Lechici w kadrach – listopad 2021 (podsumowanie)

W dniach 11-16 listopada szansę gry w swoich reprezentacjach otrzymało łącznie pięciu zawodników Lecha Poznań trenujących i występujących na co dzień w pierwszym zespole Kolejorza.

Czwartek, 11 listopada

Po godzinie 18:00 kadra Gruzji, która już wcześniej straciła szanse na mundial, niespodziewanie pokonała u siebie lidera swojej grupy, Szwecję 2:0. 90 minut w tym spotkaniu zaliczył Nika Kvekveskiri. Po 20:45 okazję do gry w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata dostał także Lubomir Satka. Defensor Kolejorza wystąpił przez 90 minut na środku obrony w spotkaniu ze Słowenią 2:2.

Piątek, 12 listopada

W piątek po 18:15 w meczu we mgle Polska w ramach eMME U-21 wygrała na wyjeździe z Niemcami aż 4:0. Asysty przy 2 pierwszych golach zaliczył Jakub Kamiński, a bramkę na 3:0 zdobył Michał Skóraś. „Kamyk” grał przez 90 minut, „Skóra” do 84 minuty. Mimo zwycięstwa nasza młodzieżówka wciąż jest trzecia w swojej grupie.

Niedziela, 14 listopada

W niedzielę Słowacy z Lubomirem Satką zakończyli kwalifikacje do mundialu. Po godzinie 15:00 reprezentacja Słowacji pokonała na wyjeździe Maltę 6:0 i zakończyła eliminacje na 3. miejscu w swojej grupie. Satka ponownie grał przez 90 minut. Jedną z bramek strzelił były lechita, Vernon De Marco.

Poniedziałek, 15 listopada

15 listopada już o godzinie 15:00 kadra Niki Kvekveskiriego rozegrała mecz towarzyski z Uzbekistanem. Gruziński pomocnik Kolejorza znalazł się w wyjściowej jedenastce notując pełne 90 minut. Jego reprezentacja wygrała 1:0.

Wtorek, 16 listopada

We wtorek na obiekcie Cracovii kadra Polski U-21 w swoim drugim listopadowym meczu w ramach eMME pokonała Łotwę 5:0. Michał Skóraś (asysta przy golu na 2:0) grał do 72 minuty identycznie jak Jakub Kamiński (asysta przy bramce na 4:0). W 73 minucie na murawę wszedł Filip Marchwiński.

Podopieczni Macieja Skorży po trzeciej i ostatniej jesiennej przerwie na kadrę powrócą do gry w sobotę, 20 listopada. Tego dnia o godzinie 20:00 ekipa Kolejorza zmierzy się u siebie z Piastem Gliwice.

Tow, Gruzja – Uzbekistan 1:0

Jakub Kamiński (1-90 + 2 asysty i 1-72 + asysta), Michał Skóraś (1-84 + gol i 1-72 + asysta) oraz Filip Marchwiński (0 i 73-90)
eMME, Niemcy U-21 – Polska U-21 0:4
eMME, Polska U-21 – Łotwa U-21 5:0