Plusy i minusy: Skra – Lech 0:3

Wtorkowy pojedynek ze Skrą Częstochowa przejdzie do historii tylko ze względu na najniższą frekwencję podczas meczu Lecha Poznań na nowej Bułgarskiej. Na boisku pewnie wygrał już faworyt spotkania, który wykonał cel i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski.

Po losowaniu par 1/32 finału Pucharu Polski i po trafieniu na Skrę Częstochowa obowiązkiem Kolejorza było wyeliminować tego rywala. To się dokonało, Lech wygrał pewnie 3:0, zwycięstwo różnicą trzech bramek i tak jest za niskie patrząc na przewagę, jaką poznaniacy mieli przez całe spotkanie. Kolejorz zdominował beniaminka I-ligi, rzadko wypuszczał go z połowy, średniak zaplecza Ekstraklasy nie oddał przy Bułgarskiej żadnego strzału.

Poza wygraną 3:0 i pewnym awansem plusem jest też pełna kontrola, którą Lech Poznań miał nad boiskowymi wydarzeniami. Nie było 5 minut, by rywal przycisnął Lecha, czymś go zaskoczył, grał piłkę na połowie poznaniaków czy swoją postawą wprowadzał niepokój wśród naszych piłkarzy, trenerów i poznańskich kibiców. Skra Częstochowa nie istniała od 1 do 90 minuty sprawiając wrażenie drużyny, która nie jest zainteresowana awansem. Przeciwnik nastawił się na defensywę, chciał uniknąć łomotu, chciał przegrać możliwie jak niżej i po prostu mieć już ten pojedynek z głowy. Przy problemach Skry Częstochowa związanych ze stadionem trudno dziwić się podejściu przeciwnika trenującego przy Bułgarskiej przede wszystkim grę w destrukcji.

Sztabowi szkoleniowemu udało się wczoraj oszczędzić wszystkich najlepszych piłkarzy na sobotni hit ze Śląskiem Wrocław. Mikael Ishak, Jakub Kamiński i Bartosz Salamon nie weszli z ławki rezerwowych, w kadrze meczowej w ogóle zabrakło m.in. Jespera Karlstroma, Pedro Rebocho, Lubomira Satki czy Joela Pereiry. Z kolei Joao Amaral i Adriel Ba Loua pojawili się na boisku tylko w ramach rozgrzewki grając przez odpowiednio kilkanaście oraz kilka minut. Spośród zmienników na pewno warto wyróżnić aktywnego Daniego Ramireza. Hiszpan miał udział przy golu na 1:0 oraz 3:0. Wtedy nie zaliczył asyst, asystował przy bramce na 2:0 wrzucając piłkę prosto na głowę Barrego Douglasa.

We wtorek nie było żadnych minusów, choć wśród dyskusji kibiców nie brakuje narzekań na rozczarowującą postawę m.in. Mateusza Skrzypczaka, Alana Czerwińskiego czy Filipa Marchwińskiego, po których kibice spodziewali się trochę więcej. Faktycznie, żaden z tych piłkarzy nie błyszczał na tle beniaminka I-ligi i nie mógł porwać Macieja Skorży, który po spotkaniu nie do końca był zadowolony z gry w ataku pozycyjnym. Według szkoleniowca Kolejorza zabrakło dynamiki w akcjach czy elementu zaskoczenia przeciwnika.

– Brak boiskowej kontroli przez większą część spotkania
– Kolejny mecz z Rakowem bez wygranej, kolejne spotkanie po kadrze bez zwycięstwa

Plusy meczu z Pogonią 1:1