Po 13 i przed 14 kolejką II-ligi

W dniach 15-17 października na łącznie 9 stadionach odbyła się 13. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022. W tej serii spotkań przewagę powiększyła liderująca Stal Rzeszów a sporą niespodziankę sprawiły rezerwy Lecha Poznań.

Lech II Poznań niespodziewanie wygrał u siebie z faworyzowaną Chojniczanką Chojnice 3:2 i jest ósmy. Jeśli rezerwy Kolejorza w dzisiejszym zaległym spotkaniu ograją na wyjeździe Pogoń Grodzisk Mazowiecki wówczas wskoczą do strefy barażowej o awans do I-ligi. W ten weekend przewagę nad rywalami powiększyła pierwsza Stal Rzeszów wykorzystując wpadkę Ruchu Chorzów.

Beniaminek II-ligi przegrał pierwszy raz w tym sezonie niespodziewanie ulegając przy Cichej innemu beniaminkowi, Wiśle Puławy 2:4. W 13. kolejce nie było wyniku 0:0, ważne domowe zwycięstwo nad KKS-em odniósł będący w strefie spadkowej GKS Bełchatów a w pojedynku ekip mogących włączyć się do walki o awans Motor urwał 1 oczko Wigrom w ostatniej minucie.

Ciekawie było we Wrocławiu, gdzie Śląsk II prowadząc do 74 minuty 2:1 ostatecznie przegrał z rewelacyjną Radunią Stężyca 2:5 i po stracie 4 goli w kilkanaście minut nie ma już żadnej przewagi nad strefą spadkową do III-ligi. Następna seria spotkań odbędzie się w sobotę i w niedzielę z czego 24 października zostanie rozegrany tylko jeden mecz.

Lech II Poznań w sobotę wybierze się do Kalisza, a bój z tamtejszym KKS-em, który zacznie się o 14:55 zostanie pokazany na żywo na antenie TVP Sport. W innych ciekawych konfrontacjach Chojniczanka powalczy przed własną publicznością z Garbarnią, Motor postara się uniknąć wpadki podczas wyjazdowego meczu z ostatnim Sokołem, a Znicz Pruszków zechce wyjść ze strefy spadkowej po spotkaniu z drugim Ruchem.

Nawet na 3. miejsce po tym weekendzie może wskoczyć rewelacyjny beniaminek Radunia Stężyca, która na własnym boisku podejmie Hutnik Kraków. To starcie zakończy zmagania 14. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022.