Zapowiedź: Sokół – Lech II

W sobotę, 6 listopada, o godzinie 13:00 w meczu 16. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022, Lech II Poznań zmierzy się na wyjeździe z ostatnim Sokołem Ostróda. Przed rezerwami Kolejorza idealna szansa na powiększenie przewagi nad strefą spadkową, nawet remis w tym spotkaniu byłby dla drugiej drużyny dużą i bolesną wpadką.Lech II Poznań nie znajduje się jeszcze w dołku, jednak ostatnio przestał zwyciężać. Wliczając II-ligę i Puchar Polski rezerwy Kolejorza nie wygrały w żadnym z 4 poprzednich meczów w tym 3 ligowych. Na szczęście wynik 13 oczek w ostatnich 7 kolejkach wygląda przyzwoicie, dzięki niemu Lech II Poznań ma w tej chwili 7 punktów przewagi nad strefą spadkową zajmując bezpieczne 10. miejsce w tabeli. W sobotę rezerwy Kolejorza zagrają na wyjeździe z outsiderem będącym już jedną nogą w III-lidze. Sokół w 15 kolejkach ugrał raptem 5 oczek wygrywając tylko raz z przedostatnim Hutnikiem Kraków. Stracił najwięcej goli (aż 32), strzelił zaledwie 6 bramek, do bezpiecznej lokaty traci aż 12 punktów. Klub z Ostródy będący w zeszłym sezonie beniaminkiem szczebla centralnego organizacyjnie i sportowo nie jest przygotowany do dalszej gry w II-lidze, kwestią czasu jest jego spadek, dlatego Lech II Poznań musi jutro zrobić wszystko, by uniknąć przykrej wtopy.

Trener Lecha II Poznań, Artur Węska ponownie będzie mógł skorzystać z usług paru młodych zawodników trenujących na co dzień z pierwszym zespołem. Z powodu kartek nikt nie pauzuje. Identyczna sytuacja panuje w ekipie Sokoła Ostróda, którego od końca września prowadzi Hubert Błaszczak.

Arbitrem sobotnich zawodów w Ostródzie będzie Łukasz Karski ze Słupska. Jutro faworytem do zwycięstwa według bukmacherów będą goście. Średni kurs na wygraną Lecha II wynosi 1.85, na remis 3.55, a na triumf Sokoła 3.70. Sobotni mecz na obiekcie Sokoła obejrzy na żywo tylko około 200 osób. Transmisja z jutrzejszego spotkania rezerw będzie dostępna w aplikacji mobilnej bukmachera eWinner oraz na stronie sportize.pl (transmisja jest tam płatna). Początek meczu 16. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022, OKS Sokół Ostróda – KKS Lech II Poznań w sobotę, 6 listopada, o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy 3 maja 19 w Ostródzie. W zeszłym sezonie rezerwy Kolejorza przegrały w Ostródzie 0:2, natomiast u siebie zaledwie zremisowały z Sokołem 1:1.Mecz: OKS Sokół Ostróda – KKS Lech II Poznań
Rozgrywki: 16. kolejka II-ligi 2021/2022
Termin: Sobota, 6 listopada, godz. 13:00
Stadion: Miejski, ul. 3 maja 19
Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)
Miejsce gospodarzy: 18
Miejsce gości: 10
Najlepszy strzelec gospodarzy: 2 – Rugowski, Skórecki
Najlepszy strzelec gości: 3 – Pacławski
Domowa forma gospodarzy: 1-1-6, 4:17
Wyjazdowa forma gości: 3-2-3, 6:8
Transmisja: Aplikacja eWinner.pl, sportize.pl (płatna)
Bukmacherzy 1 x 2: 3.70 – 3.55 – 1.85
Przewidywana frekwencja: ok. 200
Prognozowana pogoda: +8°C, przelotny deszcz, wietrznie
Nasz typ na mecz: 2

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <