Wycisnąć z niego maksa

Zbliża się powoli czwarty i ostatni etap jesieni. Ta część rundy będzie trochę różniła się od dwóch poprzednich etapów. Pomiędzy wrześniową a październikową oraz październikową a listopadową przerwą na kadrę Lech Poznań rozegrał po 5 meczów. Teraz czeka go 6 spotkań.Lech Poznań od 20 listopada do 18-19 grudnia rozegra 6 meczów na 2 frontach. Przed Kolejorzem 3 spotkania u siebie, 3 na wyjazdach, w pierwszej połowie grudnia niebiesko-biali znów wezmą udział w wyjazdowym maratonie 3 kolejnych gier poza Bułgarską. Przed każdym meczem do końca 2021 roku Lech będzie dużym faworytem. Jego obowiązkiem jest awans do 1/4 finału Pucharu Polski a celem wywalczenie tylu punktów, by pierwszy raz od sezonu 2008/2009 spędzić zimę na fotelu lidera.

15. kolejka Ekstraklasy, Lech Poznań – Piast Gliwice (sobota, 20 listopada, godz. 20:00)

Lech Poznań nie przegrał z Piastem od 5 spotkań, wiosną po serii 3 kolejnych zwycięstw tylko zremisował z gliwiczanami u siebie 0:0. W sobotę o 20:00 te 2 drużyny powalczą o przełamanie, w ostatnich 2 meczach nie umiały odnieść zwycięstwa niespodziewanie tracąc punkty z outsiderami. Lech nie wygrał w Łęcznej, Piast niespodziewanie uległ Warcie.

null

16. kolejka Ekstraklasy, Warta Poznań – Lech Poznań (niedziela, 28 listopada, godz. 15:00)

W zeszłym sezonie Lech wygrał z Wartą 1:0 u siebie i 2:1 na wyjeździe. W obu tych zwycięskich spotkaniach strzelał decydującą bramkę w samej końcówce. Kolejorz w ubiegłych rozgrywkach przedłużył dobre passy z „Zielonymi”, którzy tej jesieni są zupełnie inną drużyną niż wiosną. W derbach 28 listopada przy Bułgarskiej faworyt będzie jeden i musi to spotkanie wygrać, jeśli wciąż chce liderować.

null

1/8 Pucharu Polski, Garbarnia Kraków – Lech Poznań (środa, 1 grudnia, godz. 11:45)

Garbarnia Kraków to obecnie średniak II-ligi, to zespół dobrze znany naszym rezerwom. Tej jesieni Lech II Poznań zremisował u siebie z Garbarnią, ale w zeszłym umiał zwyciężyć w Krakowie. Co ciekawe pierwsza drużyna Kolejorza nigdy nie pokonała Garbarni na wyjeździe. Lech ostatni raz ograł ten klub sezonie 1968/1969 na zapleczu Ekstraklasy (wynik 1:0), ostatni mecz poznaniaków z krakowianami odbył się w sezonie 1971/1972. Pojedynek o awans do 1/4 finału Pucharu Polski zostanie rozegrany w środę, 1 grudnia już o godzinie 11:45. Powodem jest oczywiście brak sztucznego oświetlenia na obiekcie Garbarni.

17. kolejka Ekstraklasy, Zagłębie Lubin – Lech Poznań (niedziela, 5 grudnia, godz. 17:30)

Wliczając starcia domowe i wyjazdowe Lech nie pokonał Zagłębia w żadnym z 7 ostatnich meczów. U siebie ostatni raz ograł „Miedziowych” w grudniu 2015 roku, a w Lubinie ostatni raz wygrał w kwietniu 2018 roku. Na szczęście latem i we wrześniu poznaniakom udało się ograć Zagłębie w sparingach co daje nadzieję na przełamanie już w meczu o stawkę. Kolejorz zaprezentuje się w Lubinie 4 dni po wizycie na obiekcie Garbarni. Być może do 5 grudnia na stanowisku trenera rywala wytrwa Dariusz Żuraw.

null

18. kolejka Ekstraklasy, Radomiak Radom – Lech Poznań (niedziela, 12 grudnia, godz. 17:30)

Radomiak to w tej chwili prawdziwa rewelacja ligi i najlepszy z beniaminków. Zespół z Radomia jest szósty, przegrał tylko 2 razy, Lech do wyjazdowego meczu z beniaminkiem PKO Ekstraklasy będzie przygotowywał się przez cały tydzień, zatem wypada mieć nadzieję, że zaprezentuje się lepiej niż w 1. kolejce. Wtedy poznaniacy tylko zremisowali u siebie z Radomiakiem 0:0.

null

19. kolejka Ekstraklasy, Lech Poznań – Górnik Zabrze (sobota, 18 grudnia lub niedziela, 19 grudnia

Na koniec roku Lech Poznań podejmie Górnika Zabrze, który 3 lub 4 dni wcześniej rozegra zaległe spotkanie z Rakowem w Częstochowie. W 2019 roku Lech na koniec jesieni nie umiał ograć u siebie Arki, 12 miesięcy temu mimo ogromnej przewagi przegrał przy Bułgarskiej z Wisłą 0:1. Dnia 18 lub 19 grudnia Kolejorz postara się ograć górników 2 raz w tym sezonie, na początku rozgrywek 2021/2022 podopieczni Macieja Skorży zwyciężyli w Zabrzu 3:1. Spotkanie z Górnikiem w ramach 19. kolejki Ekstraklasy będzie już 4 starciem z tym rywalem w 2021 roku (1:1, 1:1, 3:1).

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

  1. inowroclawianin pisze:

    Najtrudniejszy wydaje się mecz z Zagłębiem. Marzy mi się komplet zwycięstw w tych 6 meczach, ale trzeba poprawić najpierw ofensywę.

  2. Max Gniezno pisze:

    Też myślę że Żuraw będzie spinał poślady na ten mecz i już zawczasu będzie oszczędzał podstawowych grajków. Jestem niemal pewien że 16 latki w tym meczu nie pograją .
    Z drugiej strony jeśli Skorza z resztą drużyny sami niczego nie spierdolą to jestem spokojny co do wyniku tego meczu.

Dodaj komentarz