Lechici w kadrach – październik 2021

W dniach 8-12 października szansę gry w swoich reprezentacjach otrzymało łącznie pięciu zawodników Lecha Poznań trenujących i występujących na co dzień w pierwszym zespole Kolejorza.

Piątek, 8 października

Po godzinie 20:00 na Węgrzech odbył się mecz w ramach eliminacji MME U-21. Jakub Kamiński rozegrał całe spotkanie, Michał Skóraś opuścił boisko w 89 minucie za 2 żółtą kartkę, a Filip Marchwiński został zdjęty w doliczonym czasie gry. Biało-czerwoni tylko zremisowali 2:2 tracąc bramkę w doliczonym czasie po fatalnym błędzie bramkarza Filipa Majchrowicza.

Tego samego dnia o godzinie 20:45 odbyło się spotkanie Rosja – Słowacja w ramach kwalifikacji Mistrzostw Świata. Słowacy przegrali w Kazaniu 0:1, przez 90 minut na środku obrony zagrał Lubomir Satka.

Sobota, 9 października

Już o 18:00 kadra Gruzji w Batumi podejmowała Grecję. W spotkaniu kwalifikacji do mundialu nie zagrał Nika Kvekveskiri, który przegrany mecz 0:2 obejrzał z ławki.

Poniedziałek, 11 października

W poniedziałek drugi październikowy mecz na wyjeździe rozegrali Słowacy, którzy zremisowali z Chorwacją 2:2 i odpadli z dalszej walki o mundial w Katarze. Stoper Kolejorza, Lubomir Satka ponownie rozegrał pełne 90 minut.

Wtorek, 12 października

Tego dnia kadra Polski U-21 w eMME pokonała w Kielcach reprezentację San Marino 3:0. Drugą bramkę w tym meczu zdobył kapitan młodzieżówki Jakub Kamiński. Awizowany w pierwszym składzie Filip Marchwiński ostatecznie nie wystąpił, nie zagrał także Michał Skóraś. Wieczorem Gruzja z Niką Kvekveskiri w składzie (pełne 90 minut) ograła na wyjeździe Kosowo 2:1. Gruzini już wcześniej stracili szanse na mundial.

Podopieczni Macieja Skorży po drugiej jesiennej przerwie na kadrę powrócą do gry w niedzielę, 17 października. Tego dnia o godzinie 17:30 ekipa Kolejorza zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa.

eMŚ, Kosowo – Gruzja 1:2

Jakub Kamiński (1-90 i 1-73 + gol), Michał Skóraś (1-89 i 0) oraz Filip Marchwiński (1-89 i 0)
eMME, Węgry U-21 – Polska U-21 2:2
eMME, Polska U-21 – San Marino U-21 3:0

Fotorelacja z meczu Polska – San Marino 5:0 (09.10.2021)

Autor zdjęć: Dawid Ćmielewski