Warto wiedzieć: Unia – Lech (26.10.2021)

Stały przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami i informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze publikujemy w jednym miejscu kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego.Warto wiedzieć: Unia Skierniewice – Lech Poznań (26.10.2021):

Rywal z III-ligi – Unia na co dzień gra w grupie 1 III-ligi. Po 15 meczach z 29 punktami na swoim koncie i bilansem 9-2-4, gole: 28:16 zajmuje 2. miejsce. Skierniewiczanie przeciętnie grają u siebie. Bilans 3-1-4, bramki: 10:11 szału nie robi.

Młodzież vs Lech – Unia to bardzo młoda drużyna, gra w niej wielu młodych chłopaków z regionu urodzonych w latach 1999-2002. Najstarszymi zawodnikami Unii są 30-letni obrońcy oraz wychowankowie – Konrad Kowalczyk i Bartosz Broniarek.

Kojarzony zawodnik – W Unii gra Damian Makuch. 19-letni pomocnik występujący w juniorach i w rezerwach Lecha Poznań w latach 2015-2020. Ten zawodnik trafił do naszej akademii właśnie ze Skierniewic.

Jeden dobry strzelec – Najlepszym strzelcem Unii (11 goli tej jesieni) jest Kamil Sabiłło. 27-latek przed laty nie przebił się w Zagłębiu, nie zrobił też furory w Widzewie oraz Rakowie. W zeszłym sezonie zdobył 2 bramki w 15 meczach II-ligowego KKS-u Kalisz notując 2 minuty w starciu z naszymi rezerwami.

Bardzo młody trener – Trenerem rywala od tego sezonu jest Piotr Kocęba. To zaledwie 29-letni szkoleniowiec (1992 rocznik), wychowanek Unii urodzony w Skierniewicach, w przeszłości był bramkarzem m.in. Unii, Polonii Wrocław i Pelikana Łowicz, a także asystentem poprzedniego szkoleniowca biało-niebiesko-żółtych.

Największy sukces Unii – Unia założona w 1945 roku odniosła w tym sezonie swój największy sukces w swojej historii po reaktywowaniu 14 lat temu. Rok temu w 1/32 odpadła z Widzewem a 2 lata temu z Piastem.

Awans po starciu z innym III-ligowcem – Unia gra w Pucharze Polski 2021/2022 dzięki wygraniu Okręgowego Pucharu Polski w zeszłych rozgrywkach. Skierniewiczanie w poprzedniej fazie wyeliminowani innego III-ligowca, Concordię Elbląg triumfując z nią 2:0.

Agrowyjazd – Jutro Lecha czeka mały szok. Obiekt Unii przy ulicy Pomologicznej pamięta bardzo odległe czasy. Składa się z dwóch kameralnych trybun, na jednej są krzesełka, na drugiej jeszcze drewniane ławki + mały klubowy budyneczek wyglądający mało estetycznie.

Skandal z biletami – Unia nie dostała zgody od policji i władz miasta na organizację imprezy masowej. Mecz z Kolejorzem będzie mogło obejrzeć maksymalnie 999 osób, III-ligowiec nie prowadził sprzedaży biletów na to spotkanie samemu ustalając, kto wejdzie na stadion.

Piknik na trybunach – Na meczu z Kolejorzem mają pojawić się głównie dzieci, rodziny piłkarzy, ludzie blisko związani z Unią, przedstawiciele władz miasta czy lokalnych firm sponsorujących III-ligowca. Normalni kibice nie zostaną wpuszczeni.

60 mecz – Dla Lecha Poznań mecz z Unią będzie 60 spotkaniem w 1/16 finału Pucharu Polski. Kolejorz ostatni raz odpadł w tej fazie 3 lata temu z Rakowem Częstochowa.

Zagrają rezerwowi – Jutro w Skierniewicach zaprezentują się wyłącznie rezerwowi piłkarze. Skład będzie bardzo eksperymentalny.

Powrót a potem samolot – Lech po meczu z Skierniewicach wraca autokarem do Poznania. W czwartek już samolotem uda się do Rzeszowa. Dzień później o 20:30 w Mielcu zagra ze Stalą.

Dwóch młodzieżowców – W Pucharze Polski 2021/2022 na boisku w każdej drużynie musi przebywać po dwóch młodzieżowców (rocznik 2000 lub młodszy).

Szczęście w losowaniu – Nie da się ukryć, że losowanie 1/16 finału dla Lecha było bardzo szczęśliwie. Kolejorz został wyjęty w ostatniej parze jako przedostatni klub. Unia była jednym z sześciu przedstawicieli III-ligi.

Przegrywający odpada – Zespół, który we wtorek przegra od razu odpada z rozgrywek. Spotkania 1/8 finału Pucharu Polski odbędą się na początku grudnia. Pary wyłoni losowanie.

Lech może awansować jako pierwszy – Lech może być we wtorek pierwszym klubem w sezonie 2021/2022, który awansuje do 1/8 finału. O tej samej godzinie 13:30 rozpocznie się jeszcze tylko spotkanie Lechii Zielona Góra z Arką.

Dwóch zagrożonych – Jutro zagrożeni pauzą się Filip Marchwiński i Radosław Murawski. Dwaj pomocnicy przeciwko Skrze zobaczyli po kartce, a w Pucharze Polski pauzuje się po dwóch napomnieniach.

Strzelić gola na 1:0 – Lech w tym sezonie umie wygrywać, gdy jako pierwszy strzeli gola. Dotąd 1:0 prowadził 8 razy (7 w lidze) i za każdym razem zwyciężał.

Największe emocje po przerwie? – Lech spośród 30 goli strzelonych na 2 frontach aż 20 bramek zdobył po zmianie stron. Poznaniacy szczególnie groźni są między 51 a 60 minutą gry notując w tym przedziale czasowym aż 9 trafień (8 w lidze).

Mecz w tv – Mecz Unia – Lech pokaże na żywo Polsat Sport. Tak wczesna godzina rozpoczęcia tego spotkania jest spowodowana brakiem oświetlenia na obiekcie w Skierniewicach.

Młody sędzia rozjemcą – Arbitrem jutrzejszych zawodów w Skierniewicach będzie zaledwie 26-letni sędzia Patryk Gryckiewicz z Torunia. Młody arbiter od zeszłego sezonu prowadzi mecze I-ligi.

Lech jest dużym faworytem – Według bukmacherów faworytem do zwycięstwa we wtorek o 13:30 będzie Lech. Średni kurs na wygraną Kolejorza wynosi 1.10, na remis 9.30 a na triumf Unii 19.50.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. kri$$ pisze:

    Chyba Kolejorz jeszcze nie grał z Unia Skierniewice w swojej historii.
    Wypada więc dobrze rozpocząć historie spotkań z ta druzyną.