Top 10 (11-17.11)

Top 10 jest cyklem dotyczącym bezpośrednio internautów serwisu KKSLECH.com. Co tydzień w środę moderatorzy wyróżniają 10 najlepszych komentarzy oddanych przez kibiców Lecha Poznań w wiadomościach pojawiających się na łamach tej witryny oraz w „Śmietniku Kibica”. Komentujesz sprawy związane z Kolejorzem? Co tydzień jest szansa, że to właśnie Twój wpis dotyczący głównie naszego klubu znajdzie się wśród wyróżnionych komentarzy.Spośród setek komentarzy oddanych w newsach na KKSLECH.com w ciągu 7 dni wiele wpisów skłania do refleksji, a innych użytkowników m.in. do rozwinięcia dyskusji. Cykl o nazwie „Top 10” ma za zadanie co tydzień w środę lub w czwartek wyróżniać najlepsze wpisy kibiców Lecha Poznań oddane w wiadomościach na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica”.

Autor wpisu: Mateusz92 do newsa: Wywrócony sezon i aż 3 miesiące zimy

„Przez MŚ w Katarze wszystko będzie zdezorganizowane. Impreza tej rangi w Katarze to poroniony pomysł, ale o tym pisałem w innym wątku. Na tą chwilę blisko trzymiesięczna przerwa wygląda strasznie. Dla mnie najważniejsze będzie przetrwać listopad bez ligi. W grudniu i tak zazwyczaj gonitwa, nie będzie czasu na rozmyślania o piłce. Zanim na dobre wytrzeźwieję i wrócę do równowagi po okresie świąteczno – noworocznym będzie połowa stycznia i do startu zostaną 2 tygodnie;) Najbardziej będzie się dłużyło w przypadku udanej rundy jesiennej. Wtedy rzeczywiście może być ciężko, będę bardzo ciekawy jak w tym przypadku potoczy się wiosna. Oby tylko taki problem towarzyszył mi za 12 miesięcy.”

Autor wpisu: Didavi do newsa: Sonda: Transferowy priorytet zimą

„To już dawno nie prawda, że zimą dobrzy zawodnicy nie zmieniają klubów. Dajesz forsę i sprowadzisz dobrego zawodnika. Proste. Każdy któremu kończy się kontrakt latem 2022 będzie do kupienia. Z dłuższym kontraktem też, ale trzeba chcieć płacić i mieć co zaoferować. 1 miejsce na koniec roku, może zachęcić piłkarzy do przyjścia. To, że zimą poważne kluby nie robią wzmocnień to bajka wymyślona przez Klimczaka, żeby bejmów nie wydawać. Bramkarz czy skrzydłowy/napastnik nie ma znaczenia, jak latem kończy się kontrakt to do wyciągnięcia. Jak gra w podstawie, ale w słabym klubie lub w klubie, który zawodzi też jest do wyjęcia, gdy spojrzy na wynika Lecha i ewentualną szansę gry w pucharach.”

Autor wpisu: Grossadmiral do newsa: Dużo spostrzeżeń i trochę do poprawy

„Czy czasami nie za szybko wyciągamy wnioski i myślimy, że coś jest chociaż nie jest? We wrześniu były punkty, bramki padały, rezerwowi robili różnicę każdy wtedy chwalił w końcu ławka jest na poziomie teraz dwa niepowodzenia i już się znowu optyka zmienia, że ta ławka wcale nie jest taka dobra. Patrząc na kadrę to zimą i tak się nie spodziewam transferów. Rogne odchodzi ok ale 4 i tak na razie będzie Srzypczak, bo jeszcze liczony jako M jak już z kimś podpiszą, że przychodzi od lata a tak jak już pisałem kilu Polakom się kończą kontrakty trzeba to wykorzystać a płacić pewnie nie będą chcieli, żeby przyszedł już zimą. Podobnie chyba, że skrzydłowym jakby na to skusili się na Jimeneza to by przyszedł w czerwcu jak Kamyk odejdzie a jakby odszedł zimą to na szybko Sykora powrót. Z bramkarzami tak samo zimą nie wyciągną nikogo dobrego i będą czekać do końca sezonu, który z dwójki naszych zrobił progres i latem poszukają okazji biorąc kogoś. Jedyny transfer jaki zrobią taki, że oddadzą Baturinę skoro nie rokuje. Jeżeli chodzi o skrzydłowych bardzo chciałem Kądziora to był kandydat idealny jak przyszedł Lou Bega to napisałem, że mi się tak nie bardzo podoba widać, że umiejętności ma ale co z tego jak nie umie grać i ich wykorzystać on ma 25 lat, więc jeszcze się rozwinąć może, ale musi pracować nad samą grą. Serio nie spodziewam się transferów jest tylko 15 kolejek nie 19 jak teraz w dodatku wiadomo, że to sknery więc policzą sobie, że gry jest 4 miesiące a płacić trzeba 6 pensji. Spodziewam się jedynie latem dużego ruchu w składzie.

Co do pkt myślę, że każdy jakby miał wybierać wolałby tak jak jest czyli wygraną na łazienkowskiej i remis w Mielcu niż odwrotnie. Remis z Łęczną jak porażka no cóż nie przystoi z tak słabą ekipą, ale w końcu Raków tam zremisował i podobnie jak im to teraz nam zabrakło szczęścia. Lechia że ma tyle punktów to też na farcie bo 3 pkt z Lubinem ugrała w końcówce tak samo jak kolejkę wcześniej z Wartą więc uzbierali 6 pkt a gdyby nie fkusy to by mieli 1. Po dwóch kolejkach ostatnich już by mieli stratę 5 pkt.”

Autor wpisu: Grossadmiral do newsa: Różne pomysły na dwa tygodnie przerwy

„Jeżeli mocniej trenowali w poprzednich przerwach na kadrę i doszło było nie było trochę spotkań o stawkę to może to nie był taki głupi pomysł, żeby przed ostatnim akordem w tym roku dać trochę luzu i złapać świeżości fizycznej i psychicznej. Ostatnie dwa mecze były nienajlepsze pod względem fizycznym a często właśnie tak jest, że pod koniec roku tzw. pary w nogach brakuje. Został miesiąc grania, te parę treningów wiele by nie zmieniło a te co zostały to spokojnie można przeznaczyć pod taktykę i skuteczność na najbliższy mecz. Bardzo ważny okres się zapowiada żeby utrzymać lidera do końca roku a jesień w pełni warunki atmosferyczne będą gorsze więcej sił będą mecze kosztować. Wszyscy zdrowi wypoczęci fizycznie i mentalnie a teraz do boju.”

Autor wpisu: Piknik do newsa: Kwestia czasu

„Trzeba wrócić na właściwe tory i wygrać kolejne mecze. Dwa ostatnie remisy i porażka z Jagą to są sygnały dla włodarzy klubu, że ten zespół w pewnych momentach się zacina i trzeba kontynuować budowę tego zespołu skoro w przyszłym roku mamy grać w pucharach. Ważne aby już zimą, jeśli jest to możliwe przedłużyć kontrakt z panem Amaralem. Sprowadzić bramkarza, który realnie byłby jednym z najlepszych golkiperów naszej ligi. Znaleźć drugiego napastnika, który mógłby rywalizować z Ishakiem, oraz sprowadzić środkowego obrońcę. Rogne z całym szacunkiem dla tego chłopa ciągle ma kontuzje i ważne aby Bartosz Salamon miał zmiennika na swoją pozycję. Chcecie sprzedać pana Kamińskiego latem poszukajcie już teraz młodzieżowca, który może go zastąpić. Oczywiście to wszystko co napisałem to raczej życzenia Piknika a rzeczywistość pewnie znowu będzie okraszona tym naszym minimalizmem właściciela i prezesa klubu.”

Autor wpisu: djwiewiora do newsa: Sonda: Transferowy priorytet zimą

„Również podzielam głos większości.
Tutaj trzeba unikać błędów z przeszłości i być kilka kroków do przodu. Trzeba myśleć o tym co już teraz przebakuja władze klubu o rychłym odejściu Satki oraz Kamińskiego.
Czyli środkowy obrońca do pierwszego składu oraz skrzydłowy do pierwszego składu.
No i kolejna kwestia, czyli młodzieżowiec.
Jeżeli skrzydłowy to ktoś kupiony zima, no bo kiedy on ma się zgrać?
Jeżeli bramkarz to i młodzieżowiec no to sorry ale nikt od nas…
Różne – koniec kontraktu a więc trzeba szukać zastępstwa już teraz również.
Prawa obrona… Jeżeli liczymy na Alana to musi być plan na jego l odbudowę.
Jan Sykora robi liczby w Czechach, aczkolwiek gra jako ofensywny pomocnik.
Co z Amaralem?
Jeżeli odchodzi to musi przyjść kozak, bo Ramirez sam tego nie pociągnie.
Marchwinski – Skorza wspominał iż ma na niego plan. Mhmmm…jaki?
No więc primo – młodzieżowiec.
Potem skrzydłowy, obrońca środkowy lub nawet dwóch (ktoś z nich kto może grać również na prawej obronie) następnie bramkarz do pierwszego składu (jedynka top ligi).
Następnie napastnik…
4 transfery i to nie byle kto to minimum.
Inaczej europejskie puchary przeżują nas i wyplują a dno tabeli w lidze będzie należało w przyszłym sezonie do nas….
Niestety taka prawda.”

Autor wpisu: mario do newsa: Sonda: Transferowy priorytet zimą

„Tak się dziwnie składa, że każda formacja potrzebuje wzmocnień, choć nie jest tak, że w wyjściowej 11 mamy braki. Bo podstawę mamy ok.
Bo tak: bramkarze – jakkolwiek mogliby być lepsi, to tragedii nie ma i pewnie nie ma co marzyć o kolejnym.
Stoperzy – Salamon, Satka, Milić [Rogne już nie liczę]. Teoretcznie wystarczy, dramatu nie ma, ale jeden by się przydał, choć znów nie jest to pierwsza potrzeba.
Prawa obrona – Pereira i Czerwiński. Ten drugi musi się ogarnąć, wiemy, że umie grać, musi się tylko odbudować i będzie ok.
Lewa obrona – Rebocho i Douglas – jest ok.
Środek pola – Kve, Murawski, Tiba – jest ok.
Lewa pomoc – Kamiński i nic poza nim. Potrzebujemy następcę, bo chłopak zostanie sprzedany, a Amaral i Ramirez więcej dają w środku niż na skrzydłach.
Prawa pomoc – BaLua i Skóraś. Ani jeden ani drugi nie gra na miarę naszych potrzeb i swoich możliwości. Jeśli pierwszy wskoczy na swój poziom, a drugi go trochę podniesie – będzie ok.
Środek – Kve, Ramirez i Amaral – jest ok.
Atak – gdy z jakiegoś powodu zabraknie Ishaka, to mamy duży problem. Oczywiście możemy grać Amaralem lub Sobiechem, ale ten pierwszy dużo lepiej gra jako cofnięty i typowego ataku chyba nie czuje, a Sobiech – choć niewiele gra – to jednak gdy gra, fajerwerków nie pokazuje, a chyba wszyscy na niego liczyliśmy. Albo szybko się odbuduje, albo będziemy potrzebować dobrego napastnika. O Baturinie nie piszę, bo szkoda na to czasu. Jest co prawda Szymczak na wypożyczeniu, ale on nie rozwiązuje [na razie] problemu.
Reasumując – uważam, że zimą więcej niż dwóch jakościowych zawodników do nas nie przyjdze. Jeżeli miałbym wybierać, to starałbym się pozyskać skrzydłowego [lewego] i jednak napastnika. Dodatkowo rozejrzałbym się za młodzieżowcem. I na taki rozwój sytuacji stawiam.”

Autor wpisu: Pawelinho do newsa: Wywrócony sezon i aż 3 miesiące zimy

„To jest najlepszy pokaz tego jak bardzo był to od samego początku wątpliwy pomysł (bo na pewno pod stołem poszło małe albo duże co nieco nie tylko dla Barcelony tzn. osób związanych m.in obecny trener Manchesteru City z klubem bardzo mocno forsowała ten idiotyczny pomysł). Konsekwencje takiego mundialu to nie tylko odbicie się na formie piłkarzy w trakcie europejskich rozgrywek, ale problem z następnym, w którym normalny system grania w niektórych ligach zostanie rozchwiany. Dla przykładu Premier League przed Mundialem wstrzyma rozgrywki tydzień przed imprezą jak również tydzień po wznowi swoją ligę czy nawet na naszą ligę, która będzie miała aż trzy m-ce przerwy (sic!). Weźmy również pod uwagę, że większość piłkarzy jacy zagrają na Mundialu w Katarze w 2022 roku będzie musiała dostać co najmniej miesiąc przerwy co w tym momencie stwarza w klubach mających najwięcej reprezentantów wiele dodatkowych problemów i tak dalej. Głupota totalna skoro wiedzieli o upałach to już lepiej jakby wybrali Amerykę Południową, Północną albo nawet Australię, ale nie cholerny Katar, który zdestabilizuje rozgrywki w europejskich krajach biorących udział w MŚ na co najmniej 2 sezony jeśli nie trzy przy gorszych wiatrach.”

Autor wpisu: Przemo33 do newsa: Powolny rozwój sekcji

„W sumie pomijając kwestie zainteresowania piłką kobiecą i podejścia do tych tematów, to bardzo fajny pomysł, by Lech miał również swoją drużynę kobiecą. Niech dziewczyny grają, robią swoje i niech to daje im i kibicom tego zespołu radość, a może kiedyś przyjdą też jakieś sukcesy. Co do kwestii zainteresowania piłką kobiecą to chyba można by to porównać do kwestii filmów – jeden film bardziej spodoba się widzom i tym chętniej pójdą do kina, by go obejrzeć i/ lub tym chętniej zobaczą go w internecie/w telewizji pierwszy lub następny raz, a innym mniej. Może to też wynika z faktu, że raczej tak jest, że gdy myślimy o facetach i sporcie, to do głowy przychodzą głównie piłka nożna, boks i można by jeszcze kilka dyscyplin podać (to kwestia indywidualna każdego), a gdy myślimy o kobietach i sporcie, to do głowy pierwsze co przychodzi to siatkówka i kilka innych dyscyplin, ale raczej nie piłka nożna. Tutaj to widać też czasami w szkole od najmłodszych lat, ale to już inna kwestia. Tak czy inaczej szacunek dla ludzi, którym chciało się włożyć trud i stworzyć kobiecą drużynę Lecha. Od siebie mogę tylko życzyć dziewczynom powodzenia i sukcesów w przyszłości.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz