Zapowiedź: Lech II – Garbarnia

W niedzielę, 3 października, o godzinie 13:00 w meczu 11. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022, Lech II Poznań zagra na głównym boisku akademii z Garbarnią Kraków. Będzie to pojedynek dwóch drużyn, które w tygodniu awansowały do 1/16 finału Pucharu Polski.Lech II Poznań w trwających rozgrywkach nie kalkuluje. W 10 meczach ligowych 5 razy wygrał, 5 razy przegrał, nie zremisował żadnego spotkania, w tej chwili zajmuje niezłe 8. miejsce w II-lidze mając 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. Rezerwy Kolejorza odniosły też 2 zwycięstwa w Pucharze Polski, aktualnie mają na swoim koncie serię 3 kolejnych zwycięstw potrafiąc w ostatnich 2 spotkaniach odrobić straty i wygrać 2:1. Drugi zespół Lecha Poznań znajduje się obecnie na fali wznoszącej, która dotyczy również Garbarni. Krakowianie przed wyeliminowaniem w tym tygodniu Powiśla Dzieżgoń z Pucharu Polski ograli w II-lidze GKS Bełchatów 1:0. Ekipa spod Wawelu tej jesieni jeszcze nie wygrała ligowego meczu na wyjeździe, zgromadziła dotąd 2 oczka mniej od naszych rezerw plasując się na 12. pozycji.

Trener Lecha II Poznań, Artur Węska ponownie będzie mógł skorzystać z usług paru młodych zawodników trenujących na co dzień z pierwszym zespołem. Jutro do kadry meczowej rezerw będą mogli wrócić pauzujący tydzień temu za kartki Antoni Kozubal i Maksymilian Pingot. W rezerwach Kolejorza teraz nikt nie pauzuje, taka sama sytuacja panuje w ekipie Garbarni Kraków szkolonej przez Macieja Musiała. Lech II Poznań grający w roli gospodarza nie pokonał jeszcze Garbarni w II-lidze (0:0 i 2:2). W 4 spotkaniach zwyciężył tylko raz w Krakowie (4:2 w 2020 roku).

Arbitrem niedzielnych zawodów we Wronkach będzie Łukasz Ostrowski ze Szczecina. Jutro faworytem do zwycięstwa według bukmacherów będą gospodarze. Średni kurs na wygraną Lecha II wynosi 2.15, na remis 3.30, a na triumf Garbarni 3.15. Ze względu na budowę nowych obiektów akademii mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisja z jutrzejszego spotkania rezerw będzie dostępna w aplikacji mobilnej bukmachera eWinner oraz na stronie sportize.pl (transmisja jest tam płatna). Początek meczu 11. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022, KKS Lech II Poznań – RKS Garbarnia Kraków w niedzielę, 3 października, o godzinie 13:00 na Stadionie Leśnym mieszczącym się przy ulicy Leśnej 15A we Wronkach. W razie wygranej rezerwy Kolejorza mogą wskoczyć nawet do strefy barażowej o awans do I-ligi.Mecz: KKS Lech II Poznań – RKS Garbarnia Kraków
Rozgrywki: 11. kolejka II-ligi 2021/2022
Termin: Niedziela, 3 października, godz. 13:00
Stadion: Leśny, ul. Leśna 15A, Wronki
Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)
Miejsce gospodarzy: 8
Miejsce gości: 12
Najlepszy strzelec gospodarzy: 2 – Johannsson, Krivets, Pacławski
Najlepszy strzelec gości: 3 – Purcha, Słomka
Domowa forma gospodarzy: 2-0-2, 6:5
Wyjazdowa forma gości: 0-3-2, 4:11
Transmisja: Aplikacja eWinner.pl i sportize.pl (płatna)
Bukmacherzy 1 x 2: 2.15 – 3.30 – 3.15
Przewidywana frekwencja: (bez udziału publiczności)
Prognozowana pogoda: +20°C, pogodnie
Nasz typ na mecz: 1

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <