II-liga: KKS Kalisz – Lech II Poznań 2:2

W meczu 14. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022, Lech II Poznań zremisował na wyjeździe z KKS-em Kalisz 2:2 (1:1). Wliczając mecze ligowe i pucharowe rezerwy Kolejorza nie przegrały już od 7 spotkań

Gospodarze objęli prowadzenie w 32 minucie gry po tym jak w polu karnym zaspał Artur Marciniak i pozwolił Mateuszowi Majewskiemu zdobyć gola z paru metrów. W tamtej sytuacji prawdopodobnie był spalony, którego sędzia nie zauważył. W 40 minucie piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Eryk Kryg, a pechowo do własnej siatki trafił Mateusz Gawlik. Po chwili Majewski ponownie mógł wpisać się na listę strzelców, jednak jego strzał z rzutu karnego obronił Miłosz Mleczko.

W 64 minucie rezerwy objęły prowadzenie po tym jak dobrym zagraniem z prawej strony popisał się Patryk Gogół. W tej sytuacji obrońcom urwał się Norbert Pacławski i po minięciu bramkarza zdobył gola. W 88 minucie spotkania gospodarze wykonywali rzut po wolnym, po którym wyrównał Piotr Giel strzelając bramkę głową z kilku metrów.

Lech II Poznań w 14 kolejkach zgromadził na swoim koncie 21 punktów notując bilans 6-3-5, gole: 16:16. Rezerwy Kolejorza zajmują obecnie 7. miejsce w II-lidze mając 6 oczek przewagi nad strefą spadkową (ta seria spotkań cały czas trwa). Podopieczni Artura Węski kolejny mecz rozegrają w środę, 27 października, o godzinie 14:00 w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Wtedy ich rywalem na wyjeździe będzie III-ligowa Olimpia Grudziądz. Następnie w sobotę, 30 października, o godzinie 13:00 niebiesko-biali już w lidze podejmą u siebie Wigry Suwałki.

14. kolejka II-ligi 2021/2022, sobota, 23 października, godz. 14:55
KKS 1925 Kalisz – KKS Lech Poznań 2:2 (1:1)

* – w 42 minucie Majewski (KKS) nie wykorzystał rzutu karnego (Mleczko obronił)

Bramki: 32.Majewski 88.Giel – 40.Gawlik – sam. 64.Pacławski

Asysty: 1:1 – Kryg 2:1 – Gogół

Żółte kartki: Mączyński, Stolc, Wysokiński – Kołtański, Pacławski

Widzów: ok. 600

Sędzia: Paweł Dziopak (Tychy)

KKS: Krakowiak (37.Czajor) – Zawistowski, Stolc, Gawlik, Mączyński, Daniel – Koczy (54.Wysokiński), Borecki, Segura (78.Kaszuba), Kamiński (54.Staszak) – Maćczak (79.Giel), Majewski.

Lech II: Mleczko – Borowski, Marciniak, Laskowski, Palacz – Norkowski, Kryg, Gogół (89.Wilak) – Kołtański (61.Krivets), Pacławski, Antczak (72.Karbownik).

Rezerwowi: Radliński, Kaczmarek, Malec, Pingot, Zagórski, Wilak, Karbownik, Ławrynowicz, Krivets.

Trenerzy: Radzewicz – Węska

Pogoda: +9°C, pochmurno, wietrznie

Miejsce: Stadion Miejski (ul. Łódzka 19-29, Kalisz)

1 Odpowiedź

1. MARCINzKALISZA pisze:

Oglądałem mecz w telewizji. Mimo że identyfikuje się z Kaliszem ( nie z kibicami KKS-u), to wstyd dla Kalisza na meczu było może 100 osób, nawet nie wypełnili dobrze młynu (tylko jedna fana). A większość w tym młynie to było w koszulkach widzewa. Wstyd dla was cieniasy przyjeżdża największy wróg a wy co?? Jebać was!!! Jeśli by to był mecz pierwszej drużyny to kibice Lecha z Kalisza by was przebili!! Szkoda remisu bo mogliśmy wygrać, ale my zawsze nad wami LECH, LECH KOLEJORZ!!!!