Kolejka bez konsekwencji

Za nami już 13. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022 z której kibice tym razem nie mogą być zadowoleni. Lech Poznań mimo ogromnej przewagi stracił 2 punkty, jednak pozostał liderem tabeli.

Patrząc na terminarz Kolejorza do końca 2021 roku zespół Stali na papierze był jednym z najtrudniejszych rywali do końca rundy jesiennej. Nie udało się go pokonać, Lech przerwał zwycięską passę i wciąż kontynuuje wspominane złe serie z mielczanami, którzy ostatnio po prostu nam nie leżą.

Stal Mielec – Lech Poznań 2 (nietrafiony)
Termalica Nieciecza – Śląsk Wrocław 1 (trafiony)
Cracovia Kraków – Radomiak Radom 2 (trafiony)
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 1 (nietrafiony)
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 2 (nietrafiony)
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 1 (nietrafiony)
Warta Poznań – Lechia Gdańsk x (nietrafiony)
Wisła Płock – Wisła Kraków 1 (trafiony)
Górnik Łęczna – Raków Częstochowa 2 (nietrafiony)

Pechowa 13. kolejka nie miała większych konsekwencji, bowiem z ostatnią drużyną w tabeli potknął się dotychczasowy wicelider i na papierze najgroźniejszy rywal Kolejorza – Raków Częstochowa. Niewiele brakowało, by 2 oczka straciła Lechia Gdańsk, która wygraną po trafieniach w doliczonym czasie gry doskoczyła do Lecha Poznań na 2 punkty, coraz bliżej poznaniaków jest też Pogoń Szczecin, jednak czy te dwa zespoły stać na walkę o 1. lokatę?

Powoli krystalizuje się czołówka i lista ekip, która w sezonie 2021/2022 powalczy o europejskie puchary. Mamy Lecha, Lechię, Pogoń i Raków, obiektywnie to nasz Lech wydaje się być najmocniejszy mając wszystko we własnych nogach, lecz choćby na chwilę nie może stracić czujności. W sobotę o 20:00 gramy na wyjeździe z ostatnim Górnikiem Łęczna, którego trzeba już pokonać, klasowy zespół powinien odpowiedzieć na pechowe 0:0 błyskawicznym powrotem na właściwe tory. Lech niedawno doskonale odpowiedział na porażkę w Białymstoku, po niej wygrał kolejnych 5 spotkań w tym 3 ligowe, wypada wierzyć, że teraz będzie podobnie.

W 14. kolejce PKO Ekstraklasy 2021/2022 gdańska Lechia gra u siebie, będzie faworytem w rywalizacji z Zagłębiem Lubin. Jeśli biało-zieloni wygrają, to co najmniej na kilkadziesiąt minut zepchną Kolejorza z fotelu lidera. Raków z Pogonią gra w niedzielę, remis w tym spotkaniu wydawałby się najbardziej korzystny dla Lecha. W razie zwycięstwa na Lubelszczyźnie poznaniacy odskoczyliby tym klubom, po przerwie na kadrę są 2 mecze przy Bułgarskiej, w których można liczyć na kolejne zwycięstwa. Raków przez remis w Łęcznej nie wyprzedziłby Lecha nawet gdyby wygrał zaległe spotkanie, poznaniacy w listopadzie i w grudniu muszą zrobić wszystko, by nie stracić 1. miejsca. Z Górnikiem za 4 dni absolutnie nie można się potknąć.