Po 14 i przed 15 kolejką II-ligi

W sobotę, 23 października oraz w niedzielę, 24 października na łącznie 9 stadionach odbyła się 14. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022. W tej serii spotkań rywalom znów uciekła liderująca Stal, serię bez porażki kontynuują rezerwy Kolejorza, a do strefy spadkowej wpadł jeden z beniaminków.

Stal Rzeszów remisując do 55 minuty ostatecznie wygrała 3:0 i powiększyła przewagę nad drugim Ruchem do 7 oczek. Beniaminkiem z Chorzowa ostatnio wyhamował, tym razem uległ na wyjeździe Zniczowi 0:2. Kolejne wygrane odniosły za to rewelacyjne tej jesieni ekipy Olimpii Elbląg i Raduni, beniaminkiem ze Stężycy triumfował aż 5:2.

Znowu rozczarowała faworyzowana Chojniczanka Chojnice, która po porażce z Lechem II Poznań ponownie straciła 3 gole tym razem przegrywając u siebie z Garbarnią. Dużą wpadkę zaliczył natomiast kolejny kandydat do awansu – Motor zaledwie remisując z będącym w strefie spadkowej Hutnikiem 1:1.

Od kreski oddalił się Śląsk II Wrocław, który wygrał w Puławach 1:0 po bramce w ostatniej minucie. Po kolejnym meczu bez gola do strefy spadkowej po 14. kolejce II-ligi 2021/2022 wpadł jeden z czterech beniaminków trzeciego frontu w naszym kraju, Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Następna seria potrwa od piątku do niedzieli. 29 października rozpocznie ją bój Garbarni z KKS-em, który odpadł już z Pucharu Polski a zakończy hit Motor Lublin – Stal Rzeszów. Wcześniej w sobotę o 13:00 rezerwy Lecha Poznań powalczą u siebie z Wigrami, w pojedynku sąsiadów w tabeli Ruch zagra z trzecią Olimpią a szesnasty GKS podejmie na swoim obiekcie ostatniego Sokoła.

W innym meczu sąsiadujących ze sobą drużyn Śląsk II zmierzy się ze Zniczem (oba zespoły mają po 17 oczek). Ze strefy spadkowej może wyjść za to Pogoń Grodzisk Mazowiecki jeśli tylko znajdzie sposób na rozczarowującą w ostatnich tygodniach Chojniczankę.

Lech II Poznań – Wigry Suwałki (13:00)
Śląsk II Wrocław – Znicz Pruszków (13:00)
Hutnik Kraków – Wisła Puławy (13:00)
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Chojniczanka Chojnice (13:00)
Pogoń Siedlce – Radunia Stężyca (14:00)
Ruch Chorzów – Olimpia Elbląg (15:00)

Niedziela, 31 października

Motor Lublin – Stal Rzeszów (16:00)

Najlepsi strzelcy po 14. kolejce II-ligi 2021/2022:

13 goli – Michał Fidziukiewicz (Motor Lublin)
7 goli – Adrian Paluchowski (Wisła Puławy)
6 goli – Damian Michalik (Stal Rzeszów), Mariusz Gabrych (Znicz Pruszków), Piotr Giel (KKS Kalisz)