Teraz przełamać się u siebie

Dokładnie za tydzień o 20:00 zespół Lecha powalczy o podwójne przełamanie. W ostatnich 2 kolejkach Kolejorz nie umiał odnieść zwycięstwa, w dodatku na wygraną w Poznaniu po przerwie na kadrę czeka od prawie 2 lat.

W październiku Lech Poznań w końcu odczarował kadry. Ogrywając Legię w Warszawie 1:0 zwyciężył zaraz po obozach reprezentacji narodowych pierwszy raz od listopada 2019 roku a na wyjeździe pierwszy raz od marca 2018. Dokładnie za 7 dni Kolejorzowi nie pozostaje nic innego, jak ograć u siebie Piasta Gliwice i dalej przewodzić w PKO Ekstraklasie.

Nieprzyjemne wspomnienia

Rok temu po listopadowej przerwie na kadrę także graliśmy u siebie. 22 listopada 2020 już o godzinie 12:30 lechici podejmowali Raków, który po 31 minutach prowadził u nas 2:0. 20 minut później to poznaniacy prowadzili 3:2, na końcu po pamiętnej akcji i w pamiętnych okolicznościach częstochowianie strzelili gola na 3:3 wyrywając nam cenny dla siebie remis 3:3.

Lech – Raków 3:3

22 listopada 2019 było niebo lepiej

Dwa lata temu po listopadowej przerwie na kadrę lechici również grali 22 listopada i osiągnęli wtedy znacznie lepszy wynik niż z Rakowem. Przed 2 laty 2 bramki dla poznaniaków przy Bułgarskiej zdobył Christian Gytkjaer, a jedno trafienie dołożył do teraz grający u nas Joao Amaral, który w doliczonym czasie ustalił wynik zawodów na 3:0. Poznaniacy w tamtym meczu pokonali aż 117,02 km co było Lechowym rekordem całego sezonu 2019/2020. Do dziś jest to ostatnie zwycięstwo Kolejorza po przerwie na kadrę u siebie.

Joao Amaral vs Piast 2 lata temu

Udane mecze po listopadowych kadrach

Od 2009 roku Lech Poznań po listopadowej przerwie na kadrę zaliczył bilans 7-3-2. Kolejorz w ostatnich 6 spotkaniach zwyciężył aż 4 razy wygrywając wszystkie te mecze u siebie. Lechitom dość łatwo strzelało się gole w Poznaniu, w ostatnich 4 spotkaniach przy Bułgarskiej zdobywał minimum 2 bramki. Kolejorz nie przegrał po listopadowej przerwie na kadrę u siebie od 9 lat a na wyjeździe od 7 lat.

2014, Piast Gliwice – Lech Poznań 3:2
2015, Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1:0 (PP)

Przeciętny bilans po kadrach

Lech Poznań od 2009 roku triumfował po przerwie na reprezentację w sumie w 23 spotkaniach. 14 meczów zremisował i 14 razy schodził z boiska pokonany. Po wrześniowej przerwie na kadrę Kolejorz przegrywając w Częstochowie z Rakowem 0:2 umiał zremisować 2:2, po październikowej przerwie zwyciężył z Legią w Warszawie 1:0.

Interesujące listopadowe mecze

Kilka meczów po listopadowych przerwach na kadrę w ostatnich latach miało swoją ciekawą historię. Choćby 12 lat temu Kolejorz właśnie po listopadowej przerwie na obozy reprezentacji odniósł swoje najwyższe ligowe zwycięstwo w 2009 roku ogrywając we Wronkach chorzowski Ruch 3:1. W 2013 roku Lech rozbił przy Kałuży ekipę Cracovii aż 6:1, a 7 lat temu Lech poniósł swoją ostatnią porażkę po listopadowej przerwie na kadrę. Wtedy poznaniaków szkolonych przez Macieja Skorżę pokonał Piast triumfując w Gliwicach 3:2.