z Jagą ostatnie 3 mecze, trenując Lecha w Białymstoku tylko przegrywał (2 razy). Doświadczony szkoleniowiec ostatni raz wygrał w Białymstoku dokładnie 21 września 2008 roku prowadząc Wisłę.

Amaral trafił już w Białymstoku – Współlider klasyfikacji kanadyjskiej Joao Amaral w przeszłości strzelił już gola w Białymstoku. Portugalczyk trafił do siatki w meczu Jagiellonia – Lech 3:3 w kwietniu 2019.

Douglas musi uważać – Barry Douglas ma już na swoim koncie 3 kartki i jest obecnie zagrożony. W razie występu i kolejnego napomnienia Szkot nie zagra ze Śląskiem w Poznaniu (sobota, 2 października, godz. 17:30).

Wygrać i odskoczyć – Lech już w piątek około 22:30 może zapewnić sobie 1. miejsce również po 10. kolejce. Bez względu na wynik w Białymstoku poznaniacy po tym weekendzie będą prowadzić.

Kontynuować serię bez porażki – Wliczając jeszcze zeszły sezon Lech ma na swoim koncie serię 10 kolejnych spotkań bez porażki.

Strzelić gola – Lech w tym sezonie umie wygrywać, gdy jako pierwszy strzeli gola. Dotąd 1:0 prowadził 4 razy i za każdym razem zdobywał 3 punkty.

Lech jest faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa w piątek o 20:30 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 1.75, na remis 3.80 a na triumf Jagiellonii 4.85. Kurs na wygraną poznaniaków już jest niski a wciąż spada.

Skrót z ostatniego meczu Jagiellonia – Lech w Białymstoku

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Sp pisze:

    Ogolić ich tam do przerwy 3:0 i myśleć o pucharze ze Skrą u siebie