Trzech napędza Lecha

Podczas trwającej rundy jesiennej PKO Ekstraklasy 2021/2022 co najmniej jednego gola lub asystę zaliczyło 15 różnych piłkarzy Lecha Poznań w tym 4 polskich zawodników i 2 wychowanków.Jeden z wychowanków, Jakub Kamiński może być bardzo zadowolony z przebiegu sezonu 2021/2022. Lewy pomocnik notuje najlepsze rozgrywki w swojej karierze, zadebiutował już w seniorskiej reprezentacji Polski, 2 razy został młodzieżowcem miesiąca w polskiej Ekstraklasie i podnosi swoją wartość z każdym kolejnym tygodniem. Lech Poznań bez „Kamyka” nie istnieje, a konkretnie nie istnieją jego skrzydła. Sam wychowanek Kolejorza to także jedyny Lechowy młodzieżowiec nadający się do regularnej gry na ekstraklasowym poziomie.

null

Jakub Kamiński tej jesieni idealnie uzupełnia się w ofensywie z Joao Amaralem oraz z Mikaelem Ishakiem. „Kamyk” m.in. asystował przy trafieniu Portugalczyka w Częstochowie, a Portugalczyk asystował przy golu „Kamyka” w konfrontacji z Wisłą Płock. Cała trójka ofensywnych piłkarzy Kolejorza tej jesieni strzeliła w PKO Ekstraklasie już 19 bramek i zanotowała 9 asyst.

null

Niektóre źródła twierdzą jakoby Mikael Ishak miał 2 asysty, Szwed asystę numer 2 miał zaliczyć w Łęcznej. Pytanie czy Ishak w ogóle dotknął piłkę dośrodkowaną przez Pedro Rebocho? Na pewno zrobił to obrońca Górnika, Kamil Pajnowski zmieniając tor lotu piłki, którą niefortunną interwencją wyłożył Joao Amaralowi. Portugalczyk z 6 golami i 5 asystami jest najlepszym piłkarzem polskiej ligi, w klasyfikacji kanadyjskiej PKO Ekstraklasy 2021/2022 przewodzi wraz z Erikiem Exposito ze Śląska oraz z Ivi Lopezem z Rakowa.

null

Nasz Joao Amaral to też najlepszy asystent ligi razem z Krystianem Getingerem ze Stali i z Franem Tudorem z Rakowa. 30-latek w klasyfikacji kluczowych podań (24 zagrania) jest drugi przegrywając tylko ze wspomnianym Tudorem. Z kolei Mikael Ishak zajmuje 4. lokatę w klasyfikacji kanadyjskiej PKO Ekstraklasy 2021/2022, jest wiceliderem klasyfikacji strzelców i liderem wśród zawodników oddających największą liczbę strzałów (45 uderzeń). Wysoko w tej ostatniej klasyfikacji znajduje się również Jakub Kamiński, który w innym zestawieniu uderzeń celnych (21) przegrywa tylko z Lopezem z Częstochowy.

nullGole, asysty i piłkarz Lecha Poznań w Ekstraklasie 2021/2022:

6/5 – Amaral
8/1 – Ishak
5/3 – Kamiński
1/2 – Rebocho
2/0 – Salamon
1/1 – Douglas
0/2 – Milić
0/2 – Ramirez
1/0 – Tiba
1/0 – Skóraś
1/0 – Ba Loua
1/0 – Kvekveskiri
1/0 – Murawski
0/1 – Satka
0/1 – Pereira

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. inowroclawianin pisze:

    Amaral to w tej chwili najlepszy zawodnik Ekstraklasy. Oby przedłużył umowę.

  2. smigol pisze:

    Ja bym osobiście dodał jeszcze Rebocho. Może jego liczby nie są aż tak rewelacyjne jak przedstawionej trójki ale jest to jak na naszą ekstraklasę piłkarz nietuzinkowy.

Dodaj komentarz