Potrącona przez lokomotywę! Legia – Lech 0:1

O godzinie 17:30 na stadionie im. Wojska Polskiego mieszczącym się przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie, początek meczu 11. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Legii Warszawa a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Legia – Lech (17.10.2021)

null 7 kolejnych ligowych porażek w Warszawie (ostatnia wygrana w lipcu 2016 – 4:1 w Superpucharze, ostatnie ekstraklasowe zwycięstwo – 1:0 w październiku 2015)
null 13 wygranych Lecha w Warszawie, 11 ligowych, 7 wynikiem 1:0
null W 30 ostatnich meczach obu ekip na wszystkich frontach tylko raz w kwietniu nie było goli
null Lech nie wygrał po kadrze od listopada 2019, na wyjeździe od marca 2018, na wyjeździe po październikowych obozach reprezentacji od 2013 roku
null 2 mecze Skorży z Lechem przy Łazienkowskiej, 0 porażek – 2:2 w 2014 i 2:1 w 2015 roku
null 55 oficjalny mecz obu drużyn od 2002 roku, w ostatnich 23 spotkaniach na wszystkich frontach 9 razy wygrał Lech, 13 razy zwyciężyła Legia, 1 raz padł remis
null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie dziś Lubomir Satka

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Mecz rozpoczął się z małym opóźnieniem, spotkanie rozpoczęła Legia.
1 min. – Pierwszy faul na Amaralu. Oczywiście faulował Jędrzejczyk.
2 min. – I pierwsza próba podania w pole karne. Bardzo źle zagrał Tiba.
4 min. – Drugi faul, teraz przewinił Satka. Poznaniacy nie weszli w to spotkanie tak dobrze, jak w mecz ze Śląskiem. Na razie biegają za piłką.
4 min. – null Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym do naszej siatki trafił Jędrzejczyk, ale wcześniej pomógł sobie ręką. Nie ma gola.
5 min. – null Co za odpowiedź Lecha! Ba Loua uderza w słupek!
7 min. – Kolejny rzut wolny dla Legii z podobnego miejsca. Niecelnie głową uderzył Wieteska.
9 min. – Trochę zbyt wysoka wrzutka Rebocho z rożnego na główkę Salamona. Nasz stoper nie dał rady dobrze uderzyć.
11 min. – Drugi korner dla Lecha. Legioniści zdołali wybić piłkę po złym rozegraniu piłki przez poznaniaków.
13 min. – Po dobrym początku dla Legii oba zespoły zaczęły grać bardzo nerwowo.
15 min. – null Jak niewiele brakowało! Kamiński w swoim stylu uderzył, celował w długi róg bramki Tobiasza. Było naprawdę blisko!

null 16 – 30 minuta

19 min. – Mecz się uspokoił, gra toczy się w środkowej strefie.
22 min. – Trzy minuty Lecha w ataku pozycyjnym. Po uderzeniu Amarala, które i tak zostało zablokowane na spalonym był Ishak.
25 min. – null Lech jeszcze bez celnego strzału.
25 min. – null Kartka dla Milicia. Legia będzie miała dobrą okazję z rzutu wolnego.
27 min. – Josue po uderzeniu z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę!
30 min. – Trudne minuty dla Lecha. Poznaniacy cofnięci do defensywy.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Legia dobrze bije stałe fragmenty gry, lechici muszą być naprawdę bardzo czujni.
32 min. – Bardzo zły strzał Tiby z daleka, Portugalczyk powinien to zrobić dużo lepiej. Lechici po tym uderzeniu domagali się jeszcze rzutu rożnego.
33 min. – null Kartka dla Karlstroma za faul taktyczny.
35 min. – null Indywidualna akcja Ba Loua na prawej stronie, płaskie podanie w pole karne, Ishak trafił w boczną siatkę!
37 min. – null Parada Tobiasza ratuje Legię po dośrodkowaniu Rebocho z wolnego. Wieteska był bliski samobója!
39 min. – Znowu było groźnie! Amaral przetrzymał piłkę, podał do Satki, ten wstrzelił w pole karne, gdzie Ishak został źle trafiony piłką. Szkoda.
40 min. – null Pierwszy celny strzał Lecha. Płasko uderzył Tiba.
40 min. – Drugi w tym meczu dobry okres Kolejorza. Oby poznaniacy nie zwolnili tempa.
44 min. – Dobre wyjście Bednarka z bramki. Nasi stoperzy byli zbyt wysoko ustawieni.
45 min. – Jędrzejczyk ostro potraktował Ishaka, Szwed upadł na murawę i trzyma się za żebra. Gdzie kartka?
45 min. – Do przerwy 0:0. Wyrównany mecz, ale dzięki ostatnim minutom to Lech miał więcej okazji do zdobycia gola.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Przed II połową: Lech spośród 25 goli strzelonych na 2 frontach aż 16 bramek zdobył po zmianie stron. Poznaniacy w Ekstraklasie szczególnie groźni są między 51 a 60 minutą gry notując w tym przedziale czasowym aż 6 trafień.
46 min. – Lechici zaczęli drugą połowę.
48 min. – null Luquinhas wymanewrował Salamona i wrzucił prosto na głowę Emreliego, który fatalnie chybił! To była setka dla Legii!
49 min. – Legia bardzo dobrze weszła w drugą część.
51 min. – Poznaniacy próbują odebrać piłkę. Kiepsko wygląda początek tej połowy.
52 min. – Ishak świetnie zastawił się z piłką i podał do Ba Loua. Iworyjczyk niestety nie oddał nawet strzału, takie okazje trzeba tu wykorzystywać!
54 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dośrodkowanie Rebocho z rzutu wolnego, wrzutkę na drugim słupku zamknął Ishak! 1:0!

null Ishak (8 bramka w sezonie)
null Rebocho (2 asysta w sezonie)

57 min. – null Trzeci kolejny mecz przy Łazienkowskiej z prowadzeniem. Poprzednio było 1:2, zatem spokojnie. Jeszcze ponad 30 minut.
58 min. – null Są też dobre statystyki. W poprzednich 6 jesiennych meczach, w których Lech prowadził 1:0 (5 ligowych) – zwyciężał.
60 min. – Sędzia przypadkowo przerwał akcję Kamyka. Rzadki widok.

null 61 – 75 minuta

61 min. – Na razie jest dobrze. Legia nie obudziła się po golu, Lech ma kontrolę, jednak za chwilę będą zmiany w zespole rywala.
63 min. – Brakuje szybkiej bramki na 2:0 jak za Skorży w maju 2015.
66 min. – Legia zaczęła więcej grać piłką.
66 min. – Kontra lewą flanką Ba Loua, Tobiasz wypuścił piłkę z rąk, lecz naprawił swój błąd.
68 min. – Sporo dymu nad murawą po piro. A Legia będzie miała rzut wolny.
68 min. – Niech ten dym szybko zdmuchnie wiatr, poznaniacy mają problemy.
69 min. – null Bardzo dobra okazja dla Lecha po podaniu Ba Loua, Ishak znów trafił w boczną siatkę!
70 min. – null A teraz Kamiński uderzając zza pola karnego oddał strzał tuż obok prawego słupka bramki Tobiasza! Mogło już być po meczu.
72 min. – null Skóraś za Kamyka.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Ostatni kwadrans + kilka minut doliczonych. Oby to się nie skończyło jak ostatnio, oby Lech się teraz nie cofnął.
76 min. – null Ramirez za Ba Loua, Kvekveskiri za Karlstroma.
79 min. – Ufff. Niecelny strzał Slisza z daleka.
81 min. – Dym nad murawą wciąż się utrzyma. Po rożnym źle uderzył Milić.
81 min. – Następny fatalny strzał Tiby z daleka. Wcześniej akcję prawą stroną przeprowadził Skóraś.
84 min. – Świetna interwencja Salamona, po niej kontra Lecha i aż 2 kartki dla legionistów. Po faulu na Ishaku będzie rzut wolny.
87 min. – Czas ucieka a to Lech gra na połowie Legii.
88 min. – Tobiasz znów ratuje Legię. Dobra interwencja młodego bramkarza.
89 min. – Teraz musimy już bronić. Jest naprawdę blisko przełamania wielu, wielu złych pass.
90+1 min. – null Pereira za Amarala, Douglas za Rebocho.
90+1 min. – Jeszcze aż 4 minuty.
90+2 min. – null Jest karny dla Lecha! Faulowany był Ramirez po kontrze i indywidualnej akcji!
90+4 min. – Tobiasz broni karnego uderzanego przez Ishaka …
90+7 min. – Ile on przedłużył?! Już dawno powinien skończyć!
90+8 min. – KONIEEEEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

null null 11. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, niedziela, 17 października, godz. 17:30
null Legia Warszawa – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

* – W 94 minucie Ishak nie wykorzystał rzutu karnego (Tobiasz obronił)

null Bramki: 54.Ishak

null Asysty: 1:0 – Rebocho

null Żółte kartki: Wieteska, Slisz, Jędrzejczyk, Lopes – Milić, Karlstrom

null Widzów: 25702

null Sędzia: Musiał (Kraków)