Top 10 (30.09-06.10)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: Mateusz92 do newsa: Kolejna stacja na trasie do marzeń. Lech – Śląsk 4:0

„Piękny wynik, piękne recenzje po meczu:) szkoda, że nie mogłem oglądać na żywo 🙁 za mną szalony weekend, z jednej imprezy na drugą. Meczyk mam nagrany także nic straconego. Kasty obejrzałem na skrócie, akcje Kamińskiego palce lizać. Drugi etap kończymy z siedmioma punktami i awansem w PP. Z poziomu gry zasługiwaliśmy na więcej. Mecze przy Bułgarskiej rozegrane perfekcyjnie, właściwie nie trzeba komentować, ale bić brawo. Chciałoby się, aby wszystkie mecze w Poznaniu wyglądały jak te ze Śląskiem czy Wisłą. Jest szansa, że kolejne zespoły będą przyjeżdżały obsrane- i właśnie tak powinno być. Po latach upokorzeń, gdy byle frajer wyjeżdżał z punktami nareszcie doczekaliśmy się normalności. Zwycięstwa przy Bułgarskiej to podstawa by osiągać sukcesy w tej lidze.
Mecze wyjazdowe kończyły się niedosytem. Zabrakło niewiele by tych punktów było więcej, a tym samym ogólna ocena tego okresu była wyższa. Za dwa tygodnie kluczowy mecz. Już teraz wiadomo, że nie wolno go przegrać. Nie wolno pozwolić kurwiszonowi wrócić do gry i uwierzyć, że ten sezon jeszcze nie jest przegrany. Wręcz przeciwnie- trzeba dobić go do końca i później z satysfakcją obserwować jak Azjaci walczą z depresją.”

Autor wpisu: Piknik do newsa: Losowanie 1/16 finału Pucharu Polski

„Losowanie 1/16 PP ma swoje plusy i minusy. Rezerwy trafiły dosyć dobrze ponieważ uważa, że stać ich na zwycięstwo z Olimpią Grudziądz. Pierwsza drużyna trafiła na rywala, który mało atrakcyjnym rywalem, a z drugiej strony Kolejorz nie powinien mieć problemu ograć 3 ligową Unię Skierniewice. (Chociaż w historii naszego klubu nie takie wpadki w PP się niestety zdarzały). Podobnie jak Mateusz 92 nie wiedziałem o istnieniu takiego klubu. Także zrobiłem szybkie rozpoznanie rywala. (Chwała CI Wikipedio) Skierniewice to miasto(liczba mieszkańców około 50 tyś) tak pośrodku między Łodzią a Warszawą. Lokalny klub Unia powstał 1945 roku największymi sukcesami było wicemistrzostwo…..3 ligi i awans do 1/16 PP. Obiekt rywala ma pojemność 5 tysięcy miejsc, na który przychodzi mała ale wierna grupa kibiców. Kibicowsko w Skierniewicach działa fan club widzewa, przez krótki moment działał tam też małe kilkuosobowe FC ległej, ale zostało szybko stłamszone przez fanów łódzkiego klubu. W całym tym konflikcie obu tych ekip Unia jest takim dodatkiem kibicowskim tego miasta. Do Skierniewic przyjeżdżały już znane klubu, które mają swoją renomę w krajowej piłce kopanej. W lidze Unia mierzy się z Polonią Warszawa czy z rezerwami ległej. W takich przypadkach obiekt Unii zapełnia i oczekuje, że na meczu Unii z Lechem będzie komplet widzów.
NO i tyle koniec raportu.”

Autor wpisu: deel do newsa: Wystaw swoje oceny po meczu ze Śląskiem

„Mam za to dylemat z oceną dokonań Lecha i wkładu weń sztabu trenerskiego. Bo niby to trener ustala taktykę, wystawia skład pod rywala. Jednak ostatecznie to zespół na boisku robi to czego oczekujemy. I tutaj widzę zwycięzców. Widać ten mityczny „team spirit”. Te zgrania z pierwszej piłki, piętki, niekonwencjonalne zagrania, przerzuty. Jasne, że gdy wszystko wychodzi, jak z Wisłą czy dzisiaj ze Śląskiem, to wsparcie trenera nie ma wielkiego znaczenia. W Białymstoku zespołowi nie szło, a trener tego nie potrafił zmienić. Dlatego trudno mi ocenić na co stać ten zespół w perspektywie całego sezonu. Odnoszę wrażenie, że tak jak rok temu, w pucharach, pojawił się zaczyn dla powstania dobrego zespołu. Wtedy, Żuraw to zepsuł, a tego co zniszczył nie odbudował już do końca. Teraz pan Maciej, takie odnoszę wrażenie, też jest trochę zaskoczony tym co się dzieje. Robi dobrą minę, prawi komunały na konferencjach, ale to co będzie się dalej działo z Lechem, w minimalnym stopniu zależy od niego. W Poznaniu, niesieni dopingiem, zawodnicy Lecha, bawią się piłką. Gorzej jest na wyjazdach. Tam potrzebują wsparcia, bądź reakcji trenera. To jest ten moment gdy trener „dojedzie” do drużyny. W Białymstoku tego zabrakło. Jasne. To tylko jedno potknięcie. No, może kolejne, ale to było spektakularne. Czekam z niecierpliwością na mecz po kadrze. Z Legią. Na wyjeździe. To będzie test-mecz dla nas. Czy uda nam się przełamać ten cholerny stereotyp, że to Legia, nawet pochłonięta walką w LE, jest konkretniejsza w walce o tytuł MP. Widzę możliwości w naszym zespole, mamy jeszcze wiele nowych twarzy, które mogą zmieniać naszą grę na lepszą. Czekam zatem na nasz kolejny ligowy mecz, bo dopiero po nim będzie czas na wstępne rozliczenia. To ten mecz, nie dzisiejszy, pokaże nam gdzie jesteśmy. W drodze po MP. Stworzył nam się w Poznaniu samograj, oby tylko trener swoimi wizjami nie zniweczył tego co mamy. Tu i teraz.”

Autor wpisu: Didavi do newsa: Pięć szybkich wniosków: Lech – Śląsk 4:0

„Szeroka kadra, ale i zróżnicowani piłkarze pod względem umiejętności pozwalają nam dobrze ustawiać skład i taktykę pod konkretnych rywali. Gdy na skrzydle Amaral czy Ba Loua słabsi w defensywie, to na prawej obronie idealnie pasuje Satka, który skupia się na tyłach. Gdy chcemy grać ofensywnie, a rywal nie ma dobrych skrzydłowych to Pereira. Gdy chcemy grać defensywnie, uporządkować środek boiska to wchodzi Kvekveskiri, który w tej roli idealnie się sprawdza. Nie może grać Ba Loua, to Amaral na bok, a Ramirez za niego. Zimą trzeba zrobić 3 konkretne transfery. Dobrać piłkarzy, którzy będą nam potrzebni, którzy mają „coś jeszcze” czego nam obecnie brakuje. Zawodników pod taktykę, pod Lecha. Obecnie ta różnorodność umiejętności jest naszą największą bronią. Gdy na kilku pozycjach mamy dwóch graczy, którzy różnią się w swojej grze od siebie. Każdy wnosi coś innego i kolejnych zawodników też trzeba pod tym kątem sprowadzać.”

Autor wpisu: Grossadmiral do newsa: Sonda: Największe zaskoczenia jesieni

„Według mnie największe zaskoczenie to linia obrony która nie dość że w zeszłym sezonie czy w poprzedniej rundzie doprowadzała do wielu strat bramkowych jak i dawała wiele prezentów podbramkowych przeciwnikom. Stałe fragmenty gry dziś już klasyczne w zasadzie nawet przeciwnik nie ma ich jak rozegrać bo linia obrony do nich szczególnie nie doprowadza. Wystarczyły 3 wzmocnienia i z kabareciarzy powstała formacja która nie dość że mało bramek traci to w dodatku przeciwnik rzadko jakąś składną akcje przeprowadza do końca i w ogóle oddaje strzał. Salamon i Milic dużo lepiej wyglądają niż na wiosne. Przyszli lewi obrońcy na poziomie plus prawy którzy byli wodą do sypkiego cementu i piasku a wymieszanie surowców spowodowało jak na razie dość solidną zaprawę 😉 Tylko 6 bramek straconych w 10 spotkaniach z czego 3 z karnych tak więc z gry 3 stracone bramki a to fenomenalny wynik! Dodatkowo obrońcy notują dobre liczby strzelają i asystują. Obrońcy ze świecznika ściągnęli bednarka i mikiego bo nawet ci nie mają zbyt wielu okazji sie wykazać.”

Autor wpisu: Sp do newsa: Sonda: Największe zaskoczenie jesieni

„Tak jak redakcja napisała, nie da się wymienić jednej rzeczy, która nie wiązała by się z inną. Mam nadzieje, że Amaral nie przygaśnie, gdy podpisze nowy kontrakt(oby to zrobił) i Skorża go przekona, że po mistrzostwie nie będzie dużej wyprzedaży i gramy jak najdłużej w eliminacjach do ligi mistrzów. To jak trener i Kędziorek przygotował obronę też trzeba docenić bo tracimy bardzo mało goli, a sami defensorzy je strzelają. Duet Salamon Satka do zmiany Satka – Pereira w meczu ze Śląskiem grali wszystko, do tego w formie mamy Milicia i już nikt o Rogne nie pamięta. Forma Kamyka nie powinna już tak zaskakiwać mimo, że ma dopiero 19 lat, zaskakujące jest natomiast to, że on gra najlepsze mecze gdy na trybunach jest ktoś z rodziny lub bardzo mu bliski. Teraz opiekunka, wcześniej babcia go na żywo oglądała. I tu Skorża musi mu przemówić, że jeżeli latem odejdzie na zachód to formę musi ustabilizować, by tam szło mu lepiej od początku. To, że nowi zawodnicy łatwiej się zaaklimatyzowali to też duża zasługa wyników bo jak byśmy zajmowali np. 10 miejsce to tak kolorowo by nie było, a tak drużyna od meczu z Radomiakiem zrobiła bardzo duży postęp. Co do dobrej atmosfery wokół klubu. Od dawna wiemy, że u nas wystarczy wygrać kilka spotkań i cała wielkopolska żyje Lechem.”

Autor wpisu: El Companero do newsa: Śmietnik Kibica

„Skorża powinien od jutra analizować wszystkie porażki wyjazdowe Lecha, także te wcześniejsze, gdzie Lech jechał z nastawieniem ,,dobić dziadów,, a wracał z obitą dupą. Wiele było takich meczy. Coś je łączyło. Zawodnicy nie mogą się podpalać. Zadecyduje odpowiednia taktyka. Legła zagra z presją i ruszy od 1 gwizdka. Aczkolwiek Czesiek jest cwany i może uznać że to Lech tak zagra od początku wiec nakaże swoim grać z kontry (jak to wiele razy legła robiła u siebie w meczach z nami) i wybijać z rytmu. Skorża musi mieć kilka pomysłów i każdy dopracować i w trakcie meczu realizować. Trzeba po prostu tego dnia być mądrzejszym od przeciwnika i zneutralizować jego grę w środku pola. No i przede wszystkim zadecyduje skuteczność. Wiec niech nasi walą na treningach po 100 strzałów z każdej pozycji.”

Autor wpisu: John do newsa: Sonda: Największe zaskoczenie jesieni

„Ishak może grać jeszcze lepiej, przy tak grającym Lechu okazję bramkowe będzie miał, często jest łapany na spalonego.
– Amaral zaskoczenie, że gra aż tak dobrze.
– Gra defensywna szczególnie u siebie, gdzie rywale oddali do tej pory chyba tylko 6 czy 7 celnych strzałów, z tego 3 sama Pogoń, Lech grał w osłabieniu długo.
– Taki nieoczywisty cichy bohater Karlstrom, taki żołnierz środka pola.
– Bardzo dobrze wygląda, kiedy tylko gra, Milić, chyba 2 asysty już ma.
– I jeszcze jedno zaskoczenie. Nie przypominam sobie jakiegoś wielkiego babola któregoś z bramkarzy Lecha, który skutkował by stratą bramki, jakieś tam złe wyprowadzenie piłki VdH, ale nie ma się czego czepiać.
Samo to,że mało się o nich mówi po meczach.”

Autor wpisu: Pawelinho do newsa: Pyry z gzikiem: Jak dawniej

„Bardzo dobre i wytrawne jak zwykle zresztą „pyry z bzikiem”. Generalnie na ten dzień mecz z Jagą można potraktować jako wypadek przy pracy mając względzie obowiązkową wygraną w PP czy rozgromienie wicelidera z Wrocławia, który został zdeklasowany wręcz ośmieszony. Generalnie nie mam jakiś wielkich oczekiwań względem meczu z ległą w w-wie, ale mając w pamięci wynik z Lechią, gdzie dostali 3:1 to dobrze by byłoby jakby Lech w końcu zagrał trzy punkty co zagrał równie dobrze i skutecznie przez pełne 90 minut na wyjeździe czyli tak jak grał u siebie z Wisłą czy Śląskiem, a nie tylko pierwsze 45 minut bez goli w nieszczęsnym Białymstoku. Na razie, a przynajmniej na ten moment Skorża uniknął tego nieszczęsnego kryzysu (odpukać) i oby jak najdłużej Lech był w takiej formie jak z ostatniego meczu. Wiadomo nie da się grać tak w każdym meczu wygrywać w takim stylu, ale nie miałbym nic przeciwko. Tak czy inaczej oby więcej takich optymistycznych odcinków przed przerwami na kadrę, których zwyczajnie nie ciepię, ale jakby nie było dzięki temu można chociaż na trochę odpocząć od futbolu.”

Autor wpisu: fox do newsa: Tak dobrze nie było

„Wiadomo, że przez cały sezon takiej formy nie utrzyma żadna drużyna. Na razie jest dobrze i niech tak pozostanie jak najdłużej. Wiele wyjaśni się po przerwie na kadrę i po meczu z Ległą. Jak ten mecz wygrają można będzie wierzyć, że wszystko nadal idzie w dobrą stronę. Szkoda tylko, że akurat mecz z nimi jest po przerwie na kadrę i szmata nie będzie grała w pucharach. Jedno co cieszy to, że mamy w miarę wyrównaną kadrę i tacy piłkarze jak Murawski, Ramirez, Sobiech czy nawet nie raz Tiba siedzą na ławce. Takiego luksusu bogactwa jak ma teraz Skorża nie ma chyba żaden trener w eklapie. Najważniejsze, żeby nasz trener nad tym zapanował, bo wiadomo, że tacy piłkarze jak wymieniłem chcieli by grać. Jeżeli Skorży to się uda to jestem bardzo dobrej myśli.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <