Jacek Zieliński wrócił do Cracovii

Były opiekun Lecha Poznań, Jacek Zieliński po 2 latach wraca na trenerską ławkę. 60-letni szkoleniowiec w środę, 10 listopada objął drużynę Cracovii zastępując na stanowisku Michała Probierza z którym po ostatnich derbach Krakowa umowa została rozwiązana.Jacek Zieliński ostatnio pracował w Arce Gdynia z której odszedł w październiku 2019 roku. Dziś doświadczony szkoleniowiec ponownie objął Cracovię, w której wcześniej pracował w latach 2015-2017. Wtedy prowadzone przez niego „Pasy” umiały awansować do europejskich pucharów odpadając już w I rundzie eliminacyjnej Ligi Europy 2016/2017 z Macedończykami.

Jacek Zieliński pracując w Lechu Poznań w latach 2009-2010 zdobył z naszym klubem tytuł Mistrza Polski, Superpuchar Polski i awansował do fazy grupowej Ligi Europy. To pod jego wodzą Kolejorz zremisował z Juventusem w Turynie 3:3 i dzięki jego taktyce już ponad 11 lat temu ograł u siebie Manchester City 3:1. 60-latek poprowadził Lecha w 58 oficjalnych spotkaniach, Cracovię w 90 meczach.

Jacek Zieliński od odejścia z Kolejorza grał z nami 10 razy ulegając poznaniakom tylko w 3 spotkaniach. Ostatni raz przegrał z Lechem latem 2016 roku (obecnie ma serię 3 kolejnych gier bez porażki). Zieliński trenując Cracovię nigdy nie przegrał z Lechem w Krakowie notując w rywalizacji z nami następujące rezultaty: 5:2, 2:0 i 1:1.

Kolejorz z Maciejem Skorżą na ławce trenerskiej zawita na obiekt „Pasów” przy Kałuży na początku lutego. Cracovia z Jackiem Zielińskim będzie pierwszym rywalem Wielkopolan w rundzie wiosennej 2022. Mistrz Polski z 2010 roku podpisał z krakowskim klubem kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2022/2023.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

9 komentarzy

 1. smigol pisze:

  Szacunek dla trenera Zielińskiego za zdobycie mistrzostwa z Lechem. Niemniej jednak bardzo duża w tym zasługa trenera z Smudy.

 2. mario pisze:

  dobrze go wspominam (chyba inaczej być nie może), dlatego życzę mu dobrze.

 3. Mateusz92 pisze:

  Mam szacunek dla Jacka za mistrzostwo Polski z 2010 roku. Szkoda, że jego dalsze losy w naszym klubie potoczyły się tak, a nie inaczej. Jak okazało się później, jego zwolnienie, okazało się strzałem w kolano. Zwolnienie Zielińskiego gdy wychodziliśmy na prostą w lidze, dzień przed meczem z MC to cios poniżej pasa. Życzę powodzenia Jackowi Zielińskiemu za wyjątkiem meczów z Lechem.
  Patrząc z naszej perspektywy to powinna być korzystna zmiana. Probierz to zwykły cwaniaczek, który zabija futbol. Jego Cracovia głównie przeszkadzała Lechowi, żadna inna drużyna tak bardzo nie kradła czasu jak Cracovia pod wodzą Probierza. Przyjście Jacka Zielińskiego powinno sprawić, że Cracovia będzie starała się grać w piłkę i dzięki temu powinno się łatwiej grać. Swego czasu Cracovia pod wodzą Zielińskiego otarła się o ligowe podium, grając bardzo skutecznie w ataku. Niewykluczone, że teraz będą starali się nawiązać do tamtego okresu.

  • Pawelinho pisze:

   Dokładnie zgadzam się w 100% z Twoją opinią w kwestii trenera Zielińskiego kiedy ten trenował Lecha.

 4. Franco pisze:

  Zieliński, trener, który sprowadził nam do klubu perłę w postaci Jana Zapotoki. Poleciał faktycznie niezbyt taktownie, ale taka była presja chwili. Wypłynęła sprawa „koperty” i stary Rutkowski cholernie wystraszył się nowej afery korupcyjnej na horyzoncie.
  Nawiasem mówiąc, po trenerze Zielińskim, poleciało u nas już wielu innych. Ale po zwolnieniu każdego następnego jakoś lud nie domagał się powrotu Zielińskiego. Nie dziwne ? Przecież zdobył Mistrzostwo.

 5. inowroclawianin pisze:

  Ja też miło go wspominam. Były wyniki i pozytywne emocje. Piękne wspomnienia. Cracovia robi chyba krok w przód, niech tylko dadzą mu odpowiednie narzędzia to za rok podium z Cracovią.

 6. Kosi pisze:

  On tam nie pasue, z tym skladem niewiele zrobi, wyniki beda podobne, miejsce w srodku stawki. Taka troche zmiana dla samej zmiany

 7. Ekstralijczyk pisze:

  Powodzenia.!