Przerwa na sparingi

Podczas drugiej tej jesieni, dwutygodniowej i październikowej przerwy na kadrę ekstraklasowicze nie próżnowali i nie próżnują. We wrześniu aż 14 z 18 klubów PKO Ekstraklasy 2021/2022 rozegrało mecz sparingowy, w październiku kilka ekip również zdecydowało się na spotkanie kontrolne.Organizacja sparingów podczas przerwy na kadrę przez sztaby szkoleniowe ma różne przyczyny. Niektórzy trenerzy chcą, by ich zespoły po prostu podtrzymały rytm meczowy, inni dają w nich szanse rekonwalescentom nieobecnym w spotkaniach o stawkę, przyglądają się klubowej młodzieży czy zmiennikom, którzy w PKO Ekstraklasie rzadko występują.

Już w środę w Lipsku gościł Śląsk Wrocław, który kontrolnie zmierzył się z wicemistrzem Niemiec i uczestnikiem Ligi Mistrzów, Red Bullem Lipsk. Sparing zakończył się sensacją, WKS wygrał 2:1 prowadząc po 16 minutach już 2:0. W czwartek Pogoń Szczecin rozgromiła klub z okręgówki aż 11:0, w piątek Lechia Gdańsk rozbiła I-ligowy Stomil Olsztyn 5:0.

W sobotę po I-ligowym ŁKS-ie Łódź przejechał się Lech Poznań triumfując aż 5:1. Na bocznym boisku obiektu przy Bułgarskiej po bramce zdobyli Roko Baturina i Antoni Kozubal, a hat-tricka ustrzelił Artur Sobiech. Skromnie, bo 1:0 zespół Rakowa Częstochowa pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała. Z I-ligowcem w ogóle nie wygrało Zagłębie Lubin, które remisowało z Chrobrym Głogów 1:1.

Zwycięstwa, choć nad dużo niżej notowanymi drużynami odniosły w sparingach zespoły Górnika Łęczna oraz Wisły Kraków. Beniaminek wykorzystując październikową przerwę na kadrę ograł II-ligową Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 a Wisła Kraków rozgromiła IV-ligowe Glinki Gorlice 6:0. Z Pogonią w ten weekend miał zagrać Lech II Poznań, jednak mecz w Grodzisku Mazowieckim został przełożony na 20 października. Powodem były powołania dwóch lechitów do reprezentacji U-19.

Warto przypomnieć, że PKO Ekstraklasa wróci do zmagań dopiero w sobotę, 16 października. Tym razem w piątek nie zostanie rozegrane żadne spotkanie.Sparingi ekstraklasowiczów podczas październikowej przerwy na kadrę:

Red Bull Lipsk – Śląsk Wrocław 1:2
Gryf Kamień Pomorski – Pogoń Szczecin 0:11
Lechia Gdańsk – Stomil Olsztyn 5:0
Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów 1:1
Karpatia Gorlice – Wisła Kraków 0:6
Lech Poznań – ŁKS Łódź 5:1
Górnik Łęczna – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <