Wyniki sondy: Wypożyczenie Czerwińskiego najlepszą opcją

Przez ostatni tydzień w jednej z wiadomości na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” trwała sonda z zapytaniem, co zrobić z Alanem Czerwińskim? Po tygodniu pora na wyniki ostatniej ankiety.W sumie 30,5% internautów uważa, że Alan Czerwiński powinien pójść na półroczne wypożyczenie i wrócić latem, gdy przyda się szeroka kadra. Niewiele mniej osób (24%) twierdzi natomiast, że Alan Czerwiński powinien odejść z Lecha Poznań już na stałe a w jego miejsce należy sprowadzić kogoś lepszego.

Dwie opcje mówiące o wypożyczeniu rezerwowego prawego obrońcy miały w sumie 47,6% głosów. Tym samym większość kibiców nie skreśla jeszcze całkowicie Czerwińskiego, ale jest za czasowym wypożyczeniem tego zawodnika. Tylko 4,1% ankietowanych uważa, że Alan powinien regularnie grać, ponieważ nie jest gorszy od swojego konkurenta Joela Pereiry.

Warto przypomnieć, że Alan Czerwiński w sezonie 2021/2022 rozegrał tylko 360 minut w 6 meczach w tym 4 ligowych. Prawy obrońca ostatni raz wystąpił w lidze w 7. kolejce dnia 12 września. Wtedy w meczu z Rakowem został zdjęty z murawy już po pierwszej połowie. Identycznie było także w 4. kolejce, w której 13 sierpnia graliśmy z Termaliką.

Doświadczony defensor w ciągu ostatniego miesiąca zagrał tylko w 2 spotkaniach Pucharu Polski, mimo braku problemów zdrowotnych Alana Czerwińskiego zabrakło w kadrze Lecha Poznań na ligowe mecze z Jagiellonią, ze Śląskiem i z Legią.

W sondzie na temat tego piłkarza przez 7 dni udział wzięło 7540 osób. Wszystkim kibicom Lecha Poznań dziękujemy za głosy i zapraszamy do licznego udziału również w kolejnych ankietach. Następna sonda pojawi się na KKSLECH.com podczas listopadowej przerwy na kadrę.Wyniki sondy: Co zrobić z Alanem Czerwińskim?

30,5% – Powinien pójść na półroczne wypożyczenie i wrócić latem, gdy przyda się szeroka kadra
24,0% – Lech to dla niego za wysokie progi. Już zimą trzeba go sprzedać i sprowadzić kogoś lepszego
17,1% – Powinien odejść na wypożyczenie podczas którego spróbowałby się odbudować sportowo
16,3% – Nic nie zrobić. Czerwiński ma ważną umowę, niech tu siedzi i dalej walczy o skład
8,0% – Powinniśmy poczekać z oceną do końca sezonu i później zastanowić się, co dalej
4,1% – Alan Czerwiński powinien regularnie grać. Na pewno nie jest gorszy od Joela Pereiry

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

 1. Sp pisze:

  W sondzie odpowiedziałem, że powinien isc na wypożyczenie tam się odbudować i wrócić do nas, teraz jednak po przemyśleniu wolał bym by klub go sprzedał już zimą i sprowadził kogoś lepszego. No ale Polaka lepszego na prawą obronne nie ma lub nas nie stać, a ta kadra już ma limit z obcokrajowcami itp. Bo mam nadzieje, że za odchodzącego Rogne weźmiemy Jimeneza (wtedy w ramach transferu można im dać Alana bo kibice KSG by go widzieli u siebie). Tylko pewno zarząd jak by go sprzedał lub wymienił za JJ to pomyśli; mamy Periere a i tak gra tam Satka, po co nam kolejny PO. No ale zimą to trzeba myśleć już o przyszłości i lecie by dopiero wtedy kadry nie budować bo tam może być wszystko pogmatwane przez listopadowo/grudniowe mistrzostwa świata. Jednak wracając do stricie Alana, strasznie mnie rozczarował, w ZL wyróżniający się przyszedł do nas i pomimo problemów w kadrze narodowej dostał powołanie. Potem totalny zjazd tak jakby mu to co osiągnął wystarczyło. Kolejny polski ligowiec który u nas sobie nie poradził bo głowa nie dojechała.

  • John pisze:

   Totalny niewypał w Lechu.
   Teraz Szyszowi kończy się kontrakt w czerwcu.
   W Lechu mało Polaków,zagra na skrzydle,w ataku,potrafi kropnąć z lewej nogi,mógłby się przydać.
   Ciekawe czy kogoś Skorża skreśli.
   Baturinie należy skrócić wypożyczenie,skoro w rezerwach Pacławski jest od niego lepszy.
   Co z Marchwińskim,Skoraś,ich atuty to status młodzieżowca.

 2. Przemo33 pisze:

  Półroczne wypożyczenie na wiosnę mogło by pomóc Alanowi się odbudować, ale z drugiej strony, jeśli klub nie planuje w zimie jego sprzedaży i sprowadzenia w jego miejsce kogoś innego, to może warto było by go zostawić do końca sezonu, bo to nominalny prawy obrońca poza Pereirą i w razie kontuzji Pereiry i/lub Satki na tej pozycji musiałby zagrać młody Borowski lub ktoś musiałby wystąpić na prawej obronie z konieczności, mimo, że gra gdzieś indziej. Podobnie w sytuacji, gdy ktoś z środkowych obrońców Salamon lub Milić lub nawet obydwaj nie mogli by zagrać i musiałby ich zastąpić Satka (jest jeszcze Rogne, który często jest kontuzjowany, niezdolny do gry, a Skrzypczak to nie ten poziom niestety), a Pereira byłby kontuzjowany. Jeśli klub chciałby sprowadzić nowego, prawego obrońcę, to wtedy wypożyczenie, transfer definitywny jak najbardziej, ale jeśli nie, to może niech zostanie i walczy o miejsce w pierwszym składzie.

 3. Grossadmiral pisze:

  Tak trochę odbiegając od tematu to myślę że takie sondy powinnny być częściej może raz w tygodniu może raz na dwa tygodnie? Nic na siłę oczywiście ale takie sondy zachęcają do dyskusji i przenoszą wątki ze śmietnika przez co wszystko bardziej uporządkowane może być

Dodaj komentarz