Zachowane prowadzenie, topniejąca przewaga

W III etapie rundy jesiennej (okres pomiędzy październikową a listopadową przerwą na kadrę) zespół Lecha Poznań obronił pozycję lidera PKO Ekstraklasy 2021/2022 i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski. Kolejorz zrealizował zatem cel minimum, przez co z ostatniego okresu ponownie można być umiarkowanie zadowolonym.

Lech Poznań zajmując 1. miejsce przed wrześniową przerwą na kadrę miał 3 oczka przewagi nad wiceliderem. Przed październikową przerwą na mecze reprezentacji narodowych miał 2 punkty przewagi nad dwoma wiceliderami, obecnie będąc liderem w czasie listopadowej przerwy na kadrę nie ma już żadnej przewagi. Tym samym przewaga Kolejorza stopniała, została roztrwoniona, choć punktowo III etap jesieni był lepszy od II.

Między październikową a listopadową przerwą na kadrę zdobyliśmy 8 oczek podczas gdy pomiędzy wrześniową a październikową 7 punktów. W tabeli kolejek 11-14 drużyna Kolejorza zajęła 4. lokatę przegrywając gorszym bilansem goli ze Stalą Mielec. W seriach spotkań po październikowej przerwie na obozy reprezentacji narodowych 2 punkty więcej od niebiesko-białych ugrał Radomiak Radom i Lechia Gdańsk, która w tabeli sezonu 2021/2022 dogoniła Lecha Poznań. Najgorszym zespołem III etapu jesieni była Legia Warszawa, która przegrała wszystkie 4 mecze.

I etap jesieni w lidze: 4-2-0, 11:3 (14 punktów w 6 meczach)
II etap jesieni w lidze: 2-1-1, 11:3 (7 punktów w 4 meczach)
III etap jesieni w lidze: 2-2-0, 6:2 (8 punktów w 4 meczach)

Lech Poznań w III etapie jesieni 2021:

17.10, Legia – Lech 0:1
22.10, Lech – Wisła P. 4:1
26.10, Unia – Lech 0:2 (PP)
29.10, Stal – Lech 0:0
06.11, Górnik Ł. – Lech 1:1

W III etapie jesieni najefektywniejsi w Lechu byli Joao Amaral (2 gole, 1 asysta) i Dani Ramirez (1 bramka, 2 asysty). Do siatki trafiało 7 różnych zawodników w tym 6 naszych. Łącznie 8 goli padło po 5 asystach 4 różnych piłkarzy.