Zapowiedź: Lech II – Chojniczanka

W sobotę, 16 października, o godzinie 13:00 w meczu 13. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022, Lech II Poznań zagra na głównym boisku akademii z Chojniczanką Chojnice. Jutro rezerwy Kolejorza postarają się sprawić niespodziankę i urwać faworytowi do awansu chociaż oczko.Lech II Poznań podczas trwającej jesieni regularnie zbiera punkty, zaliczył bilans 5-1-5 i zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli. Rezerwy Kolejorza tydzień temu nie grały, przez powołania dwóch zawodników do kadry U-19 spotkanie z Pogonią w Grodzisku Mazowieckim zostało przełożone. Jutro lechici powrócą do zmagań i na głównym boisku akademii zmierzą się z jednym z faworytów do awansu. Chojniczanka Chojnice w zeszłych rozgrywkach niespodziewanie nie zdołała dostać się do I-ligi przegrywając w barażach. Ta jesień dla klubu z Kaszub też nie jest wybitna, sobotni rywal poznaniaków zajmuje 3. miejsce, do 2. lokaty dającej bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy traci już 6 punktów. Chojniczanka Chojnice w ostatnich 3 spotkaniach nie straciła żadnej bramki, ale za to na wyjeździe nie wygrała od 21 sierpnia.

Trener Lecha II Poznań, Artur Węska ponownie będzie mógł skorzystać z usług paru młodych zawodników trenujących na co dzień z pierwszym zespołem. W drużynie rezerw nikt nie pauzuje za kartki, identyczna sytuacja panuje w ekipie Chojniczanki Chojnice prowadzonej przez Tomasza Kafarskiego. Jutro szansę gry przeciwko Kolejorzowi mogą otrzymać byli piłkarze Lecha Poznań, Tomasz Mikołajczak i Mateusz Klichowicz.

Arbitrem sobotnich zawodów we Wronkach będzie Mariusz Korpalski z Torunia. Jutro faworytem do zwycięstwa według bukmacherów będą goście. Średni kurs na wygraną Lecha II wynosi 3.30, na remis 3.25, a na triumf Chojniczanki 2.15. Ze względu na budowę nowych obiektów akademii mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisja z jutrzejszego spotkania rezerw będzie dostępna w aplikacji mobilnej bukmachera eWinner oraz na stronie sportize.pl (transmisja jest tam płatna). Początek meczu 13. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022, KKS Lech II Poznań – MKS Chojniczanka Chojnice w sobotę, 16 października, o godzinie 13:00 na Stadionie Leśnym mieszczącym się przy ulicy Leśnej 15A we Wronkach. Rezerwy Kolejorza w dotychczasowych 2 pojedynkach z Chojniczanką przegrały i straciły aż 5 goli.Mecz: KKS Lech II Poznań – MKS Chojniczanka Chojnice
Rozgrywki: 13. kolejka II-ligi 2021/2022
Termin: Sobota, 16 października, godz. 13:00
Stadion: Leśny, ul. Leśna 15A, Wronki
Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń)
Miejsce gospodarzy: 10
Miejsce gości: 3
Najlepszy strzelec gospodarzy: 2 – Johannsson, Krivets, Pacławski
Najlepszy strzelec gości: 4 – Pląskowski, Skrzypczak
Domowa forma gospodarzy: 2-1-2, 7:6
Wyjazdowa forma gości: 2-1-3, 7:6
Transmisja: Aplikacja eWinner.pl i sportize.pl (płatna)
Bukmacherzy 1 x 2: 3.30 – 3.25 – 2.15
Przewidywana frekwencja: (bez udziału publiczności)
Prognozowana pogoda: +10°C, pogodnie
Nasz typ na mecz: 2

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <