Znów mniej minut wypożyczonej młodzieży

W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie sześciu piłkarzy Lecha Poznań z każdej formacji. Czterech zawodników występuje w pierwszoligowych klubach, dwóch graczy za granicą.

Podczas rundy jesiennej sezonu 2021/2022 średnio co 2 tygodnie monitorujemy postępy i dokonania wypożyczonych lechitów. Następny raport pojawi się po 15 listopada.

Krzysztof Bąkowski (Stomil Olsztyn)

Krzysztof Bąkowski ostatnio miał trochę problemów ze zdrowiem. Po blisko miesiącu bez gry w piątek wrócił do składu, obronił nawet rzut karny, ale jego Stomil i tak przegrał ze Skrą 0:1. Klub z Olsztyna jest ostatni w I-lidze, 18-latek puścił już 16 bramek.

Minuty: 990
Mecze: 11
Puszczone gole: 16
Czyste konta: 1

Jakub Niewiadomski (GKS Jastrzębie Zdrój)

Jakub Niewiadomski jesienią nie potrafi wywalczyć miejsca w pierwszym składzie słabego GKS-u Jastrzębie Zdrój, który znajduje się w strefie spadkowej I-ligi. 19-letni lewy obrońca/pomocnik w I-lidze wciąż nie zaliczył jeszcze pełnych 90 minut, w 6 spotkaniach na 2 frontach pojawił się w pierwszym składzie, w 11 meczach zdobył 1 bramkę. Jakub Niewiadosmki w dzisiejszym pojedynku Pucharu Polski z Widzewem w Łodzi spowodował rzut karny. Jego zespół po łomocie 1:4 odpadł z rozgrywek.

Minuty: 560 (135 w PP)
Mecze: 11 (2 w PP)
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 2

Filip Szymczak (GKS Katowice)

Napastnik Filip Szymczak ostatnio nie imponuje. Nie zdobył gola od ponad miesiąca i co najgorsze – stracił miejsce w składzie. 19-latek w ostatnich 3 spotkaniach ligowych wchodził na murawę tylko z ławki. GKS Katowice w tych 3 meczach spisał się przyzwoicie, obecnie jest na 12. miejscu w I-lidze mając 4 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Minuty: 779
Mecze: 14
Gole: 3
Asysty: 0
Kartki: 1

Juliusz Letniowski (Widzew Łódź)

Juliusz Letniowski w bardzo ważnym meczu z Koroną 1:0 miał asystę, zobaczy też wtedy 3 i 4 żółtą kartkę w sezonie musząc pauzować w derbach z ŁKS-em. 23-latek nie wrócił do składu Widzewa w miniony weekend, bowiem doznał urazu. Środkowy pomocnik w 11 spotkaniach I-ligi strzelił 3 gole i zaliczył 3 asysty, łodzianie aktualnie liderują, klub walczący o awans do Ekstraklasy przymierza się do wykupu Julka Letniowskiego z Kolejorza.

Jan Sykora (Viktoria Pilzno)

Jan Sykora cały czas może być zadowolony z powrotu do Czech. Niedawno jego Viktoria Pilzno w której gra na pozycji ofensywnego pomocnika miała serię 6 z rzędu ligowych zwycięstw, 28-latek dnia 24 października w wygranym meczu 5:0 z FK Jablonec zanotował asystę. Końcówka października dla lidera ligi czeskiej była już słaba. Viktoria odpadła z Pucharu Czech na etapie 1/8 finału a w Fortuna Lidze uległa Slavii Praga 0:2. Wypożyczony Jan Sykora w 9 spotkaniach na 2 frontach strzelił gola oraz zanotował 2 asysty.

Minuty: 683 (90 w pucharze)
Mecze: 9 (1 w pucharze)
Gole: 1
Asysty: 2
Kartki: 0

Karlo Muhar (CSKA Sofia)

Karlo Muhar jest jedynym wypożyczonym zawodnikiem obok Jana Sykory, który w październiku występował regularnie. Chorwat na 3 frontach rozegrał już blisko 800 minut w 12 spotkaniach. Jego CSKA Sofia jest wiceliderem tabeli, cały czas walczy o Puchar Bułgarii, w Lidze Konferencji ma 1 oczko po 3 kolejkach. Karlo Muhar tej jesieni nie opuścił w fazie grupowej ani jednej minuty.

Minuty: 793 (270 w LKE, 45 w pucharze)
Mecze: 12 (3 w LKE, 2 w pucharze)