Obroniony lider

W II etapie rundy jesiennej (okres pomiędzy wrześniową a październikową przerwą na kadrę) liderujący Lech Poznań obronił pozycję lidera PKO Ekstraklasy 2021/2022 i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski. Kolejorz zrealizował zatem cel minimum, przez co z ostatniego okresu można być umiarkowanie zadowolonym.

Lech Poznań zajmując 1. miejsce przed wrześniową przerwą na kadrę miał 3 oczka przewagi nad wiceliderem. Przed październikową przerwą na mecze reprezentacji narodowych ma 2 punkty przewagi nad dwoma wiceliderami. W II etapie jesieni przewaga Kolejorza nad innymi, goniącymi nas ligowcami minimalnie stopniała, kilka ekip regularnie punktowało, najwięcej punktów (11) zgarnął Raków Częstochowa, który rozegrał jedno ligowe spotkanie więcej od Lechii Gdańsk (10 oczek w II etapie), Zagłębia Lubin, Pogoni Szczecin i piątego w tabeli za ostatnie 4 kolejki Lecha Poznań.

Kolejorz w ostatnich 4 kolejkach PKO Ekstraklasy ugrał 7 oczek notując bilans 2-1-1, gole: 11:3. Dokładając do tego 3 gole ze Skrą Częstochowa i pewny awans do 1/16 finału Pucharu Polski mamy obraz solidnego Kolejorza, który zbiera punkty nie dając sobie nic wydrzeć.

Lech Poznań w II etapie jesieni 2021:

12.09, Raków – Lech 2:2
17.09, Lech – Wisła 5:0
24.09, Jagiellonia – Lech 1:0
28.09, Skra – Lech 0:3 (PP)
02.10, Lech – Śląsk 4:0

W 5 ostatnich meczach na 2 frontach piłkarze Lecha Poznań zdobyli łącznie 14 goli. Najskuteczniejszy był Mikael Ishak (4 bramki), po wrześniowej przerwie na kadrę co najmniej jedno trafienie zaliczyło aż 8 różnych piłkarzy. Debiutanckie gole w niebiesko-białych barwach strzelili Artur Sobiech, Antoni Kozubal, Pedro Rebocho i Adriel Ba Loua. W II etapie jesieni było łącznie 5 różnych asystentów, po 2 asysty mieli Dani Ramirez, Joao Amaral i Jakub Kamiński.