Dostarczyć niezapomnianych wrażeń

Jutro o godzinie 17:30 przed prawie 30-tysiącami widzów Lech Poznań zagra u siebie z niepokonanym Śląskiem Wrocław. Stawkę hitu 10. kolejki Ekstraklasy jest pozycja lidera podczas październikowej przerwy na kadrę. Według trenera Kolejorza, Macieja Skorży trzeba zrobić wszystko, żeby w sobotę wygrać i przez kolejne 2 tygodnie nie rozpamiętywać niewykorzystanej szansy.O porażce w Białymstok

„Ciężko znieśliśmy mecz z Jagiellonią. Była to niespodziewana porażka, która mocno nas dotknęła. Otrząsnęliśmy się po zimnym prysznicu, wyciągnęliśmy wnioski, wiemy, co musimy zrobić, by uniknąć takich nieprzyjemności w przyszłości. Odcinamy się już od tego, patrzymy przed siebie, patrzymy na to, co jeszcze możemy wygrać.”

„Druga połowa w Białymstoku nie była dobra. Martwiło mnie to, dlaczego w pierwszym kwadransie po przerwie przebiegliśmy dystans o połowę mniejszy od Jagiellonii. W szatni coś nie zagrało, nie przygotowaliśmy się należycie do początku drugiej połowy. Ten kwadrans napędził Jagiellonię, daliśmy jej nadzieję, jest to coś, co mi się nie podobało. Mamy wysoką jakość, ta jakość będzie robiła różnicę w lidze tylko wtedy, gdy na odpowiednim poziomie będzie nasze bieganie, zaangażowanie i agresywność. Bez tego nie mamy czego szukać w tej lidze.”

O meczu ze Śląskiem

„Jacek Magiera ciekawie układa Śląsk Wrocław. Robi to po swojemu i z bardzo dobrymi wynikami. Śląsk ma różne oblicza. Byłem zaskoczony widząc mecz z Radomiakiem, który zepchnął go do obrony. Z kolei derby z Zagłębiem były rozegrane zupełnie inaczej. Myślę, że Jacek Magiera kurczowo nie będzie się trzymał defensywy. Śląsk to groźna drużyna w fazie przejściowej. Gdy stracimy piłkę może być bardzo groźnie.”

„Przed nami kolejny mecz lidera z wiceliderem, kolejny mecz, w którym zrobimy wszystko, by obronić 1. miejsce. Już dziś podczas odprawy na temat Śląska mówiłem zawodnikom, jak ważne jest to spotkanie, jak ważny jest to moment sezonu, potrzebujemy zwycięstwa bardziej niż kiedykolwiek w tym sezonie. To priorytetowe spotkanie, nie chcemy podczas przerwy na kadrę rozpamiętywać przez 2 tygodnie naszej niewykorzystanej szansy. Gramy przed własną publicznością, stadion będzie wypełniony, chcemy stworzyć atmosferę, którą kibice będą wspominali. Celem są 3 punkty, choć będzie to jeden z trudniejszych meczów w tym sezonie.”

„Jacek Magiera stosuje inny system niż poprzedni trener. Jacek zmienił system, konsekwentnie się go trzyma, to ustawienie, które świetnie wykorzystuje potencjał Śląska. Wysoką frekwencję na meczu ze Śląskiem odbieram pozytywnie. Mimo ostatniej porażki w lidze kibice znów tłumnie wybierają się na nasz mecz. Chcemy im dostarczyć pozytywnych wrażeń. Chcemy by byli dumni z naszej gry i z wyniku.”

O wylosowaniu Unii w Pucharze Polski

„Wiadomość o wylosowaniu Unii Skierniewice dostałem tuż przed konferencją. Wiem, że są w czołówce III-ligi, poza tym nic nie wiem o tej drużynie. Grając z takim zespołem na wyjeździe trzeba być mocno skoncentrowanym.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <