Dogrywka: Górnik Ł. – Lech 1:1

Mecz z Górnikiem Łęczna pod względem gry wypadł kiepsko. Lech Poznań oddał 25 strzałów z czego zdecydowana większość uderzeń nie była groźna, zespół w poszczególnych fazach miał problemy z kontrolą boiskowych wydarzeń (szczególnie w ostatnim kwadransie pierwszej połowy) i zanotował tylko 10 kluczowych podań. Rozczarowania z gry nie krył po meczu trener Kolejorza, który swoimi niezrozumiałymi zmianami tylko zaszkodził drużynie.

Najgorszy okres w meczu: 31-45 min.
Uwagi: 25 strzałów Lecha, ale tylko 10 kluczowych podań, tylko 33% posiadania piłki przez Lecha między 31 a 45 minutą, stracony gol po jedynym celnym strzale rywala, 3 kluczowe zagrania Amarala, 98 podań Salamona, 11 powietrznych starć Salamona (wszystkie wygrane), 1 strata punktów przy prowadzeniu 1:0

1-4-2-3-1

Gostomski – Szcześniak, Midzierski, Pajnowski, Leandro – Gol, Drewniak – Mak (59.Lokilo), Serrano (72.Gąska), Krykun (90.Dziwniel) – Banaszak.

1-4-2-3-1

Bednarek – Pereira (62.Satka), Salamon, Milić, Rebocho – Karlstrom, Tiba (62.Kvekveskiri) – Ba Loua (80.Skóraś), Amaral (62.Ramirez), Kamiński (88.Marchwiński) – Ishak.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

79 minuta – Przykład do czego może doprowadzić brak koncentracji, o której tyle mówi Maciej Skorża. Wprowadzony na zabezpieczenie prawej strony Satka zachował się w lekceważący sposób. Słowak stał i przypatrywał się temu, co robi Krykun, zachował się identycznie jak rezerwowi Lecha widoczni na górze pierwszych screenów, którzy zza linii bocznej także przypatrywali się akcji Ukraińca. Brak zdecydowania, brak agresywnego dojścia do przeciwnika skutkował dobrym dośrodkowaniem lewego pomocnika Górnika i bramką niskiego Gola, który w polu karnym wykorzystał brak interwencji Milicia. Chorwat nie interweniował, gdyż w 79 minucie po prostu pogubił się, widoczny na ostatnich screenach Kvekveskiri spuścił głowę, odpuścił rywala i nie wiadomo dlaczego wybrał się na spacer oddalając się od naszej bramki. To zachowanie nie umknęło uwadze już samych komentatorów, zwrócili na nie uwagę także dziennikarze, futbolowi eksperci i kibice. Lech po jednym celnym strzale łęcznian łatwo stracił bramkę przez brak doskoku, agresywności grze, błędzie w kryciu już po wykonaniu dośrodkowania i przez kolejne idiotyczne zachowanie Kvekveskiriego, któremu znów odcięło prąd.