Pięciu piłkarzy wyjedzie na obozy kadr

Po sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław przy Bułgarskiej (początek o 17:30) w przypadku Lecha Poznań rozpocznie się druga tej jesieni, dwutygodniowa i październikowa przerwa na obozy reprezentacji narodowych.Na wrześniowe mecze reprezentacji narodowych nominację do kadry otrzymało 4 zawodników grających na co dzień w pierwszym zespole Lecha Poznań, na październikowe spotkania powołano już 5 piłkarzy. Każdy z zawodników Lecha Poznań w dniach 8-12 października będzie miał okazję zagrać o stawkę.

Kadrę Polski U-21 z Filipem Marchwińskim, Michałem Skórasiem oraz Jakubem Kamińskim czekają 2 spotkania w ramach eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy z Węgrami na wyjeździe i z San Marino w Kielcach.

Z reprezentacją Słowacji wciąż o mundial w Katarze walczy Lubomir Satka. Stoper Kolejorza 8 października będzie mógł zaprezentować się w Rosji a 12 października w Chorwacji. Tym razem do reprezentacji Gruzji na 2 spotkania w ramach kwalifikacji Mistrzostw Świata powołanie dostał też Nika Kvekveskiri.

Pomocnik Kolejorza w dniach 9-12 października będzie mógł zagrać z Grecją w Batumi oraz w Kosowie. Nika Kvekveskiri najpóźniej spośród pięciu lechitów z pierwszego zespołu powróci do klubu. Październikowa przerwa w przypadku Lecha Poznań potrwa tyle samo co wrześniowa przerwa na obozy reprezentacji narodowych – 15 dni.

Podopieczni Macieja Skorży po drugiej jesiennej przerwie na kadrę powrócą do gry w niedzielę, 17 października. Tego dnia o godzinie 17:30 ekipa Kolejorza zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa.Lechici w reprezentacjach – październik 2021

Lubomir Satka
eMŚ, Rosja – Słowacja (piątek, 8 października, godz. 20:45)
eMŚ, Chorwacja – Słowacja (poniedziałek, 11 października, godz. 20:45)

Nika Kvekveskiri
eMŚ, Gruzja – Grecja (sobota, 9 października, godz. 18:00)
eMŚ, Kosowo – Gruzja (wtorek, 12 października, godz. 20:45)

Jakub Kamiński, Michał Skóraś i Filip Marchwiński
eMME, Węgry U-21 – Polska U-21 (piątek, 8 października, godz. 20:00)
eMME, Polska U-21 – San Marino U-21 (wtorek, 12 października, godz. 16:30)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. patko78 pisze:

    Najważniejsze by wszyscy wrócili zdrowi bez kontuzji na Legie!