Nie stracić czujności

Jutro po 20:30 zespół Lecha Poznań postara się odczarować przeklęty Białystok i po efektownej wygranej nad Wisłą Kraków 5:0 pójść za ciosem. Trener Kolejorza, Maciej Skorża przed piątkowym meczem z Jagiellonią jest bardzo skoncentrowany wierząc, że jego drużyna na Podlasiu nie straci czujności.O sytuacji po meczu z Wisłą

„Po meczu z Wisłą nie było widać symptomów przesadnego celebrowania wygranej czy gwiazdorzenia. Drużyna jest skoncentrowana, chcemy, aby tamto spotkanie dodało nam pewności siebie, ale nie chcę, by zespół stracił czujność. Nie możemy myśleć, że już nie musimy tyle pracować, biegać, nie musimy być tak agresywni i jakoś to będzie. Tak nie może być. Wiem, jak trudno gra się w Białymstoku i jak ciężko będzie tam o punkty. Jagiellonia gra o życie, będzie zmotywowana, skala trudności będzie duża. Nie może być żadnych oznak lekceważenia Jagiellonii. Lech nie wygrał w Białymstoku od 2013 roku co najlepiej świadczy o skali trudności.”

O meczu z Jagiellonią

„Odpowiadam za odpowiednie nastawienie drużyny. Lech musi być jutro skoncentrowany i być sobą. Mecz z Wisłą to historia, teraz trzeba pisać nową. Potrzebujemy zwycięstwa, potrzebujemy 3 punktów, każdy mecz to nowy rozdział. Jesteśmy skupieni na tym, co chcemy zrobić na boisku. Jagiellonia ma sporo dobrych piłkarzy, gram tam Imaz, Cernych czy Żyro. Są to nazwiska z renomą w Ekstraklasie, których nie trzeba reklamować. Jagiellonia w tej chwili nie prezentuje się na miarę możliwości, ale to drużyna, która prezentuje fragmenty dobrej gry. Trener Mamrot na pewno poradzi sobie z zespołem, niech Jagiellonia punktuje, tylko dopiero po meczu z nami.”

O spokojnym podchodzeniu do walki o mistrzostwo

„Pamiętam sezon za Nenada Bjelicy, kiedy Lech był blisko mistrzostwa a końcówka sezonu nie poszła tak jak powinna. Wcale mnie nie dziwi ostrożne podejście kibiców. Może to dobrze. Ja też ostrożnie do tego podchodzę, sam uczulam drużynę byśmy wciąż byli głodni, żebyśmy nie stracili czujność i pokory do sytuacji, w której się znajdujemy.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

7 komentarzy

 1. inowroclawianin pisze:

  Tak jest, pokorą, pokorą i jeszcze raz pokora. To w sporcie bardzo ważne. Każdy mecz to osobny temat i trzeba z czystą głową do tego podchodzić. Wierzę w trenera i wierzę w przełamanie na tamtym terenie. Mam nadzieję, że zawodnicy podejdą solidnie do tego meczu i zagrają najlepiej jak potrafią.

 2. John pisze:

  Wszyscy są zdrowi,nawet Thomas Rogne.
  Jest szansa,że pożegnalny mecz w Lechu jeszcze w tym sezonie zagra,może we wtorek.
  Bednarek-Satka-Salamon-Milić-Rebocho-Ba Loua-Karlstrom-Tiba-Kamiński-Amaral-Ishak.

 3. Mateusz92 pisze:

  Jeśli zespół podejdzie do meczu z takim nastawieniem jakie trener zaprezentował na konferencji, to będzie kolejny fantastyczny piątek i weekend zarazem. Będzie można ze spokojem czekać na mecze legia- Raków i Wisła- Pogoń.
  Oby tylko nie przekombinować ze składem.
  Moim zdaniem, jedenastka, którą podał @John jest optymalna na ten moment i chciałbym zobaczyć taki skład od początku meczu.

 4. Levin_67 pisze:

  Ishak jutro będzie miał dodatkową motywację żeby strzelić gola i zrobić „kołyskę” dla syna.

 5. Pawel68 pisze:

  Sędziowie meczu główny raczkowski,var kwiatkowski,borkowski!Mafia varszawska pilnuje żeby znowu karnego z dupy zrobić…!

 6. Didavi pisze:

  Tak jest. Pokora, spokój i robić swoje, swoje, czyli niszczyć rywali, jak Wisłę 🙂