Warto wiedzieć: Skra – Lech (28.09.2021)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Skra Częstochowa – Lech Poznań (28.09.2021):

Anonimowy rywal – Skra Częstochowa założona w 1926 roku to dla Lecha kompletnie anonimowy rywal. Trudno żeby było inaczej, sensacyjny beniaminek I-ligi jeszcze 13 lat temu grał w A-klasie.

Doświadczenie rezerw – Skrę znają za to rezerwy Lecha. Drugi zespół w II-lidze ogrywał Skrę u siebie 2:0 i 1:0 a na wyjazdach bezbramkowo remisował. Tym samym częstochowianie nie umieli strzelić gola nawet drugiej drużynie.

Mecz w Poznaniu przez brak stadionu – Skra organizacyjnie nie jest przygotowana na I-ligę, jej udział w rozgrywkach na zapleczu Ekstraklasy jest problemem także dla władz Częstochowy. Skra przez cały sezon 2021/2022 ma grać na wyjazdach, pucharowy mecz z Kolejorzem również musiał zostać przeniesiony do Poznania.

Gospodarzem jest Skra – Jutro formalnym gospodarzem spotkania 1/32 finału Pucharu Polski jest klub z Częstochowy. Tym samym w artykułach przedmeczowych i meczowych będziemy opisywać ten mecz jako Skra – Lech a nie Lech – Skra.

Słaba ofensywa – Skra Częstochowa ma najgorszą ofensywę w I-lidze, w ostatnich 5 meczach umiała strzelić bramki tylko Arce Gdynia.

Rywal po porażce – Skra w piątek grała w Łodzi, gdzie przegrała z Widzewem aż 0:4. Częstochowianie z 11 punktami są na 11. miejscu w I-lidze (bilans 3-2-4, gole: 7:12).

Sami Polacy – W Skrze grają sami Polacy, jedynie 2 piłkarzy ma ekstraklasowe doświadczenie. Są nimi pomocnicy Przemysław Sajdak (7 gier) oraz Mikołaj Kwietniewski (12 meczów w Ekstraklasie + 1 gol).

Dwóch młodzieżowców – W Pucharze Polski 2021/2022 na boisku w każdej drużynie musi przebywać po dwóch młodzieżowców (rocznik 2000 lub młodszy).

Dziewięć kolejnych awansów – Kolejorz w 15 rywalizacjach w 1/32 finału Pucharu Polski wygrał 10 razy. Pierwszy zespół zaliczył 9 kolejnych awansów do 1/16 pucharu krajowego. Ostatni raz na tym etapie rozgrywek odpadł w 1955 roku.

Pierwszoligowcy na drodze Lecha – Ekstraklasowicze grają już w 1/32 finału nieprzerywanie od 2018 roku. Wtedy w życie weszła reforma PZPN, za jej czasów Lech w 1/32 finału mierzył się tylko z I-ligowcami: ŁKS – Lech 0:1 d., Chrobry – Lech 0:2 i Odra – Lech 1:3.

Ponad 4 lata bez zwycięstwa – Lech ostatni mecz w Pucharze Polski rozegrany w Poznaniu wygrał 1 marca 2017 roku (3:0 z Pogonią w 1/2 finału).

Przegrywający odpada – Zespół, który we wtorek przegra od razu odpada z rozgrywek. Spotkania 1/16 finału Pucharu Polski odbędą się na przełomie października i listopada. Pary wyłoni losowanie.

Przystawka przed głównym daniem – W meczu ze Skrą należy spodziewać się małych roszad w składzie. Spotkanie z częstochowianami będzie taką rozgrzewką przed sobotnim hitem przy Bułgarskiej. Wtedy o 17:30 liderujący Lech zagra w Poznaniu z drugim Śląskiem, który w lidze jako jedyny jeszcze nie przegrał.

Strzelić gola – Lech w tym sezonie umie wygrywać, gdy jako pierwszy strzeli gola. Dotąd 1:0 prowadził 4 razy i za każdym razem zwyciężał.

Śledźcie nas – We wtorek z tradycyjnym przedmeczowym i meczowym raportem na żywo prosto z Bułgarskiej ruszamy na KKSLECH.com już o godzinie 15:05. Jak zwykle nie zabraknie w nim pierwszych zdjęć prosto ze stadionu. Po spotkaniach w Pucharze Polski nie ma cyklu „Dogrywka”.

Mecz w tv – Mecz Skra – Lech pokaże na żywo Polsat Sport. Tak wczesna godzina rozpoczęcia tego spotkania została ustalona właśnie przez telewizję Polsat.

Będą pustki – Godzina 16:00 i mało atrakcyjny rywal robią swoje. Jutro na Bułgarskiej będą pustki. Dotychczas najmniej kibiców (4376) obejrzało mecz Lecha ze Śląskiem 2:1 rozegrany 28 lutego 2018. Tamto spotkanie odbyło się w środku tygodnia i w temperaturze -11°C (temperatura odczuwalna przez wiatr była dużo niższa).

Dobrynin rozjemcą – Arbitrem jutrzejszych zawodów przy Bułgarskiej będzie Zbigniew Dobrynin z Łodzi. To 35-letni sędzia z ekstraklasowym doświadczeniem.

Lech jest mocnym faworytem – Według bukmacherów zdecydowanym faworytem do zwycięstwa we wtorek po 16:00 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi tylko 1.20, na remis 7.00 a na triumf Skry aż 12.50.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. 07 pisze:

    Dla grojkow z Czestochiwy to mecz życia. Oni będą orać murawe. Przestrzegam przed hura optymizmem i grą na alibi. Niemniej jednak nie wierze ze mozna sie wyłozyc na takim przeciwniku u siebie….. Idealny mecz dla Marcheinskiego. Jesli jutro nic nie pokaże to kokardką owinąć i wysłać do Włoch. Mecz zmienników. Mogą pokazac komu Skorza zabiera miejsce w składzie.