Plusy i minusy: Stal – Lech 0:0

Lechowi Poznań nie udało się wygrać wszystkich październikowych spotkań. Mimo ogromnej przewagi Kolejorz stracił na Podkarpaciu 2 punkty, przez co piątkowy mecz niestety trzeba zapisać po stronie minusów.

Jednym z największym minusów wczorajszej potyczki jest ogromna nieskuteczność Kolejorza. Poznaniacy stworzyli wczoraj kilkadziesiąt sytuacji podbramkowych oddając na bramkę Rafała Strączka łącznie 30 strzałów co jest oczywiście Lechowym rekordem tego sezonu. Zawodnicy Macieja Skorży mimo miażdżącej przewagi nie umieli strzelić gola, było to już 3 spotkanie tej jesieni, w którym niebiesko-białym ani razu nie udało się pokonać golkipera rywala.

Wielkim minusem zawodów w Mielcu były też ofensywne stałe fragmenty gry. Lech miał ich aż 15 bijąc aż 11 rzutów rożnych. Poza jednym niecelnym strzałem Milicia w drugiej połowie i celnym uderzeniu Rebocho po tym jak przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego skiksował Ramirez, poznaniacy nie stworzyli pod bramką Stali większego zagrożenia.

Strata 2 punktów ze Stalą jest bardzo bolesna. We wtorek w Skierniewicach odpoczywało wielu podstawowych piłkarzy, a Lech udał się na Podkarpacie samolotem. Poznaniacy remisem 0:0 utrzymali 1. miejsce w Ekstraklasie, jednak jeśli Raków ogra jutro ostatniego Górnika Łęczna, a później wygra zaległy mecz z Górnikiem Zabrze, to wyprzedzi Lecha w ligowej tabeli.

Lech Poznań bezbramkowym remisem przerwał serię 5 kolejnych wygranych w tym 3 ligowych. Kolejorzowi nie udało się zwyciężyć we wszystkich październikowych spotkaniach, choć był bardzo blisko. Niestety lechici kontynuują złe serie ze Stalą, od momentu jej powrotu do Ekstraklasy poznaniacy jeszcze nie pokonali mielczan, na 9 możliwych oczek do zdobycia ugrali raptem 2 punkty i to na wyjazdach. Kolejorz nie wygrał w Mielcu w żadnym z 5 ostatnich ligowych spotkań, na ekstraklasowe zwycięstwo na Podkarpaciu czeka od czerwca 1993 roku i jeszcze sobie trochę poczeka.

Małym plusem piątkowego spotkania jest umiejętność zdominowania Stali przez Lecha, który w Mielcu był bezsprzecznie lepszy od 1 do 90 minuty. Oddał 30 strzałów, wykonał 85% celnych podań, miał aż 25 kluczowych zagrań, wygrał 52% pojedynków 1 na 1 i miał wyższe posiadanie piłki w każdym kolejnym kwadransie. Poznaniacy zakończyli to spotkanie z 71% posiadaniem piłki. Do wygranej zabrakło tylko gola m.in. Mikaela Ishaka, który spisał się fatalnie, przez swoją nieskuteczność rozegrał być może nawet najgorszy mecz w niebiesko-białych barwach.

– Brak boiskowej kontroli przez większą część spotkania
– Kolejny mecz z Rakowem bez wygranej, kolejne spotkanie po kadrze bez zwycięstwa

Plusy meczu z Pogonią 1:1