Lechowa młodzież – tydzień 14

W miniony weekend kolejne jesienne mecze w swoich ligach rozegrały wszystkie najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Tylko jeden zespół nie wygrał, jednak remis z liderem II-ligi trzeba szanować i uznać za dobry rezultat.Rezerwy:

W sobotę Lech II Poznań sprawił niespodziankę. Rezerwy Kolejorza zremisowały u siebie z liderującą Stalą Rzeszów 0:0 i awansowały na barażowe 5. miejsce w tabeli. Mimo cennego remisu Lech II nie uciekł ekipom ze strefy spadkowej. Aktualnie ma 8 oczek przewagi nad strefą spadkową do III-ligi.

Rezerwy Kolejorza po sobotnim bezbramkowym remisie mają na swoim koncie serię 9 ligowych spotkań bez przegranej. W ostatnich 9 kolejkach zdobyły 17 oczek ponosząc ostatnią ligową porażkę 15 września a u siebie 11 września. W niedzielę o 12:00 podopieczni Artura Węski powalczą we Wronkach z czwartą Radunią Stężyca, która będąc beniaminkiem latem ograła nasze rezerwy.

CLJ U-18:

Lech Poznań U-18 po 2 domowych porażkach z Legią Warszawa 1:2 i z Wisłą Kraków aż 0:4 odkuł się w rywalizacji z broniącym się przed spadkiem beniaminkiem. Juniorzy starsi Kolejorza w ten weekend sprali na wyjeździe Stal Rzeszów aż 7:1. Zawodnicy Huberta Wędzonki są na 6. miejscu w tabeli, do liderującego Zagłębia Lubin tracą 4 oczka, ale mają 1 spotkanie rozegrane mniej. W sobotę o 12:00 zespół Lecha Poznań do lat 18 zagra u siebie z innym beniaminkiem, Rakowa Częstochowa, który plasuje się na 2. pozycji.

CLJ U-17:

W grupie B CLJ U-17 juniorzy młodsi Kolejorza wygrali 9 razy z rzędu. Dziś po 12:00 w zaległym meczu pokonali u siebie broniące się przed spadkiem FASE Szczecin 3:0. Zawodnicy Bartosza Bochińskiego przewodzą w swojej grupie mając 12 oczek więcej od Warty Poznań. W piątek o 12:00 podejmą „Zielonych” u siebie.

CLJ U-15:

Cały czas świetny bilans goli 77:3 w grupie B CLJ U-15 mają trampkarze starsi Lecha Poznań. Kolejorz prowadzony przez Damiana Sobótkę od początku sezonu lideruje w swojej grupie mając komplet 39 punktów i 14 oczek przewagi nad wiceliderem, Lotosem Gdańsk. W ten weekend Lech Poznań do lat 15 rozbił u siebie Radunię Stężyca 5:0. W sobotę o 12:00 zakończy jesienne zmagania wyjazdem na teren beniaminka, Jacademy Bydgoszcz.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2021/2022 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Stal Rzeszów 0:0
CLJ U-18: Stal Rzeszów – Lech Poznań 1:7
CLJ U-17: Lech Poznań – FASE Szczecin 3:0
CLJ U-15: Lech Poznań – Radunia Stężyca 5:0

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Radunia Stężyca (niedziela, 21 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Raków Częstochowa (sobota, 20 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Warta Poznań (piątek, 19 listopada, godz. 12:00)
CLJ U-15: Jacademy Bydgoszcz – Lech Poznań (sobota, 20 listopada, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz