Wokół meczu: Lech – Piast 1:0

Wokół meczów – Wszystko co dotyczy rozegranego spotkania przez Lecha Poznań z danym rywalem w Ekstraklasie, w Pucharze Polski lub w europejskich pucharach. Liczby, statystyki konkretnego meczu, ciekawostki, klasyfikacja Lechowych strzelców, asystentów czy zestawienie kartek.

Polepszony bilans

Lech polepszył dziś swój bilans z Piastem. Zdobył 50 bramkę w meczu Ekstraklasy.

Ogólny bilans: 21-7-9, 69:33 (37 meczów)
Bilans w Ekstraklasie: 15-6-5, 50:20 (26 meczów)
Ekstraklasowy bilans w Poznaniu: 8-4-1, 28:6 (13 meczów)

Znów padły gole

W 37 spotkaniach Lecha z Piastem na wszystkich frontach raptem 2 razy nie było goli. Taka sytuacja miała miejsce w 2017 roku w Gliwicach, kiedy padł remis 0:0 i wiosną u nas.

Ponownie bez przegranej

Lech nie przegrał z Piastem u siebie w żadnym z 7 ostatnich meczów. Gliwiczanie wygrali u nas tylko raz latem 2015 roku (1:0). Wliczające mecze domowe i wyjazdowe Lech nie przegrał z Piastem w żadnym z 6 ostatnich spotkań.

Fornalik znów poległ

Dawny selekcjoner, Waldemar Fornalik ostatni raz wygrał w Poznaniu z Odrą (2:1) dnia 10 maja 2006 roku. Wliczając dom i wyjazd obecnie ma serię 6 kolejnych meczów z Lechem bez zwycięstwa, ostatni raz pokonał poznaniaków 19 maja 2019.

Fornalik vs Lech: 7-9-18, gole: 26:52
Fornalik vs mecze z Lechem w Wielkopolsce: 2-3-12, bramki: 11:30

Skorża kolejny raz lepszy

Maciej Skorża ograł byłego trenera kadry Polski w ostatnich 5 meczach, w 3 spotkaniach szkolił Lecha Poznań (wcześniej w 2015 roku Lech pokonał Ruch 2:1 i 1:0 w Pucharze Polski). Maciej Skorża ostatni raz poległ z Waldemarem Fornalikiem wiosną 2011 roku, przegrywając z nim 2 razy prowadził Legię Warszawa, podczas gdy Fornalik szkolił wtedy Ruch Chorzów.

Skorża vs Fornalik: 9-1-2

Skorża przełamuje Piasta

Maciej Skorża prowadząc Lecha pierwszy raz pokonał Piasta. Wcześniej w 2014 roku przegrał w Gliwicach 2:3, w 2015 u nas poległ 0:1.

Skorża vs Piast: 4-1-2, 10:7
Skorża w Lechu vs Piast: 1-0-2, 3:4

Drugie z rzędu zwycięstwo po kadrze

Lech od 2009 roku w meczach po obozach reprezentacji narodowych zanotował korzystny bilans 24-14-14. Kolejorz wygrał po październikowej przerwie na kadrę, zwyciężył także po listopadowej.

Lech po 2 latach wygrał u siebie

Od 2009 roku Lech Poznań po listopadowej przerwie na kadrę zaliczył bilans 8-3-2. Kolejorz nie przegrał po listopadowej przerwie na kadrę u siebie od 9 lat. Dziś wygrał pierwszy mecz u siebie po obozach reprezentacji od listopada 2019. Co ciekawe wtedy u siebie także ograł Piasta, a jedną z bramek również strzelił Joao Amaral.

Trwa seria bez porażki

Lech nie przegrał od 24 września. Wliczając mecze na obu frontach ma serię 8 kolejnych spotkań bez porażki, w tym czasie wygrał 6 razy i stracił zaledwie 2 gole.

Lech utrzymał fotel lidera

Lech Poznań ograł Piasta 1:0 i będzie liderem już po 13 kolejce z rzędu. Jest to bardzo dobry weekend, gdyż Lechia potknęła się w Mielcu. Mamy teraz nad lechistami 2 oczka przewagi.

Teraz derby

Po ograniu Piasta czas na derby. W niedzielę, 28 listopada, o godzinie 15:00 znów u siebie zagramy z Wartą. W takim spotkaniu trzeba pójść za ciosem i znów zwyciężyć.

Lechici polepszają liczby

7 gola w sezonie zdobył Joao Amaral. 2 asystę zanotował Joel Pereira. Wygraliśmy dzięki Portugalczykom.

Bez kartek

W sobotę nikt nie dostał kartki. Zagrożony był Jesper Karlstrom, który na szczęście uniknął pauzy.

Jest dobrze

Po 2 remisach Lech wrócił na zwycięską ścieżkę. Jego liczby po 15 kolejkach na tle poprzednich lat wyglądają bardzo dobrze.

7. miejsce – 23 pkt. 5-8-2, 29:16

Lech Poznań wciąż wygrywa u siebie. Bułgarska wciąż jest twierdzą i niech tak zostanie.

DOM: 6-2-0, 19:2
WYJAZD: 5-3-1, 15:6 (2-0-0, 5:0 w PP)
OGÓŁEM: 11-5-1, 34:8 (1-0-0, 3:0 w PP)

1:0 jak zwycięstwo.

Wliczające mecze Lecha Poznań na wszystkich frontach od sezonu 2015/2016 drużyna Kolejorza prowadziła dziś 156 raz. Wygrała 129 mecz.

Lech przy wyniku 1:0
129-15-12

Lech przy wyniku 0:1
8-28-75

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2021/2022)