Lechowy Flesz (11.09-03.10)

Lechowy Flesz – stały cykl, w którym średnio co 2 tygodnie w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko. To wiadomości o których nie piszemy na stronie głównej serwisu, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.Poważny uraz Kownackiego

Wychowanek Kolejorza, Dawid Kownacki we wrześniu zerwał więzadło w prawym kolanie. 24-latek jest po operacji, obecnie przechodzi rehabilitację, czeka go kilka miesięcy przerwy.

27 grudnia świętem państwowym

Dzień 27 grudnia będzie jeszcze ważniejszy nie tylko dla Wielkopolan i poznaniaków. Sejm w tym tygodniu przyjął projekt, 27 grudnia to Święto Państwoewe. To dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Szymański zadebiutował w Piaście

Karol Szymański, który latem 2020 odszedł z Lecha Poznań do Piasta Gliwice w końcu zadebiutował w tym klubie. Bramkarz 22 września 2021 roku zagrał w Pucharze Polski z Włocłavią Włocławek.

Kędziora przegrał w Superpucharze

Tomasz Kędziora nie dołożył kolejnego trofeum do swojej bogatej gabloty. W meczu o Superpuchar Ukrainy zespół Dynama Kijów przegrał z Szachtarem Donieck 0:3. Prawy obrońca rozegrał 67 minut.

Młodzi w kadrze

Mateusz Mędrala, Patryk Olejnik, Oskar Tomczyk i Filip Wolski z akademii Lecha Poznań dostali powołanie do kadry u-16 na obóz w Olecku (9-15 października). Młodzi lechici podczas zgrupowania rozegrają towarzyski dwumecz z Litwą. Z kolei Maksymilian Dziuba, Bartosz Tomaszewski i Mikołaj Tudruj w dniach 7-13 października będą mogli zagrać w 3 meczach eMME U-17.

Zagórski wrócił do rezerw

W tygodniu kontrakt z Lechem II Poznań podpisał 24-letni boczny obrońca, Jakub Zagórski, który występował już w rezerwach w latach 2014-2016. Defensor ostatnio grał w Górniku Łęczna.

Oldboje odpadli

Oldboje Lecha Poznań udział w okręgowym Pucharze Polski 2021/2022 zakończyli na 1/16 finału. Dawni gracze Kolejorza odpadli z Akademią Reissa Poznań przegrywając 4:9.

Będzie sparing z ŁKS-em

W sobotę, 9 października Lech rozegra sparing z ŁKS-em Łódź. Ten mecz ma być zamknięty podobnie jak wrześniowy pojedynek z Zagłębiem.

Owen w Lechu

Lech utworzył „dział naukowy”, który będzie zajmował się głównie analizą przygotowania motorycznego młodych piłkarzy. Na jego czele stanie Bartłomiej Grzelak z UAM, przygotowaniem fizycznym juniorów od października zajmie się Duńczyk, Mathias Marker a stałym współpracownikiem-konsultantem zostanie ekspert od przygotowania fizycznego, Adam Owen. Walijczyk kilka lat temu trenował Lechię Gdańsk.

Dwóch powołanych, mecz rezerw przełożony

Filip Borowski i Krystian Palacz dostali powołanie do reprezentacji U-19 na eliminacje ME do lat 19. Polacy w dniach 6-12 października zmierzą się Finami, Maltańczykami i Ukraińcami. Przez dwa powołania Lech II Poznań przełożył przyszłotygodniowy mecz II-ligi z Pogonią w Grodzisku Mazowieckim.

Dzięki za pomoc

Wszystkim internautom, którzy regularnie wspierają nas poprzez zainteresowanie i korzystanie raz dziennie codziennie z bannerów na tej witrynie bardzo dziękujemy ze niezbędne wsparcie. Dziękujemy również za wszelkie darowizny przez PayPal – redakcja@kkslech.com. Dla Was czasem to była bądź jest chwila, dla nas wielka pomoc dzięki której chociaż udaje się utrzymać to co tutaj jest. Dziękujemy.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. tomasz1973 pisze:

  Super sprawa z uczczeniem naszego Powstania poprzez uznanie za dzień świąteczny! Sam za tym głosowałem, przedstawiając projekt stanowisko Rady Powiatu.

  • inowroclawianin pisze:

   To już dawno temu powinno być wprowadzone. Jednak lepiej bardzo późno niż wcale.

  • Levin_67 pisze:

   Dobrze że ten dzień wypada w okresie przerwy świąteczno-noworocznej, kiedy większość osób przebywa w domu. Mając więcej wolnego czasu, część weźmie udział w obchodach, inni przeglądając choćby internet trafią na wiadomości o nim. W normalne dni szybko skończyłoby się na złożeniu kilku wieńcy i paru sekundowej migawce w wiadomościach pomiędzy informacjami politycznymi. 1863 jako rok wybuchu P.S. pewnie większość pamięta/zna/kojarzy, ale ilu z nim podrafi podać datę dzienną, noc z 22/23 stycznia, obawiam się że niewielu, oby z naszym powstaniem było inaczej.