Dogrywka: Lech – Śląsk 4:0

Mecz ze Śląskiem Wrocław pod względem taktycznym i cech wolicjonalnych wypadł wręcz idealnie. Lech Poznań pozwolił rywalowi na oddanie raptem 1 celnego strzału, do umiejętności technicznych dorzucił zaangażowanie, bieganie, dobrze grał pressingiem tłamsząc byłego już wicelidera przede wszystkim w pierwszych 30 minutach. Wynik 4:0 nie do końca oddaje przewagę, jaką mieli gospodarze szczególnie w pierwszych 45 minutach.

Najgorszy okres w meczu: 61-75 min.
Uwagi: Łącznie 12 strzałów Ramireza, Amarala i Ishaka, 4 kluczowe podania Ramireza, 2 strzały, 2 celne i 2 gole Kamińskiego, aż 75% posiadania piłki przez Lecha w pierwszym kwadransie, tylko 1 celne uderzenie Śląska (w I połowie), zaledwie 17 fauli w całym meczu (8 przewinień Lecha), InStat index Kamińskiego – 394 (Lechowy rekord sezonu)

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com: Kamiński
Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com: Marchwiński
Ocena pracy trenera (1-6): 6
Ocena pracy sędziego (1-6): 4
Poziom meczu (1-6): 5

1-4-3-3

Bednarek – Satka (73.Pereira), Salamon, Milić, Rebocho – Karlstrom, Tiba (73.Kvekveskiri), Ramirez – Amaral (73.Skóraś), Ishak (77.Sobiech), Kamiński (66.Marchwiński).

1-3-4-2-1

Szromnik – Lewkot (81.Bejger), Golla, Verdasca – Pawłowski (46.Janasik), Mączyński, Schwarz (73.Makowski), Stiglec (46.Iskra) – Pich (81.Łyszczarz), Praszelik – Exposito.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

30 min. – Gol na 2:0 po akcji, którą kibice zapamiętają na długo nie zostałby zdobyty, gdyby nie bardzo dobre zachowanie trzech ofensywnych zawodników w defensywie. Na to trener Maciej Skorża na pewno zwróci uwagę podczas analizy spotkania wraz z drużyną i pochwali piłkarzy za zachowanie. Joao Amaral dynamicznym podbiegnięciem do rywala zmusił go do szybkiego działania, gracz Śląska po krótkim rozegraniu rzutu rożnego raczej chciał już dośrodkować piłkę w pole karne, a przez podejście Portugalczyk musiał ją jeszcze dalej rozegrać. Wyżej wyszedł też Dani Ramirez, który utrudnił rozegranie piłki kolejnemu piłkarzowi. Na końcu na Mączyńskiego nacisnął kolejny aktywny w defensywie piłkarz z ofensywy Jakub Kamiński. Lewy pomocnik Kolejorza wystawił nogę przy uderzeniu z daleka Mączyńskiego, który przez nacisk trzech naszych zawodników nie wiedział już, co dalej zrobić z piłką decydując się na strzał. Przytomne zachowanie „Kamyka”, który po przejęciu piłki od razu ruszył na bramkę Szromnika pozwoliło wyprowadzić Kolejorzowi efektowną, zabójczą kontrę, która zakończyła się 2 golem. Pressing przy rzucie rożnym dla Śląska opłacił się, cała trójka zawodników zasługuje na słowa uznania za to, co zrobiła w 30 minucie.