Ścisk

Za nami już 10. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022 z której kibice ponownie mogą być zadowoleni. Lech Poznań był liderem w czasie wrześniowej przerwy na kadrę, jest nim również w trakcie październikowej.

Sobotni hit 10. kolejki przy Bułgarskiej był demonstracją siły liderującego Lecha Poznań, który w 56 minut zmiótł byłego już wicelidera z boiska. Śląsk Wrocław stłamszony w dwóch pierwszych kwadransach poległ i tak nisko, przy lepszej skuteczności Kolejorza w końcówce wynik mógł być nawet taki, jak w mistrzowskim sezonie 1983/1984, w którym niebiesko-biali rozbili WKS aż 6:0.

Raków Częstochowa – Radomiak Radom 1 (nietrafiony) (zaległy mecz 4. kolejki)

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 1 (trafiony)
Cracovia Kraków – Stal Mielec x (trafiony)
Górnik Zabrze – Wisła Płock 2 (nietrafiony)
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa x (nietrafiony)
Piast Gliwice – Wisła Kraków x (nietrafiony)
Pogoń Szczecin – Górnik Łęczna 1 (trafiony)
Radomiak Radom – Termalica Nieciecza x (trafiony)
Raków Częstochowa – Warta Poznań 1 (trafiony)
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 2 (trafiony)

Lech Poznań wygrał kolejny już mecz na szczycie, jest liderem, ale na górze panuje spory ścisk. Lechia i Pogoń tracą do nas raptem 2 oczka, tempa nie zwalnia Raków znajdujący się tuż za podium. Pogoni nikt serio nie traktuje, Lechia, Śląsk a przede wszystkim Raków stanowi dla Kolejorza duże zagrożenie, jeszcze w październiku zrobi wszystko, żeby pozbawić nas 1. miejsca.

Na dole stawki mocno od PKO Ekstraklasy odstaje fatalny w obronie Górnik Łęczna i Warta Poznań od której oglądania bolą zęby. Z mitycznej „swojskiej bandy” nic już nie zostało, inne drużyny zaczęły serio traktować „Zielonych”, nauczyły się taktyki warciarzy łatwo punktując ten zespół. Kwestią czasu wydaje się być zwolnienie Piotra Tworka, gdyż w polskiej lidze zawsze najłatwiej jest zrzucić wszystko na trenera.

Przed nami dwutygodniowa przerwa na kadrę, a po niej piłkarskich kibiców czekają dwa hity. Śląsk podejmie Raków, a Lech zagra z Legią na wyjeździe. Kolejorz ma pokaźną serię porażek w Warszawie, na dodatek po obozach reprezentacji narodowych nie wygrał od listopada 2019 roku. Punktować u siebie potrafi Wisła Płock, która ma realne szanse zatrzymać Pogoń czy Termalika, która podejmie Lechię.